binnenland 17 Modeshow Doorbraak in diagnose kanker in prostaat Gmbièie 'Balansbandjes werken niet' Foetus Den Haag enkele jaren oud wiiders haait Boze huurder sticht link naar T-snirt van Gogh weg brand en schiet man neer Zorgen om inzet politie bij evenement Politie onderschept 155 kilo coke Maleise tapir geboren in Artis Gewond gevonden man overleden Douane stuit op krokodillensmokkel door Cijs van Wetten ROTTERDAM - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben een manier gevonden om te voorspellen welke mannen met beginnende prostaatkanker baat hebben bij behandeling en welke niet. Daardoor kan veel mannen een even ingrijpende als overbodi ge ingreep worden bespaard. Dat heeft het universitaire ziekenhuis gisteren bekendgemaakt. Prostaatkanker is de meest voorko mende vorm van kanker bij man nen. Vooral mannen boven de zes tig lopen risico. Vroege opsporing kan de sterfte als gevolg van pro staatkanker met minstens een vijf de verminderen, maar leidt er ook toe dat mannen behandeld wor den terwijl dit niet strikt noodza kelijk is. Dat zorgt voor onnodige gezondheidsrisico's en hoge kos ten voor de gezondheidszorg. In sommige gevallen ontwikkelt prostaatkanker zich namelijk zo langzaam, dat de patiënt meer last heeft van een behandeling dan van de kwaal zelf Bestraling of operatieve verwijdering van de prostaat kan leiden tot impotentie en incontinentie, terwijl de tumor zelf soms zo klein is dat die nauwe lijks klachten geeft. Bij de huidige prostaat kankeronderzoeken wordt onvoldoende rekening ge houden met die verschillen, zo stel len de wetenschappers. Artsen kijken bij de screening naar de aanwezigheid van een specifiek eiwit in het bloed. Als er een ver hoogde concentratie'wordt gevon den, is dat doorgaans aanleiding tot een vervolgonderzoek of be handeling. De onderzoekers van het Erasmus MC hebben evenwel ontdekt dat voor de groep mannen bij wie de laagste hoeveelheid wordt geme ten de voordeler van verdere be handeling meestal niet opwegen tegen de nadelen. dinsdag 14 september 2010 Martijn Krabbé van 'X Factor'. foto Rick Nederstigt/ANP AMSTERDAM De balansbandjes die veel spelers van het Nederlands elftal deze zo mer droegen tijdens het WK Voet bal in Zuid-Afrika, werken niet. Dat melden onderzoekers van de Faculteit der Bewegingsweten schappen van de Vrije Universiteit Amsterdam gisteren op hun websi te. Zij hebben op verzoek van het Tros-consumentenprogramma Ra dar onderzoek gedaan naar het ef fect van de bandjes, waarvan veel dragers claimen dat ze extra ba lans, meer kracht en meer lenig heid geven. Een intensieve test van de onder zoekers van de VU wijst echter uit dat de armbandjes geen enkel ef fect hebben. RIJSWIJK Politievakbond ACP wil dat de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) snel maatregelen neemt rond de politie-inzet bij evenemen ten. De ACP bepleit ook onderzoek naar het evenementenbeleid door de Inspectie Openbare Orde en Vei ligheid. Omdat er steeds meer eve nementen komen, neemt de druk op de politie toe, aldus de ACP gis teren. ROTTERDAM De politie in Rotterdam heeft eind vorige week 155,5 kilo cocaïne met een straatwaarde van drie miljoen euro in beslag genomen. Dat heeft het korps gisteren mede gedeeld. De politie betrapte bij een onderne ming aan de Shefïïeldstraat in Rot terdam-West drie mannen die 's nachts een vrachtwagen aan het uitladen waren. Het bleek te gaan om de partij drugs. AMSTERDAM In de Amsterdamse dierentuin Ar tis is een Maleise tapir geboren. Dat heeft Artis gisteren bekendge maakt. De geboorte is belangrijk, omdat de diersoort met uitsterven wordt bedreigd. Artis speelt een belangrij ke rol in het Europese fokprogram- ma voor de Maleise tapirs. Het jong is een vrouwtje en heet Na kal. ROTTERDAM In Rotterdam is gisteren een 46-ja- rige man uit die stad in een zieken huis overleden nadat hij bebloed was gevonden in de Sliedrecht- straat. Het is nog onduidelijk wat er is gebeurd. Waarschijnlijk is de man vanaf een etage op straat te rechtgekomen. Hoe dat is gebeurd, is nog niet duidelijk. Een 29-jarige Rotterdammer is in verband met het incident aangehouden. SCHIPHOL De douane op Schiphol heeft vrij dag twee koffers met opgezette kro kodillen uit Suriname onder schept. Ze hadden China als be stemming. Voor deze smokkel zijn twee verdachten aangehouden, liet de douane gisteren weten. In totaal zijn 13 krokodillen, 34 riemen van krokodillenleer, twee tassen van krokodillenleer en zeven tanden van katachtigen aangetroffen. De jonge tapir Nakal. DEN HAAG - Geert Wiiders heeft op zijn website de link verwijderd naar een webshop die T-shirts aan biedt met de beeltenis van de ver moorde Theo van Gogh. Op de site van de organisatie Sup port Geert Wiiders zijn diverse kle dingstukken te koop. De collectie bevat onder meer een T-shirt met de beeltenis van Theo van Gogh en de tekst If I told you the truth about Islam, they'd have to kill me. De opbrengst van de verkoop van de shirts gaat volgens de website naar de verdediging van Geert Wii ders in het proces dat het Open baar Ministerie tegen hem voert. Meerdere kranten meldden dat de familie van de in 2004 vermoorde filmmaker en columnist 'geschokt' is over het shirt en zegt het 'ver werpelijk te vinden dat Van Gogh wordt gebruikt voor de campagne van Wiiders'. ZAANDAM - De politie heeft giste ren een 75-jarige Zaandammer aan gehouden die ervan wordt ver dacht eerst zijn eigen flatwoning in brand te hebben gestoken en vervolgens een medewerker van een woningbouwvereniging te heb ben neergeschoten. De politie pakte de man op in het hoofdkantoor van een woning bouwvereniging in Wormerveer. Hier gedroeg de Zaandammer zich agressief tegen medewerkers. Toen gealarmeerde agenten hem wilden aanhouden, haalde de man plotse ling een vuurwapen tevoorschijn waarmee hij schoot op een mede werker van de woningbouwvereni ging. Die raakte gewond, maar is buiten levensgevaar. De schutter bleek de eigenaar te zijn van een flatwoning waar eer der op de ochtend brand was uit gebroken. Hierbij raakten twee wo ningen van een flatgebouw zwaar beschadigd. Andere woningen lie pen rook- en waterschade op. Er vielen geen gewonden. De politie ontruimde meerdere omliggende woningen. Zo'n vijftig mensen werden tijdelijk opgevan gen in een partycentrum. Aan het begin van de middag konden de meeste bewoners weer naar huis. De woning van de Zaandammer zou gisterochtend door de woning bouwvereniging worden ont ruimd. Er bestond al langere tijd een juridisch conflict met de man. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, maar getuigen hoorden explosies vlak voor de brand uit brak. Gisterochtend was ook het deurwaarderskantoor dat de ontruiming zou verzorgen doel wit van brandstichting. Onder zocht wordt of de Zaandammer hierbij is betrokken. DEN HAAG - De foetus die zondag is gevonden in een huisvuilcontai ner in de Haagse wijk Ypenburg, is waarschijnlijk enkele jaren oud. Dat heeft de politie gisteren ge meld na gesprekken te hebben ge voerd met moeder van de ongebo ren vrucht. De 23-jarige vrouw meldde zich zondagmiddag na de vondst van de foetus zelf op het politiebureau. Zij is aangehouden en wordt ver der verhoord. De politie heeft niet het vermoeden dat er sprake zou zijn van meerdere verborgen foe tussen. De container waarin het stoffelijk overschot werd gevon den, is weggetakeld en overge bracht naar het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI). 'immmtmmmmÈmmmÊmmmÊMmmMmÉmmMmmÊmmmmMmmmmimMmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. UITNODIGING 16 SEPTEMBER 13.30-15.30- 19.00 uur. lange delft 16 middelburg 0} 18-612036 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 10.00-14.30-19.00 uur. wolstraat 199vlissingen 0118-440450 U bent van harte welkom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7