OPEN HUIZEN ROUTE Vrijwilligers gezocht Sboui dow voor project in Hulst servicecentrum Kruisdijkschans wacht 20 zeelan Familie Van den Berg aan top jaarmarkt Koewacht speciale bijlage woensdag 6 oktober 'Uitzonderlijke goede' scriptie Oosterling Country line dansen buurthuis Kameleon Cursisten Luc Ingels exposeren in museum Jubileumexpositie van Scouting in Terneuzen HISTORIE Het Zeeuwse Landschap aan de slag met voormalige vesting, Mosselen eten voor onderhoud van kerk Nieuw seizoen kinder jeugdcabaret Talent dinsdag 14 september 2010 Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN DeStem T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl De stichting tot behoud van de pa rochiële diensten in Heikant houdt zaterdag 9 oktober in brasserie du Commerce voor de eerste tachtig aanmelders een mosselmaaltijd met brood. Aanmelden kan bij Du Commerce, Jen Franken (0115-310028) of Jet Verdurmen (0115-316074). Er is ook een verlo ting. De opbrengst is voor het on derhoud en restauratie van de kerk AI sinds 1983 timmert kinder- en jeugdcabaret Het Talent aan de weg in Sluiskil. Aanstaande donder dagavond is het weer zover, dan be gint het nieuwe seizoen in de soos- ruimte van het Meulengat. Het Ta lent telt twee groepen: een kinder groep van 7 tot 11 jaar die oefent van 18.00 - tot 19.00 uur, en een jeugdgroep van 11 tot 16 jaar die oe fent van 19.00 - tot 21.00 uur. door Harold de Puysseleijr HULST - Stichting Welzijn Hulst (SWH) zoekt vrijwilligers voor het nieuwe project Vriendendienst. Vriendendienst koppelt mensen met psychische klachten aan vrij willigers. Voor deze mensen is het volgens coördinator Jacqueline Blommaert van het project vaak lastig om sociale contacten te on derhouden. „Door hun problema tiek verwatert vaak het contact met kennissen. Wij zoeken vrijwil ligers die het leuk vinden een keer bij iemand met psychische klach ten op bezoek te gaan, of daar sa men een keer iets leuks mee te on dernemen", legt ze uit. 'Vrienden dienst' is sinds 1 januari dit jaar overgeheveld van Emergis naar de gemeenten en volgens Blommaert is dat niet verkeerd. „Vanuit Goes bleek het erg lastig vrijwilligers te vinden. We kregen tijdens de over dracht drie cliënten mee maar geen enkele vrijwilliger. Inmiddels - hebben we er twee, maar we stre ven er naar om elk jaar zes cliën ten aan een vrijwilliger te koppe len." Wie belangstelling heeft om zich als vrijwilliger aan te sluiten bij het project, kan contact opnemen met Blommaert bij SWH via 0114 68 47 00. TERNEUZEN - Dow viert donderdag feest in Terneuzen. De eerste paal voor een nieuw onderkomen van het Europese servicecentrum (ofte wel Business Process Service Cen ter, BPSC) wordt dan geslagen. In november kunnen de inmiddels bijna tweehonderd medewerkers van het nieuwe bedrijfsonderdeel van Dow Terneuzen - dat voor heel Europa werkt - het prefab-ge- bouw al betrekken. Darrell Zavitz, vice-president bij Dow voor busi ness services, mag donderdag om 10.10 uur de officiële handeling ver richten. Vooraf houden burgemees ter Jan Lonink, de kersverse direc teur van Dow Terneuzen Dieter Schnepel en Zavitz toespraken. BRESKENS Marleen Oosterling uit Breskens is met haar scriptie Multicultumliteit en meertaligheid: een verkennend onder zoek naar de innerlijke overtuigingen van basisschoolleerkrachten genomi neerd voor beste scriptie van de Universiteit van Tilburg. Marleen behaalde een 9 en kreeg de beoor deling 'uitzonderlijk goed'. Ze ver diende de titel master aan de facul teit Geesteswetenschappen. TERNEUZEN Buurthuis De Kameleon in Terneu zen begint volgende week maan dag 20 september een cursus coun try line dansen voor beginners. De eerste les is gratis toegankelijk en duurt van 19.30 - tot 21.00 uur. De kosten bedragen anders 2,50 euro per les. Buurthuis De Kameleon is geadresseerd Leliestraat 30, maar de ingang is aan de Dokweg. Voor meer informatie: 0115-707.400. AXEL Cursisten van beeldhouwer Luc In- gels laten vanaf morgen, woensdag 15 september, tot en met 30 okto ber zien wat zij in hun mars heb ben. Zij houden dan een expositie in streekmuseum Het Land van Axel aan de Noordstraat in Axel. Piet de Blaeij, voorzitter van de be stuurscommissie museum, molen en watertoren, verricht woensdaga vond om half acht de opening. TERNEUZEN De expositie '100 jaar Scouting in Nederland' is tot en met donder dag 23 september te zien in de Gro te Kerk. Met films, kleding en voor werpen wordt getoond hoe de ouderwetse padvinders evolueer den tot moderne scouts. EOS/ Hu- bertus, de plaatselijke scouts, heeft een eigen fotohoekje. Open: maan dag t/m donderdag 13-17 uur, vrij dag: 13-20 uur, zaterdag: 10-17 uur. door Martijn de Koning Mijn handen jeu ken." Fred Schenk, terreinbeheerder bij Het Zeeuwse Landschap, kan bijna niet bedenken wat hij eerst wil doen als zijn organisatie straks aan de slag kan met het renoveren van de Kruisdijkschans. Het Zeeuwse Landschap kocht het bijna vierkante gebied tussen Sluis en Heille, inclusief de woning, een paar maanden geleden van een particulier en wil het de komende jaren grondig opknappen. De aankoop en renovatie van de schans past in het beleid van Het Zeeuwse Landschap om meer aan dacht te geven aan historische boerderijen. Zo kocht de stichting een paar jaar geleden bij 's-Heer Abtskerke de zogenaamde 'Hoeve Van der Meulen' en knapte die he lemaal op. De aanschaf van de Kruispolderschans past in dat plaatje. Want de woning mag dan eerst als verdedigingswerk en later als buitenplaats gebruikt zijn; ze diende bijna de hele twintigste eeuw als boerderij. Het terrein, en zeker het huis, ade men al jaren mystiek. De schans af gesloten met een roestig hek, de woning steeds meer vervallen: het kost weinig fantasie om de spoken er in het donker rond te zien zwe ven. Die situatie duurt niet al te lang meer voort, hoopt Schenk. Dat hij zin heeft om aan het werk te gaan, is niet zo gek. Er moet ontzettend veel gebeuren voordat de plek en de woning weer enigszins in oude staat zijn gebracht. De vesting zelf (wallen, gracht, grasveld) ziet er nog aardig uit, maar de flora in het gebied is een allegaartje. Een prachtige oude es wordt aan het zicht onttrokken HEIKANT KOEWACHT - Op de internationale jaarmarkt in Koewacht, afgelopen zaterdag, is het nooit zo druk ge weest, aldus organisator Pol van de Vijver. „We hadden zelfs te wei nig marktkramen." Traditiegetrouw zijn er altijd aller lei wedstrijden verbonden aan de jaarmarkt. Voor de keuringen van kleinvee waren 53 dieren ingezon den. Roel de Ruiter had de mooi ste cavia. De familie Van den Berg won in de categorieën duiven en SLUISKIL konijnen. Voor de keuringen paar den en pony's waren 110 inzendin gen. De best getoiletteerde waren van Luc Imschoot, Ineke van Door- selaar en - opnieuw - de familie Van den Berg. Terneuzenaar C. van Driel zat het dichtst bij de ge zamenlijke leeftijd van drie limou sine kalfjes.' 164 dagen. Peter de Ruiter, Jelle Celie en Ruben Misset wonnen de ballonnenwedstijd 2009, met respectievelijk 125, 116 en 109 kilometer. De woning op de schans: de benedenverdieping is een stuk lager dan de bovenetage. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78