181 zeeland Vrije kavels na afbraak duplexwoningen in Sas U6 grCIIS IS ITIGGr ClUH almanak Stamitz te horen in SVRZ-locaties EXPOSITIE 'Een goed stuk vlees, hammen en worst'. De grens met High tea in schenkenj Stichting Zwerfkat Lezing fotograferen bloemen en planten Info over herinrichting van openbaar groen Culturele avonden in hotel De Wielingen Vergeten Stoeptekenen tijdens vrije kermisdag Bach, Vivaldi en dinsdag 14 september 2010 door Harmen van der Werf SAS VAN CENT - Zesendertig du plexwoningen aan de Alexander- en Irenestraat in Sas van Gent ma ken plaats voor vrije bouwkavels. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen is de trekker van het project. Bewo ners van Sas van Gent, verenigd in de stamtafel, zijn direct betrokken bij de uitvoering van het stadsver nieuwingsplan. Ongeveer een jaar geleden infor meerde Woongoed de bewoners van de duplexwoningen voor het eerst over de voorgenomen sloop. Sinds enige tijd zijn alle woningen al leeg. Zo snel is Woongoed daar niet eerder in geslaagd. „Tussen de aankondiging van sloop en de ont ruiming van de huizen moet nor maal drie jaar zitten", zegt mana ger Pol van de Vijver, „maar bewo ners wilden vlugger weg voor de verhuisvergoeding van 5000 euro." In de duplexwoningen woonden vrij veel jongeren uit België die op de lage huur afkwamen. De wonin gen waren weinig geliefd bij Sas- senaren. Van de Vijver heeft het over 'de onderkant van de woning markt'. De bevolking van Sas van Gent neemt al jaren af, terwijl in het stadje weinig vrije bouwkavels GROEDE Emmy en Bart Versluys van Stich ting Zwerfkat houden 2 oktober een 'high tea' in hun theeschenke- rij De Schure aan de Slijkstraat 8 in Groede. Bezoekers krijgen thee met hapjes; genoeg om 's avonds niet meer te hoeven eten. De high tea begint om 16 uur. Mee doen kost 15 euro. Reserveren kan via 06 51253653 of per mail: bartemmy@zeelandnet.nl. AXEL Jan Torfs houdt donderdag een le zing over het fotograferen van bloe men, planten, tuinen en landschap pen. Hij brengt zijn kennis over op leden van de regionale afdeling van Groei Bloei en van Fotoclub Dow. De lezing is in het Axelse cul tureel centrum De Halle en begint om 19.45 uur. Fotografen, tuiniers en plantenliefhebbers kunnen za terdag alle tips in de praktijk uit proberen en vervolmaken tijdens een workshop in de natuur achter de Kraag. Vertrek vanaf de molen van Spui om 13.30 uur. zijn. Woongoed wil met het ver nieuwingsplan Alexander- en Ire nestraat twee vliegen in één klap slaan: inwoners in de stad houden en nieuwe, vrije kavels aanbieden. „We hebben al acht kandidaten voor een bouwplek", meldt Van de Vijver. „Dat is best goed." Met de Sasse stamtafel en belangstellen den wordt de uitwerking van het plan besproken. Van de Vijver: „Mensen kunnen er twee-onder- één-kappers laten bouwen of vrij staande huizen. Er komen in elk geval veel minder huizen dan er eerst stonden." Begin oktober beginnen de sloop werkzaamheden echt. Sagro voert die uit. Momenteel zijn voorberei dende werkzaamheden bezig. Del ta haalt de nutsvoorzieningen weg en er moet ook wat asbest worden verwijderd. In Sas van Gent vindt al voor 1 ok tober een ander sloopwerk plaats, van de oude school van De Sasse Vaart aan de Canadalaan. Over twee jaar moet daar een nieuw multifunctioneel centrum staan. De bouw is inmiddels aanbesteed. Van Wijnen uit Waalwijk is uitver koren, met in de regio het bouwbe drijf Goossen uit Walsoorden. Het is, aldus Van de Vijver, de bedoe ling zoveel mogelijk regionale fir ma's in te schakelen. BRESKENS De gemeente Sluis gaat het open baar groen in Breskens opnieuw in richten. Het huidige groen is verou derd. Daarover houdt de gemeente komende donderdag een informa tiebijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw De Uitkomst aan de Lan- geweg in Breskens. Iedereen is daar vanaf 19.30 uur welkom. CADZAND-BAD 'Oude contra moderne kunst' is het thema van de eerste culturele avond die hotel restaurant De Wie lingen in Cadzand-Bad komende vrijdag houdt met de vlakbij geves tigde galerie De Ouverture. De posi tie van beeldend kunstenaars is door nieuwe media, zoals digitale fotografie, enorm veranderd. Tij dens de bijeenkomst wordt dit geïl lustreerd door werken van impres sionisten met de bezoekers interac tief te bewerken. Aanvang 20.30 uur. Reserveren via 0117 420273. De entree is gratis. Een verslaggeefster kreeg een tele foontje van een organisatie met de vraag waar ze toch bleef. Ze had zich aangemeld voor een persconfe rentie waarop de plannen voor een nieuwe actie zouden worden ont vouwd. Al weken geleden was ze be naderd. Toen ze de uitnodiging zag, besefte ze direct dat het de moeite waard was om de persconferentie te Karei Duysburgh benadert het onderwerp vanuit het wekelijkse marktgebeuren. foto Karei Duysburgh Fotograaf Marc van Overschelde ziet de grens als kruisbestuiving in de relatiesfeer. foto Marc Van Overschelde Tip? redactie@pzc.nl bezoeken omdat deze organisatie zich inzet voor mensen die worstelen met een ingrijpend probleem. Ze ver telde haar chef dat ze mogelijk terug zou komen met belangrijk nieuws. Tegenover de persoon aan de andere kant van de telefoon bekende ze, da nig beschaamd, dat ze vergeten was de bijeenkomst van de Alzheimer- stichting in haar agenda te zetten. NIEUW NAMEN - Kermis op het dorp en dat betekent naar aloude traditie extra vrij voor de kinderen van de basisschool in Nieuw Namen. Toch was het gistermiddag nog behoorlijk druk op het schoolplein, want heel wat kleintjes, zoals Dirkje, Tess en Merel op de foto, kwamen erheen om te stoeptekenen. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Het Pramea Ensem ble brengt een gevarieerd klassiek programma naar Zeeland. Vandaag treden ze vanaf 14 uur op in De Molenhof in Zaamslag. Mor gen begint om 14.30 uur een con cert in Ten Anker in Tholen en om 19 uur in De Vurssche in Axel. Donderdag staat de groep om 14.30 uur in Ter Schorre in Terneu- zen en om 19.30 uur in Maartens- hofin St. Maartensdijk. Pramea brengt stukken ten gehore van Bach, Vivaldi, Clauseck, Sta mitz en Haydn. De leden gaven al eerder concerten in Nederland, België, Duitsland, Finland en Slove nië. In dat laatste land werd het uitgezonden op radio en tv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76