Zsela; id PZCI.7 Kop Noordstraat hangt op provincie Voorlopig met de bus naar school Inwoner Zaamslag vindt lijk bij kade in Zelzate Asociale rijder aangehouden ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 MILJOENENTEKORT Duidelijkheid verwacht na Statenverkiezingen van maart volgend jaar Dinsdag 14 september 2010 De grens is meer dan een scheidslijn tussen twee gebieden Kruisdijkschans wacht een flinke opknapbeurt Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf TERNÉUZEN - Vernieuwing van dé entree van de Terneuzense binnen stad, de Kop van de Noordstraat, hangt op de provincie. Wethouder Frank van Hulle, die verantwoor delijk is voor het grootschalige pro ject, hoopt na de provinciale ver kiezingen maart 2011 zaken te kun nen doen met een nieuw dagelijks provinciebestuur. Komt de provin cie niet over de brug, dan moet het project worden versoberd. Het Terneuzense college van B en W is door de gemeenteraad met een duidelijke financiële bood schap het veld ingestuurd ten aan zien van de al jaren aanslepende herontwikkeling van de Kop van de Noordstraat. Het project mag de gemeente niet meer kosten dan 2,7 miljoen euro. Dat is veel geld, maar het is niet ongebruikelijk dat een gemeentelijke overheid geld bij een belangrijk stadsvernieu wingsproject legt. Het tekort op het eerder dit jaar ge presenteerde schetsontwerp voor de Kop van de Noordstraat - met de luisterrijke Franse titel Cinque - is nog altijd groter dan het bedrag dat de gemeenteraad ervoor over heeft. Vandaar dat Terneuzen een beroep doet op de provincie, maar de provinciale pot voor stedelijke vernieuwing is momenteel leeg. Het wachten is op een volgende ronde. Terneuzen wil 2,5 a 2,7 mil joen euro van de provincie, zo laat wethouder Van Hulle weten. De Kop van de Noordstraat is een gezamenlijk project van de Rabo bank, woningstichting Clavis, pro jectontwikkelaar Leyten uit Rotter dam en de gemeente. Het plan be staat uit 7700 vierkante meter win kels, kantoren en horeca, 32 appar tementen en vijf stadswoningen. Bij de grootte van het project wor den nogal eens vraagtekens ge steld, vanwege de economisch min dere tijden en het feit dat winkels en huizen in het tegenovergelegen nieuwe Schuttershof ook nog niet allemaal weg zijn. Wouter van de Braak, conceptont wikkelaar bij Leyten, heeft er alle vertrouwen in dat de gemeente er in slaagt haar financiële deel rond te krijgen. De gemeenteraad kan deze week alvast weer een stap zet ten door in te stemmen met de aankoop van het winkelpand van Eprom Elektronica. Een meerder heid gaf eerder aan 't liefst pas tot verwerving over te gaan, zodra het zeker is dat het project doorgaat. Eprom wil dat echter niet. Leyten heeft wel de afspraak dat het voor malige winkelpand van Naeye- Verstraten in het plangebied offici eel wordt aangekocht als alle lich ten op groen staan, vertelt concept ontwikkelaar Van de Braak. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - 'Als de berg niet naar Mozes komt, komt Mozes naar de berg'. Dit oude gezegde brengen kinderen uit de Terneuzense woonwijk Othene sinds het nieu we schooljaar in de praktijk. De kinderen hebben nog geen ei gen school in hun wijk, want de nieuw te bouwen brede school is pas volgend schooljaar klaar. De christelijke Reuzenhoeksehool uit de gelijknamige buurtschap en de openbare Irisschool uit Zaam slag worden er samen onder één dak gehuisvest. Om die periode te overbruggen or ganiseren beide scholen een pen deldienst. Kinderen worden 's morgens met een busje opgehaald en na school weer terug naar de wijk gebracht. Om de ongeveer zestig jeugdige pendelaars uit Othene te kunnen huisvesten is de Irisschool in de zo mervakantie intern verbouwd. Met de verhuizing wilde de Iris school ook het onderwijsconcept vernieuwen. „We zijn daar echter nu al mee begonnen", zegt direc teur Petra Vertenten. „Daarmee zien we ons nu alvast als een eer ste stukje van de nieuwe brede school." HOOFDPLAAT - Een inwoner (25) van de gemeente Sluis is van zon dag- op maandagnacht opgepakt voor asociaal rijgedrag. Hij probeer de aan een politiecontrole te ont komen door met meer dan 150 ki lometer per uur door Hoofdplaat te crossen. Hij stopte later en ren de weg. De politie kreeg hem toch te pakken, in een achtertuin aan het Spuikom. De man bleek 1,5 keer teveel gedronken te hebben. Omdat de openbare Irisschool in Zaamslag pas begin volgend schooljaar kan verhuizen naar de nieuwe brede school in de Terneuzense woonwijk Othene biedt de school de kinderen uit de wijk elke schooldag een gratis pendelbus aan. foto Mark Neelemans door Frank van Cooten ZELZATE - Mario van der Veeken uit Zaamslag vond afgelopen zater dag een lijk bij het kanaal in Zelza te. De eigenaar van Waasland Boot laat daar momenteel een nieuw nautisch centrum bouwen, omdat de gemeente Terneuzen geen geschikte grond beschikbaar stelde. Het lijk trof hij aan op een perceel aanpalende grond, eigendom van Kadebeheer, dat momenteel op zijn verzoek wordt schoonge maakt. „Ik heb gevraagd het ter rein schoon te maken, omdat er be hoorlijk wat onkruid staat." Van der Veeken keek richting de brug en zag twee pontons liggen. „Toen ik ging kijken om te zien hoe ver het werk was gevorderd, werd ik even niet goed. Ik zag een hoopje oude kleren waar een stuk je bot tussen zat. Toen ik nog eens goed keek, zag ik andere menselij ke resten waaronder een half ver gaan hoofd, een arm en een voet. Vermoedelijk is het lijk door een hakselaar gegaan." Toen Van der Veeken zijn lugube re ontdekking deed, verwittigde hij direct de politie in Gent. „De menselijke resten lagen overal op een terrein van zo'n twintig vierkante meter. De politie vertel de me later dat het waarschijnlijk om een vermist persoon gaat uit de psychiatrische kliniek aan de andere kant van het dok. De kli niek mist sinds november vorig jaar een patiënt, van wie niets meer is vernomen." De doodsoorzaak is nog niet be kend. Van der Veeken houdt er in elk geval geen nachtmerries aan over. „Het lijkt me erger om een compleet lichaam te vinden." De bouw van het nieuwe nautisch centrum ligt op koers. De grond werkzaamheden zijn afgerond en de fundering is inmiddels gestort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75