281 sport Dubbeldam is weer terug aan Eremetaal Zeeuwen in Tafeltennissers openwaterklassement verliezen van Sar Kerkwerve Van Spundel na drie duels op vier treffers André van Espen wint skeelerwedstrijd Wielerwedstrijd Waod in Nieuw-Namen Renners Middelkamp vijftiende in finale Kevin Spruijt grijpt naast titel HOOFDPRIJS Jeroen Dubbeldam wint in Calgary de hoofdprijs van 250.000 euro. Dat maakt het missen van het WK goed voor de springruiter. „Dit is super." dinsdag 14 september 2010 ZELZATE Niek van Sprundel en Daryl Rawid- jan waren ook in hun derde compe titiewedstrijd met FC Zelzate suc cesvol. De Belgische fusieclub won het thuisduel met Sinaai met 2-0, mede dankzij één treffer van Van Sprundel. De ex-spits van Aarden burg bracht zijn totaal daarmee na drie duels op vier goals. Rawidjan scoorde tot nu toe drie keer. Twee- de-provincialer FC Zelzate is na drie speeldagen koploper. De eer ste drie wedstrijden werden alle maal gewonnen. De cijfers zijn in drukwekkend: elf voor, nul tegen. EINDHOVEN André van F.spen uit Axel heeft za terdag in Utrecht een skeelerwed strijd bij de masters gewonnen De wedstrijd bij de B-rijders werd ontsierd door een massale valpartij in de laatste ronde waarbij vijftien rijders betrokken waren onder wie de Zeeuwen Niels Steenbakker en Antwan Tolhoek. Beiden kwamen gehavend over de finish. Bij de A-rijders gingen de Middelburgse broers Mesu van start. Erwin werd tiende, broer Niels eindigde als 32e. NIEUW-NAMEN De kermis van Nieuw-Namen wordt vanavond besloten met de wielerwedstrijd Grote Schelde- prijs. Zoals de laatste jaren gebrui kelijk wordt deze verreden onder auspiciëvan de Belgische vrije lief- hebbersbond Waod. Aan wedstrij den van deze bond wordt steeds door een behoorlijk aantal Zeeuw se renners deelgenomen. Vorig jaar werd de wedstrijd op 'De Kauter' gewonnen door Michel Stroosnijder. De wedstrijd begint vanavond om 18.00 uur en gaat over een afstand van 80 kilometer. DALEN Het team van wielervereniging Theo Middelkamp is in de finale van de clubcompetitie op de vijf tiende plaats geëindigd. In de Drentse Dalen eindigde de ploeg in het veld van 24 teams als twaalf de. In de daaropvolgende klassieker zorgde Nick Nieuwdorp dankzij zijn twaalfde plaats voor flink wat punten voor zijn team. Dennis Raadtgever uit Kapelle en Sander Vleugel uit Wemeldinge waren de andere twee Middelkampers die fi nishten. LICHTERVELDE Motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke is er niet in geslaagd om de titel bij de MX 2 nationalen van de Belgische bond MCLB te grij pen. In de finale, verreden in Lichtervel- de, moest hij in beide manches zijn grote rivaal Yann Meulemees- ter voor laten gaan. De jeugdige Zeeuw reisde af met vier punten achterstand en moest twee maal winnen om het kampioenschap nog een goede wending te geven. In 2000 won Jeroen Dubbeldam goud tij dens de Olympische Spelen van Sydney. Hij deed dat met zijn schimmel De Sjiem. door René Banierink CALGARY - Nee, een extra koffer had Jeroen Dubbeldam niet bij zich voor het prijzengeld. „Die cheques zijn altijd even groot", lachte de springruiter. Maar het be drag erop niet. Dubbeldam won zondag de Grote Prijs van Calgary en verdiende daarmee een slordige 250.000 euro. „Dit is abnormaal, super." Het concours hippique op de ter reinen van Spruce Meadows in het Canadese Calgary is een van de meest prestigieuze ter wereld. En dat heeft niet alleen te maken met het enorme prijzengeld, een mil joen Canadese dollar - ruim 750.000 euro. Dubbeldam: „Het is hier ook enorm zwaar gebouwd. Wat er zondag in de Grote Prijs stond, dat was het niveau van een olympische finale", verwees hij naar de hindernissen met hoogtes die opliepen tot 1,70 meter. Toch schrok het hem niet af Dub beldam was naar Canada afgereisd met BMC Van Grunsven Simon. Het is een van de twee paarden (Whisper is de ander) die eigen dom zijn van Eric en Wilco van Grunsven (inderdaad, broers van Anky) en die Dubbeldam nu bijna twee jaar op stal heeft. Met name de laatste maanden voel de hij dat Simon naar een absolute topvorm aan het groeien was. In grote en zware wedstrijden als in San Patrignano en bij de Global Champions Tourfinale in Rio de Janeiro liet de elfjarige ruin de afge lopen weken al fantastische din gen zien. Dubbeldam was dan ook wel een beetje teleurgesteld dat bondscoach Rob Ehrens hem in die fase niet bij de voorselectie van het WK, dat eind deze maand in Kentucky begint, had gezet. Dubbeldam: „Ik heb de bonds- SPORTSTELLINC Reageer op de sportstelling op www.pzc.nl/sport: Feyenoord-Ajax is al lang geen klassieker meer EN VERDER Op www.pzc.nl/blogs vindt u we- blogs over voetbal, hardlopen en wiel rennen. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto coach heel voorzichtig laten weten dat Simon echt mooie dingen aan het doen was. Maar waarschijnlijk vond hij het te vroeg." Daardoor kon Dubbeldam nu wel naar Canada afreizen. De gebroe ders Van Grunsven gingen ook de plas over. Dat daar veel geld te ver dienen was, wist Dubbeldam na tuurlijk wel. „Maar als je de ring in gaat, denk je daar niet aan. Dan moet je met je paard bezig zijn, want anders gaat het mis." Maar er ging weinig mis. „Simori heeft er hier alle dagen geen balk afge tikt." Eric van Grunsven ging nog een stapje verder. „Hij heeft geen balk aangeraakt. Je kunt weieens een wedstrijd winnen met een ge lukje. Maar dit was geen geluk meer. Hij ging er zo ruim over. Ge weldig, gewoon." Met slechts drie andere combina ties kwam Dubbeldam ongeschon den uit de eerste manche. In de tweede rondgang lieten hij en Si mon, als voorlaatste starter, als eer ste opnieuw alles liggen. De combi natie kreeg alleen een tijdfout. Toen kon alleen thuisrijder Eric La- maze nog roet in het eten gooien. Maar de druk op de Canadees was enorm: omdat hij de twee voor gaande grote wedstrijden op Spru ce Meadows dit jaar ook had ge wonnen, lag er bij een zege naast de hoofdprijs van 325.000 Canade se dollars nog eens een bonus van 450.000 Canadese dollars voor hem klaar. Bij Lamaze schoot de voet uit de stijgbeugel waardoor zijn paard Hickstead langs in plaats van over een hindernis ging en daarmee was Dubbeldam win naar. „Dit is abnormaal", stamelde de Tukker. „Temeer omdat Lama- ze en ik de enige twee ruiters ben die zowel individueel olympisch goud als de topconcoursen van Aken en Calgary hebben gewon nen. Echt ongelooflijk, super." Jeroen Dubbeldam in actie met BMC Van Grunsven Whisper tijdens een 256.000 euro in Canada. BEILEN - Na de laatste openwater- wedstrijd van het seizoen in Bei- len hebben acht Zeeuwse zwem mers het podium van het Neder landse öpenwaterklassement 2010 bereikt. Margreta Jansen (Zeelandia), Marij ke van Hoek (Stormvogel) en Arco Wagenvoort (Bevelanders) eindig den als eerste. Jansen lukte dit op de vrije slag en schoolslag bij de masters 45+. Van Hoek was de bes te op de schoolslag masters 50+ en Wagenvoort op de vrije slag man nen 45+. Eline Nijskens (ZC Koewacht) ein digde als derde op de schoolslag bij de senioren en masters 20+. Ma- non Kloosterman (Bevelanders) deed hetzelfde bij de junioren 2-3, terwijl Diego de Meyer (Bruinvis) in dezelfde discipline als derde ein digde bij de junioren 3-4. Annette Meesen (ZC Koewacht) behaalde de tweede plaats in het eindklasse ment op de schoolslag masters 50+. Piet Schop haalde eveneens de tweede plek op de vrije slag en de schoolslag bij de masters 60+. In Beilen viel ook nog een aantal ereplaatsen te noteren. Eline Nijs kens won de 2000 meter school slag bij de senioren. Diego de Meyer eindigde op de 1000 meter schoolslag als tweede bij de junio ren 3-4. Op de 1000 meter vrije slag in dezelfde categorie haalde hij het podium net niet. Angelo de Meyer finishte als twee de op de 1000 meter vrije slag mannen jeugd. De 1000 meter tijd- drace bij de mannen leverde een derde plaats op voor Alex Evers- dijk (Bruinvis). Arjan Dekker (ZC Koewacht) eiste op hetzelfde on derdeel bij de mannen masters eveneens de derde plaats voor zich op. KERKWERVE - Het eerste team van tafeltennisvereniging Kerkwerve is het seizoen begonnen met een 8-2-nederlaag tegen Sar'72 6 uit Kloosterzande. Stoffel van der Wekken was na zijn blessure eind vorig seizoen weer pijnvrij. Hij won zijn eerste partij met 6-11, 12-10, 9-11 en 9-11 van Jan van Acker. Debutant Si mon Boogaard ging goed van start, maar slaagde er niet in een van zijn partijen in winst om te zetten. Boudewijn Heijboer won wel in vijf games: 4-11, 8-11, 11-6, 11-4 en 9-11. Het waren meteen de laatste pun ten die Kerkwerve pakte, want de overige partijen en de dubbel gin gen, hetzij nipt, verloren. De verwachting is dat Kerkwerve 1 dit seizoen zal moeten knokken voor lijfsbehoud. De ploeg komt uit in de derde klasse C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72