zeeland 119 cultureel erfgoed Middelburgse muziekkorpsen worden nationaal kampioen Regels voor motorfeest VEILIGHEID Burgemeester wil vergunning zien Lezing over erfrecht en schenkingsrecht Schilderen start bij Perspectief en Palet Ultimate 90's Party in jeugdcentrum Big S Pension Tuimeltje bezoekt Cornelia CuraMare denkt na en praat over toekomst Mandala's van Roon in bibliotheek te zien dinsdag 14 september 2010 de Rode Kamer is sprake van een bijzondere culturele programmering en een indrukwekkende restauratieklus. foto's Dirk-Jan Gjeltema manier dan ook - inzetten voor be houd van het cultureel erfgoed van Schouwen-Duiveland. „En voor ons is belangrijk dat dat ge beurt uit gedrevenheid en niet uit commercieel oogpunt." Blikman hoopt met Verduijn dat de prijs de belangstel ling voor het Schouws cul tureel erfgoed opkrikt. „Neem nou het Brouws Museum, één van de genomineerde instellingen. Die timmeren behoorlijk aan de weg, maar toch zijn er een heleboel mensen die dat museum helemaal niet kennen en dat is jammer. Het zelfde geldt eigenlijk voor een van de andere genomineerden; de Bru- sea in Bruinisse. Je zou denken dat iedereen die kent, maar dat zou nog best eens tegen kunnen val len. Deze prijs en de publiciteit er omheen kan de belangstelling doen opleven." Het werk voor de commissie kost stiekem nog aardig wat tijd, maar daar zit Blikman niet mee. „Het is leuk werk om te doen. Het dwingt je om met een andere bril naar je eigen leefomgeving te kijken." De Monumentenprijs 2010 wordt woensdag 22 september door wet houder Wim Stouten uitgereikt tij dens een feestelijke bijeenkomst in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Wet houder Stouten tekent om 19.30 uur voor de opening waarna een optreden volgt van zangeres Lies- beth Franken en gitarist Dik de Ko ning, Vervolgens verzorgt Betty Blikman-Ruiterkamp een lezing over het thema 'Hoe architectuur aan mode onderhevig is'. Na de pauze - om de spanning nog wat op te voeren - wordt om streeks 20.50 uur de winnaar be kend gemaakt. Daarna volgt een optreden van het Schouws koper ensemble onder leiding van Henk Blom. door Theo Giele MIDDELBURG - De laatste jaren za ten de leden van het Middelburgse Juliana Drum Bugle Corps te gen de top aan, maar altijd waren Jubal uit Dordrecht of Beatrix uit Hilversum ze voor. De Middelbur gers werden vaak brons, soms zil ver, nooit goud. Maar zaterdag werd tiet Middelburgse showkorps Nederlands kampioen in hoogste klasse, de Premier Class. En dat in Dordrecht, de thuishaven van rege rend kampioen Jubal. Bovendien werd de jeugdafdeling van het korps, Junior Drumcorps Johan Fri- so, kampioen in de Junior Class. Een kleine dertig jaar geleden stichtte de vereniging Juliana Korp sen Middelburg het showkorps. Het bestaat uit koperblazers, rit misch (drums) en melodisch (ma rimba) slagwerk en een color- guard. „Dat laatste is een dans groep. De termen zijn Amerikaans want de showkorpsen komen van oorsprong uit de Verenigde Staten. De combinatie van muziek en cho reografie maakt het aantrekkelijk. Het is heel intensief zegt Ralf Eversen. Muziekspelen en tegelij kertijd patronen lopen eist veel training. „We repeteren twee avon den per week." Zowel het volwassen- als het jeugd- door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Zierikzeese motor tourclub Lost Ones moet voortaan vergunning aanvragen voor zijn jaarlijks Mossel treffen. Dat zegt burgemeester Gerard Rabelink. Rabelink gelastte zaterdagmiddag de sprintwedstrijden van de club aan de Deltastraat uit veiligheids overwegingen af Uit protest trok ken honderden motorrijders de stad in en zetten de Nieuwe Ha ven blauw van uitlaatgassen en ver brand rubber. Rabelink: „Als daar een kind was aangereden of een ander ernstig ongeluk was gebeurd, weet ieder een mij te vinden. Burgemeester waarom hebt u niet gehandeld? U wist er toch van?" Rabelink vindt dat er bij de dragra- ces, waarbij telkens twee motoren tegen elkaar sprinten, een ambu lance gereed moet staan. De brand weer moet volgens Rabelink even eens paraat zijn. De Lost Ones houden al 24 jaar hun Mosseltreffen, maar hebben daar nooit vergunning voor aange vraagd. Rabelink: „Ik heb een brief korps telt 45 leden. De meeste le den van Juliana en Johan Friso ko men uit Middelburg en omgeving, maar er zijn ook leden afkomstig uit andere delen van Zeeland. „We zelfs een lid uit Dordrecht", weet Eversen. Het behalen van de titel betekent niet dat in 2010 het NK in Middel burg wordt gehouden. Eversen: „Dat gebeurt de komende jaren nog in Dordrecht. De organisatie, Drum Corps Nederland, heeft hier over afspraken met het stadion en krijgt ook de medewerking van van de gemeente Dordrecht. In Middelburg hebben we wel de voorronde van het NK gehad." uit september 2006 gevonden, waarin de club wordt gemaand een evenementenvergunning aan te vragen. Dit op last van ontrui ming van het feestterrein. Die ver gunning is nooit aangevraagd. Ik heb het zaterdag niet op ontrui ming aan laten komen. 'Laat wat het is', heb ik tegen de politie ge zegd. 'Maar die races niet'." Rabelink is nu anderhalf jaar bur gemeester maar wist van het be staan van het Mosseltreffen niet af „Ik heb dat zaterdag voor het eerst geconstateerd na een klacht van Muziek Monumentaal." Het evene ment ondervond hinder van het motorgeluid en vroeg Rabelink of hij daar vergunning voor had ver leend. Rabelink: „Het kan toch niet zo zijn dat voor het ene evene ment wel vergunning nodig is en voor het andere niet." Rabelink wil met de Lost Ones af spraken maken over de afstem ming van data van evenementen en over de publieksveiligheid van de dragraces. „Ik wil daar open en met respect voor eikaars standpun ten over praten. „Ik weet 't. Ik doe 't natuurlijk nooit goed. Maar ik wil niemands plezier bederven." ■HHBHKi BROUWERSHAVEN Notaris Lettinga uit Zierikzee geeft morgenavond een lezing over de veranderingen in erfrecht en schen kingsrecht bij NBvP Vrouwen van Nu in het Tonnenmagazijn. Die le zing is ook voor niet-leden (gratis) toegankelijk en begint om 20.00 uur. Voorafgaand daaraan wordt (vanaf 18.00 uur) het nieuwe seizoen 2010-2011 geopend met een geza menlijk etentje. ZIERIKZEE Zowel Schilderclub Perspectief in Zierikzee als Schilderclub Palet in Burgh-Haamstede starten, respec tievelijk vanavond en donderdag, met een nieuwe cursus. Beeldend kunstenaar Kees van de Wetering uit Burgh-Haamstede geeft les. Hij besteedt onder meer aandacht aan diverse (nieuwe) technieken. Er is plaats voor beginnelingen en erva ren amateurschilders. Info via www.schilderles.nl of 06-28732739. BURGH-HAAMSTEDE Vier uur lang swingend terug in de tijd. In jongerencentrum Big S in Burgh-Haamstede wordt zaterdag 18 september een Ultimate 90's Par ty gehouden. Met Eurodance, op zwepende latin; alle toppers van toen, eventueel afgewisseld met hits van nu. In samenwerking met J&E Entertainment. Zie ook www.ultimate90s.nl. De zaal gaat om 20.00 uur open. De entree bedraagt 2,50 euro. ZIERIKZEE Kinderen van kinderdagverblijf Pension Tuimeltje in Zierikzee be zoeken donderdag om 10.00 uur de bewoners van verpleeghuis Corne lia. Pension Tuimeltje, dat sinds be gin deze maand in een baby- en een peutergroep is opgesplitst, is gevestigd in het verpleeghuis. Eens in de twee weken halen bewo ners en een activiteitenbegeleider op, om samen te eten, drinken en te spelen. SOMMELSDIJK CuraMare, het samenwerkingsver band waar onder meer het Van Weel-Bethesda ziekenhuis deel van uitmaakt, gaat donderdag in ge sprek over de toekomstplannen van zowel ziekenhuis als oude renzorg en thuiszorg. Ook de pres taties over 2009 komen aan bod. Ferdinand Fransen (voormalig Een Vandaag-presentator) leidt de dis cussie, die 's avonds in de besloten heid wordt gehouden in De Staver. BURGH-HAAMSTEDE Vanaf vrijdag tot 1 november is in de bibliotheek van Burgh-Haamste de een expositie van mandala's (magische of heilige cirkels) van Jacqueline Roon uit Zierikzee te zien. Roon is tekentherapeut en te kentaaldocent. In die laatste func tie geeft ze onder meer tekencur sussen waaronder mandala's teke nen en schilderen. De tekencursus begint 22 september in Zierikzee. Info via: 0111-415499.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65