Action alsnog welkom in Zierikzee PZC 7 Zeeland 'Gele mosselen' vallen ook rauw in de smaak 20 en 21 SCHOUWEN-DUiVELAND 18 en 19 DETAILHANDEL Gemeentebestuur herziet mening over prijsvechter Winkeliers willen geld voor beveiliging zaak LSD stelt vragen over distributiecentrum Zoekactie naar verwarde Goesenaar almanak Vergeten door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - B&.W nemen 'een posi tieve grondhouding aan' als het gaat om de vestiging van een Ac- tionwinkel achter het voormalig hotel Huis van Nassau aan de Lan ge Nobelstraat in Zierikzee. Eerder verzette het gemeentebestuur zich tegen dit plan van projectontwik kelaar René Faasse. „We zijn met een aantal ambtena ren gaan kijken. De verrommeling van dat gebiedje is een doorn in het oog. Faasse pakt die verromme ling aan en dat heeft ook z'n prijs," verklaart wethouder Ad Ver- seput de omslag in het denken. De wethouder ontkent dat hij zich, zoals Faasse in deze krant ver telde, faliekant tegen de Action heeft uitgesproken. „Maar ik heb wel voorwaarden gesteld aan de vestiging van een duizend vierkan te meter grote publiekstrekker op die plaats." En die voorwaarden zijn er nog. Verseput: „Faasse zal een plan moeten maken waarin hij laat zien hoe het met de logis tiek moet, want Action wordt door grote vrachtwagens bevoor raad. Hij moet ook aangeven hoe hij omgaat met het monumentale hotelgebouw. Aan de voorzijde heeft hij een winkel en een bank gepland en erboven mogelijk nog appartementen." Verseput wil zelf gaan praten met de winkeliers van de binnenstad over hoe voldoende parkeerplaat sen kunnen worden aangelegd ten behoeve van de Action. „In onze huidige plannen komen er aan de Mosselboomgaard zeventig plaat sen bij. Aan de Gasthuisboom gaard zijn met pijn en moeite tien nieuwe plaatsen te maken. Dus dat gaat wel een probleem wor den. Dit heeft alles te malen met de plannen om de binnenstad ver keersluw te maken. We moeten dit op een goede manier met de ondernemers aanpakken. Maar ik vind niet dat we daar de vestiging van een publiekstrekker op moe ten laten stranden." Faasse wordt deze week uitgenodigd zijn plan nen op papier te zetten. In hun detailhandelstructuurvisie geven B&W zelf aan dat het Zierik- zeese winkelbestand een pu bliekstrekker nodig heeft. Winkeliersvereniging ZZ Neptu- nus onderschrijft dat en is blij met de komst van winkelketen Action. De eigenares van een brocante- zaak in de Lange Nobelstraat verza melt handtekeningen voor vesti ging van de Action. 'niMHiMir" iuwum.ii mmu— ZIERIKZEE - Er waren babbelaars, bolussen en oesters, maar het draaide gisteren vooral om hét culinaire exportproduct van Zeeland: de mossel. Restaurant De Zeeiandbrug had restaurateurs die ook aangesloten zijn bij Euro-Toques uitge nodigd voor een Zeeuwse dag. De chefs maakten na een rondvaart met de ZZ-6 onder meer kennis met de zogeheten 'gele mossel'. Deze eenjarige schelpdieren die opgekweekt zijn middels hangcultuur, hebben een kleinere schelp, maar een relatief hoog vleesgewicht. Bij de Zeeuwse proeverij werd gedemonstreerd dat je deze mosselen, net als oesters, ook rauw kunt presenteren als voor gerechtje. foto Dirk-Jan Gjeltema Hulp voor zusjes en broertjes van kinderen in de psychiatrie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Dinsdag 14 september 2010 Cultureel erfgoed is gebaat bij nominaties Monumentenprijs ZIERIKZEE De Zierikzeese winkeliers, vere nigd in ZZ Neptunus, vragen subsi die aan voor het beveiligen van hun zaken. Het ministerie van Eco nomische Zaken heeft hiervoor 10 miljoen euro. Het geld is voor win keliers met minder dan 5 man per soneel. Elke ondernemer kan 1000 euro krijgen. Het ministerie betaalt ook mee aan onderzoek naar bete re beveiliging. Dinsdag 2 november komt een ambtenaar bij ZZ Neptu nus uitleg geven over de regeling. ZIERIKZEE De fractie van Leefbaar Schouwen- Duiveland (LSD) wil van het colle ge duidelijkheid over de komst van het stadsdistributiecentrum. LSD wil uitleg over de conclusies van een rapport waarin de haalbaar heid van het distributiecentrum is onderzocht. Ook wil de partij we ten of het klopt dat de wethouder de toezegging heeft gedaan dat er na 1 januari 2011 geen ontheffingen meer worden verleend voor voer tuigen langer dan 8 meter. GOES De politie houdt een zoekactie naar de 56-jarige Hans Boonman uit Goes, die sinds afgelopen zon dagmorgen wordt vermist. Hij ver trok toen op de flets bij zijn huis. Boonman is verward, mager en is tussen de 1.80 en 1.85 meter lang. Hij is kalend, met zwart, kort haar, bruine ogen en draagt een bril. Hij draagt links een gehoorapparaat en loopt een beetje mank. Hij droeg zondag een zwarte broek en blau we spijkerjas. (0900 - 8844). Terwijl ze geconcentreerd aan het werk was, kreeg een medewerkster van deze krant een telefoontje van een organisatie met de vraag waar ze toch bleef. Ze had zich namelijk aangemeld voor een persconferentie waarop de plannen voor een nieuwe actie bekend zouden worden ge maakt. Al weken geleden was ze be naderd. Toen ze de uitnodiging zag, had ze ook direct beseft dat het de moeite waard was om de persconfe- Tip? redactie@pzc.nl rende te bezoeken omdat deze orga nisatie zich inzet voor mensen die worstelen met een groot en ingrij pend probleem. Ze had zelfs haar chef verteld dat ze mogelijk terug zou komen met belangrijk nieuws. Tegenover de persoon aan de andere kant van de telefoonlijn bekende ze, danig beschaamd, dat ze helemaal vergeten was de bijeenkomst van de Alzheimerstichting in haar agenda te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63