een duikboot' zeeland 121 Brede steun voor project Havengebied Stalland Bijzondere kadewoningen met eigen signatuur Veiligheid voor alles de smaak Alle essentiële techniek is dubbel aanwezig 'Yellow' is de beste kleur voor een 'submarine' Pindafabriek wil fonds voor muziekvereniging oprichten TMF-dj/vj in Goes September '80 DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Rode bessen infodag zaterdag 25 september www.goeseschans.nl spoorbak ad koppejan dinsdag 14 september 2010 Nee, deze rode bol is geen noodknop. De bemanning kan in geval van nood de bal, die bevestigd is aan een meterslange lijn, omhoog schieten. Zo is boven water zichtbaar waar de duikboot zich bevindt. acht rondjes rond ons. Daar werd ik behoorlijk zenuwachtig van." Van de acht duikboten die U-Boat Worx heeft gemaakt, zijn de mees te verkocht aan particulieren. Has- selman: „Dat zijn liefhebbers van het onderwaterleven, die bijvoor beeld graag met familieleden die niet kunnen duiken onder water gaan." Joris geeft ook cursussen aan aanstaande piloten. „Afhanke lijk van de persoon, duurt dat drie tot zes weken." Overigens is het volgens Joris vaak niet de eigenaar die de cursus volgt. „De meesten laten dat aan hun kapitein over." foto's Ronald den Dekker voor video's van de duikboot: www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Joeri Wisse Z1ERIKZEE - Er waren babbelaars, bolussen en oesters, maar het draaide gisteren vooral om hét culi naire exportproduct van Zeeland: de mossel. Restaurant De Zeeland- brug had restaurateurs die ook aan gesloten zijn bij Euro-Toques uitge nodigd voor een Zeeuwse dag. De chefs maakten na een rond vaart met de ZZ-6 onder meer ken nis met de zogeheten 'gele mossel'. Deze eenjarige schelpdieren die op gekweekt zijn middels hangcul- tuur, hebben een kleinere schelp, maar een relatief hoog vleesge wicht. Bij de Zeeuwse proeverij werd gedemonstreerd dat je deze mosselen, net als oesters, ook rauw kunt presenteren als voorge rechtje. foto Dirk-Jan Gjeltema Bloemkool Komkommers per stuk €1,00 2 stuks €1,00 Bosuien 2 bosjes1,00 Bospeen Tomaten per bos1,00 1 kilo 1,00 Deze week: bdK 500 CjrBCTl 1,00 prijs onder voorbehoud U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16,30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Vanaf buiten ziet hij er een voudig uit, maar onder het gele polyester schuilt een berg aan techniek. Manager Erik Hasselman van U-Boat Worx legt uit dat technische onderdelen die essentieel zijn voor de veiligheid, dubbel uitgevoerd zijn. In twee tot drie dagen worden de systemen ge test en gekeurd. „Kwalificatiebu reau Germanischer Lloyd kijkt bij voorbeeld naar zaken als stabiliteit en noodvoorzieningen." Het belangrijkste onderdeel, het zogeheten drukvat, wordt al in een eerder stadium getest. „Dat ge beurt in Schotland, in een bassin van 140 meter diep." De koepel is gemaakt van 4,5 centimeter dik acryl. In totaal weegt hij 4500 kilo. Met de C-Quester 3 kan tot 100 meter diepte gedoken worden. Mo menteel werkt U-Boat Worx aan een model dat tot wel 1000 meter onder de zeespiegel kan afdalen. Het is een klassieker: Yellow Submarine van The Beatles. Toeval of niet, geel is bij uitstek de meest geschikte kleur voor een duikboot, weet piloot Maarten Jo ris. „Hoe feller de kleur, hoe beter je zichtbaar bent." Overigens mogen klanten zelf be palen in welke kleur hun duikboot wordt uitgevoerd. „Laatst hebben we er één geleverd in de kleur blauw. De stalen koepelbescher ming is voor de veiligheid wel rood gemaakt." In tegenstelling tot de concurrentie, staat design hoog in het vaandel bij U-Boat Worx. Erik Hasselman: „De vinnetjes op de achterkant zijn uit esthetische overwegingen aangebracht. Tij dens tests bleek dat ze ook een sta biliserende functie hebben." v.a. 198.000,-v.o.n. Start bouw ie deelfase: i december 2010 door Rob Zorn THOLEN - In de Thoolse politiek be staat vrij brede steun voor de plan nen voor het project Havengebied in Sint Annaland. Maar omdat er zorgen zijn over de ontwikkelingen op de woning markt en daardoor bij een aantal politici de vrees leeft dat de wonin gen in het project uiteindelijk voor de leegstand gebouwd blijken te zijn, komt het college van B en W met een memo over fasering van die bouw. Die maakt het mogelijk plannen bij te stellen als dat noodzakelijk blijkt. Die samenvatting gaf voor zitter Rien Klippel (RFT) gisteren na een uitgebreide behandeling van het project in de raadscommis sie Ruimte. Over de plannen wordt al tien jaar gesproken. Ze voorzien in een grondige aanpak van de gedempte haven en de ruimte daar direct om heen. Om de uitvoering van de plannen mogelijk te maken, moet er een nieuwe damwand komen. En om de plannen economisch haalbaar te maken, is er voorzien in woningbouw. Die moet onder meer gerealiseerd worden in woon torens op het havenplateau. Ook komen er woningen in de Kleine Suzannapolder. Verder moet er een nieuw woonzorgcomplex ver rijzen. Dat er van de benodigde zes miljoen nog tweeënhalf mil joen gevonden moet worden, deed enkele politici de wenkbrau wen fronsen. Ook insprekers kwamen gisteren aan het woord. Een ondernemer met een watersportbedrijf meldde bang te zijn dat zijn belangen on danks toezeggingen over een te bouwen ruimte over het hoofd ge zien worden. De woordvoerder van de overkoepelende dorpsvere niging constateerde dat er 'einde lijk een stevig en goed plan ligt'. De woordvoerster van midden standsvereniging Activa was blij met een 'kloppend hart voor de leefbaarheid'. Naast alle lof waren er ook kriti sche geluiden over de inspraak, die hier en daar tekortgeschoten zou zijn. Wethouder Frank Hommel (WD) trok zich dat aan. „Het is voor ons ook allemaal nog wat nieuw. We hebben ongetwijfeld steken laten vallen." SINT-MAARTENSDIJK - Pindaverwer- kingsfabriek Katjang Pedis in Sint- Maartensdijk wil een instrumen tenfonds oprichten voor muziek vereniging Euterpe in het dorp. Katjang Pedis heropent vrijdag offi cieel de deuren na de verwoesten de brand van juni vorig jaar in het bedrijfsverzamelgebouw aan de Nijverheidsweg. Tijdens de brand, waarvan nog steeds niet duidelijk is hoe en waar die is ontstaan, zijn Stem mee op de stelling: Goes moet vasthouden aan spoorbak op www.pzc.nl/bevelanden Haags verslaggever Jeffrey Kutterink blogt over de rol van Ad Koppejan op www.pzc.nl/zeeuwsezetel. THOOLSE TIPS? E-mail: tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ook meerdere instrumenten van de fanfare in rook opgegaan. In plaats van geschenken vraagt de di rectie van Katjang Pedis om een bijdrage voor het instrumenten fonds. 'Zodat iedereen de komen de jaren verzekerd is van feestelij ke muziek op het eiland Tholen', staat op de uitnodiging. Tijdens de opening worden alle do naties overhandigd aan de muziek vereniging. GOES - TMF dj/vj Stephanie Cas sandra opent zaterdag 18 septem ber om 20.00 uur het nieuwe dans- seizoen bij Janvier Dance Masters in Goes met een show. Entree voor leden is gratis. www.janvier.nl VLISSINGEN - De Vlissingse hard- rockgroep September '80 viert aan staande zaterdag zijn dertigjarig be staan in De Piek te Vlissingen. Het concert begint om 21.30 uur. Behalve eigen werk worden num mers gespeeld van onder meer Ted Nugent, Cream en Gary Moo re.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59