zeeland 119 einde aan een hoop ellende Inwoner uit Zaamslag vindt lijk langs Kanaal in Zelzate Gratis excursies langs en op de Oosterschelde Slotconcert festival 40 jaar Marcussenorgel Vleermuizen zoeken in de Zwaakse Weel Blues en rock in Het Drenthehuis Kerkelijk seizoen begint met cabaret Pramea Ensemble treedt op bij SVRZ dinsdag 14 september 2010 GOES Op vrijdag 17 september vindt om 20.00 uur het slotconcert plaats van het festival '40 jaar Marcus- sen-orgel Goes' in de Grote Kerk van Goes. Het concert wordt gegeven door de cantor-organist van de Grote Kerk, Arno van Wijk, in samenwerking met het Antwerps Kathedraalkoor o.l.v. kapelmeester Sebastiaan van Steenberge. Het koor heeft een ge schiedenis die teruggaat tot 1382. De entree is 10 euro. www.muziekindegrotekerkgoes.nl KWADENDAMME door Frank van Cooten ZELZATE - Mario van der Veeken uit Zaamslag vond afgelopen zater dag een lijk bij het kanaal in Zelza te. De eigenaar van Waasland Boot laat daar momenteel een nieuw nautisch centrum bouwen, omdat de gemeente Terneuzen geen ge schikte grond beschikbaar stelde. Het lijk trof hij aan op een perceel aanpalende grond, eigendom van Kadebeheer, dat momenteel op zijn verzoek wordt schoonge maakt. fk heh gevraagd her terrein schoon te maken, omdat er be hoorlijk wat onkruid staat." Van der Veeken keek richting de brug en zag twee pontons liggen. „Toen ik ging kijken om te zien hoe ver het werk was gevorderd, werd ik even niet goed. Ik zag een hoopje oude kleren waar een stukje bot tussen zat. Toen ik nog eens goed keek, zag ik andere menselijke res ten waaronder een half vergaan hoofd, een arm en een voet. Ver moedelijk is het lijk door een hak- selaar gegaan." Toen Van der Veeken zijn lugube re ontdekking deed, verwittigde hij direct de politie in Gent. „De menselijke re<?fen bgon /wor»i op een terrein van zo'n twintig vier- kante meter. De politie vertelde me later dat het waarschijnlijk om een vermist persoon gaat uit de psychiatrische kliniek aan de ande re kant van het dok. De kliniek mist sinds november vorig jaar een patiënt, van wie niets meer is vernomen." De doodsoorzaak is nog niet be kend. Van der Veeken houdt er in elk geval geen nachtmerries aan over. „Het lijkt me erger om een compleet lichaam te vinden." De bouw van het nieuwe nautisch centrum ligt op koers. De grond werkzaamheden zijn afgerond en Jc inmi/tHpIc QPQtnTt Natuurmonumenten houdt zater dagavond 18 september een vleer- muizenexcursie door de Zwaakse Weel. Het is de bedoeling om met een batdetector de vleermuizen te horen. Het apparaatje zorgt ervoor dat de geluiden die vleermuizen produceren ook hoorbaar zijn voor mensen. Verzamelen om 19.00 uur in de werkschuur van Natuurmo numenten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Aanmelden kan via www.natuurmonumenten.nl of op tel.nr.: 0113-644044. GEERSDIJK Op zaterdag 18 september treden twee bands op in Het Drenthehuis in Geersdijk: Sean Walsh Band en Jeremy and the groovebreakers. De Sean Walsh Band brengt psyche delic rock, raw blues en 'a touch of romance'. Jeremy and the Groove- breakers begon in 2006 als bluesfor matie onder leiding van Jeremy Aussems, die zich laat inspireren door Stevie Ray Vaughan en Jimi Hendrix. Jeremy is bezig in de stu dio met opnames. De avond begint om 21.00 uur, de toegang voor le den is 8 euro. niet-leden 10 euro. B COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland en Nationaal Park Oosterschelde bieden inwo ners van de gemeente Noord-Beve land in de week van 20 tot en met 25 september gratis activiteiten aan. Zo is er een natuurexcursie bij de Oesterput met natuurgids, een vaartocht over de Oosterschelde met natuurgids en een bruinvisex pert, een rondleiding op de visaf- slag van Colijnsplaat en een kunst en cultuurhistorische rondleiding met als thema Nehalennia en de verdronken dorpen. Aanmelden voor de activiteiten is verplicht, meer informatie is te vinden op www np-nncfprcrkelde.nl. Aantal ongelukken met gewonden dat in de periode 2004-2007 plaatsvond op de kruising. De keerlus en de tunnel moeten de verkeersveiligheid en de doorstroming verbeteren. KAPELLE Cabaretier Ruurd Walinga uit Leeuwarden staat met zijn pro gramma De Doe-het-Zelver zater dagavond 19 september in de Grote Kerk in Kapelle. De protestantse ge meente wil bij de aanvang van het nieuwe kerkelijke seizoen laten zien 'dat er in de kerk ook gela chen kan worden'. De toegang is gratis, aanvang is 20.00 uur. Ruurd Walinga speelt bouwvakker Douwe, die klemgeraakte doe-het-zelvers te hulp schiet. Q www.waterinwijn.nl THOLEN Het klassieke Pramea Ensemble brengt woensdag 15 september om 14.30 uur in zorgcentrum Ten An- kel in Tholen een klassiek concert. Ook treedt het ensemble op op donderdag 16 september om 19.30 uur in Maartenshof in Sint- Maar tensdijk. Het Pramea Ensemble be staat uit Sari Rasanen (op traverso, de voorloper van de dwarsfluit), Susanne Wendler (ook traverso) en Agnieszka Ewa Oszanca (cello). Ze brengen een programma met o.a. Haydn, Stamitz en Bach. m m m m ^a£8eweg Omleidingsroutes voor gemotoriseerd verkeer ^■1 Werkgebied Omleidingsroutes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57