Ondertunnelde keerlus maakt i8l zeeland Groenteboer De kruising Ringbaan-West/Troelstralaan in Goes ondergaat Yerseke niet vanaf vrijdag een gedaantewisseling. In tien dagen tijd wordt naar fjng|g hi) omgevormd tot ondertunnelde keerlus. Wegdek in Goese wijken wordt vernieuwd op vier plaatsen tegelijk Goese clubs dingen mee naar Night Life Awards Schaapskooi langer open voor bezoekers METAMORFOSE 11 11 dinsdag 14 september 2010 door Luc Oggel YERSEKE - Groente- en fruitspecia- list De Vershoek in Yerseke is niet doorgdrongen tot de finale van de verkeizing 'Beste groenteman van Nederland'. Gisteravond werden tijdens de hal ve finale in het Zuid-Hollandse Monster de drie finalisten bekend gemaakt. Eigenaar Rinus van den Berge (ook SGP-raadslid) van de Vers- hoek, die de zaak drie jaar geleden heeft overgenomen van een neef was desondanks zeer tevreden met de uitslag. „We staan dan niet in de finale, maar horen wel bij de top vijf van Nederland. Dat is niet gek." Tijdens de voorrondes werden alle deelnemende groentespeciaalza ken en marktkramen in Neder land meerdere malen bezocht door zogeheten mystery shoppers. Die beoordeelden de winkels en kramen onder meer op uitstraling, hygiëne, klantvriendelijkheid- en vakkennis van de mede werksters. De zaken die het best scoorden, werd daarna onaange kondigd bezocht door de vakjury. GOES - Club Devo, Pake Sake en El Toro uit Goes dingen alledrie mee naar de Night Life Awards 2010, die 2 november in Nijmegen zul len worden uitgereikt. Ook Four, Trinity en Pinky in Renesse, de Hooizolder in Westkapelle, Tram- zicht in Domburg en ]oy in Cad- zand doen mee. De Night Life Awards worden jaar lijks uitgereikt aan het populairste uitgaanscentrum. Stappers kun nen tot en met 11 oktober stem men op hun favoriete uitgaansgele genheid via www.stemenwin.nl of door te sms'en naar 3669. De op brengst van de sms-actie gaat naar Dance for Life, dat zich inzet om de verspreiding van hiv en aids te rug te dringen. HEINKENSZAND - Bezoekerscen trum Nationaal Landschap De Zak van Zuid-Beveland bij de Schaaps kooi in Heinkenszand zit weer wat ruimer in de vrijwilligers en daar om zijn de openingstijden ver ruimd. Bezoekers kunnen er tot en met 1 oktober van woensdag tot en met zondag terecht van 11.00 tot 16.00 uur. Vanaf 1 oktober is het centrum 's zaterdags en 's zondags geopend van 11.00 tot 16.00 uur. In de herfstvakantie is het centrum van woensdag tot en met zondag geopend. Zonder de extra vrijwilligers had het centrum al vanaf ëind augustus op het win- terschema moeten overgaan. www.zeeuwseschaapskudde.nl door Claudia Sondervan MEEST GELEZEN 1. Politie zoekt vermiste Goesenaar 2. Zeelandbrug nacht dicht 3. Historisch straatbeeld in kleur KEERLUS Bekijk een video van de Hilversumse ervaringen met de keerlus op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - Op vier plaatsen in Goes zijn deze week asfalteerwagens ac tief De deklagen van de wegen worden vernieuwd door de Zeeuwse Asfalt Onderneming. De Laan der Verenigde Naties in het noordwesten van Goese Pol der is sinds gisteren voor ruim een week goeddeels buiten gebruik. De weg is gisteren ontdaan van de oude deklaag met freeswerk en krijgt dinsdag 21 september een nieuwe asfaltlaag van de De Gaspe- ristraat tot het Trumanpad/Albar- dastraat. Tussen de Eisenhouwer- straat en het plateau in de Reagan- laan worden intussen goten gere pareerd en hobbels weggehaald. Tegenover de Klaphekkeweg ko men nieuwe klinkers voor de par keervakken. Fietsers wordt geadvi seerd over de Hammarskjoldstede, Eisenhouwerstraat en De Gasperi- straat te rijden. Oostelijk in de Goese Polder gaat vandaag het noordelijk deel van de Europalaan onder de asfaltfrees. Vanaf de achterzijde van de Mon- netstede en Adenauerstede tot en met de Van Kleffensstraat (Spaak stede). Vrijdag wordt de nieuwe as faltlaag aangebracht. Bezuiden de Ringbaan Oost gaat de Zeeuwse Asfalt Onderneming vandaag aan de slag op de Charlot te de Bourbonweg en het voorste deel van de Hertogenhof De rest van de week worden goten gerepareerd, waarbij delen van de weg dicht gaan voor verkeer. Maan dag 20 september wordt de nieu we asfaltlaag aangebracht. Dan is de weg de hele dag dicht. In Nieuw-West wordt de Ring baan-West woensdag kaalgefreesd van het Westplein tot het Volta plein. Donderdag komt daar al een nieuw wegdek. De omleiding voert over de Marco nistraat - Fluitekruidstraat - Vogel- wikkestraat. I Werkgebied Omleiding fietsers Troelstralaan Keerlus Rinohaan West Ringbaan West Keerlus Westerstraat door Luc Oggel Het lijkt onmogelijk, maar het kan echt: een groot kruispunt omvormen tot keer lus met daaronder een voet- en fietstunnel en dat in tien dagen. In Goes gaat het vanaf vrijdag gebeuren op de kruising T roelstralaan/Ringbaan-West. De kruising staat bekend als een verkeersopstopper, waar boven dien met enige regelmaat ongeluk ken gebeuren; zes met gewonden in de periode 2004-2007. Het is dan ook één van de zogenoemde 'grey spots' in het Goese Verkeers- veiligheidsplan. Het verkeer op de gelijkvloerse kruising wordt nu met verkeers lichten geregeld, maar dat wordt helemaal anders. Fietsers en voet gangers zullen straks door een tun nel onder de Ringbaan doorgaan, terwijl automobilisten te maken krijgen met een vrij nieuw feno meen in verkeersland: de keerlus. Die lijkt op een rotonde, maar is het niet, legt verkeerskundige Jan d'Haens van de gemeente Goes uit. „Het is in principe een eenvou dige voorrangskruising, met dien verstande dat je niet direct linksaf kunt slaan. Daarvoor moet je eerst weer keren." De keuze voor een keerlus, die op dit moment alleen nog in Hilver sum ligt, is gemaakt na zorgvuldi ge afwegingen. „Een rotonde is een goede oplossing voor gelijk waardige kruisingen, maar hier is de situatie net iets anders", zegt d'Haens. „Op de Ringbaan rijden per dag zo'n 15.000 voertuigen, ter wijl dat er op de Troelstralaan maar rond de zesduizend zijn en op de Westerstraat nog minder. Het voordeel van de keerlus is dat de Ringbaan intact blijft als door gaande rijbaan, want verkeer daar op heeft voorrang. Dat leidt tot een betere doorstroming en min der oponthoud." Voor de keerlus (d'Haens spreekt overigens liever van een voorrangsplein) is ook ge kozen met het oog op de toekom stige verkeerssituatie. Door woon wijken Mannee en Goese Schans zal het drukker worden op de Ringbaan-West, dus een goede doorstroming is van belang. In dat licht wordt ook gedacht aan een aquaduct op de plaats van de Ring- brug, maar daarover staat nog niets vast. De omvorming van de kruising was aanvankelijk naar voren ge haald bij wijze van crisismaatregel, maar dat bleek vanwege het toch vrij complexe plan niet haalbaar. „Er is dus geen sprake van vertra ging, we doen het nu weer volgens de oorspronkelijke planning", zegt een woordvoerster van de gemeen te. De voorbereidende werkzaamhe den zijn al enige tijd aan de gang, maar BAM Wegen bv begint vrij dag met de echte klus. Vanaf 19.00 uur wordt de kruising afgesloten voor alle verkeer. De planning is dat de kruising dinsdag 27 septem ber vóór de ochtendspits weer open is. Afslaand verkeer richting Troelstralaan en Westerstraat moet echter nog een weekje lan ger geduld hebben. Er zijn dan nog werkzaamheden om de keer lus volledig in te richten. In de periode dat de kruising is af gesloten, wordt dag en nacht ge werkt. Daardoor kan de klus in re latief korte tijd worden geklaard. Bij het ontwerp is ook veel aan dacht besteed aan sociale veilig heid, groen en geluid. Fietsers en voetgangers kunnen bij de toegang naar de tunnel het einde al zien, letterlijk licht aan het einde van de tunnel dus. Halverwege de tunnel laat een rooster daglicht in. De tun nel zelf is ruim en krijgt een lichte kleur. Het verkeersplein zelf krijgt een groene uitstraling, met beplanting in de (midden)bermen en op de taluds en keerwanden. zie www.pzc.nl voor een video van de Hilversumse ervaringen met de keerlus Situatie zoals die moet worden rond de Ringbaan West/ Troelstralaan/Westerstraat. f>- fietspad Voetgangers- en fietserstunnel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56