41 binnenland Êdssm 'Formatie gaat nog Zoon (10) voorkomt op A2 BERLIJN KRAS iNL Gemeenten handhaven regels onvoldoende I t t DE FORMATIE DA PAUL KUSTERS dinsdag 14 september 2010 4-daagse busreis Duitsland INCLUSIEF Tourist Class busreis verblijf in een 4-sterren hotel ontbijt transfers in Berlijn, hotel-station v.v. m Boek nu voor de allerlaagste prijs! Vertrek: 24/91/m 22/10 3/12 t/m 17/12 SUPERVOORDELIG MET KRAS.NL! Extra ingekochte najaarsspecial tegen een absolute bodemprijs op diverse data speciaal op-/uitstapschema voor de lezers van deze krant: Breda, Tilburg, Eindhoven, Asten en Venlo verblijf in het 4-sterren Hotel Van der Valk Berliner Ring, door Nederland beoordeeld met een 8.1, inclusief ontbijt maak uw reis compleet en kies voor de optionele excursies: een uitgebreide stadstour langs alle highlights van Berlijn, waaronder de Brandenburger Tor en een stukje Muur, een avondtour met bezoek aan de televisietoren of een bezoek aan de barokstad Potsdam met het schitterende paleis Sanssouci en de Hollandse wijk. Zie www.kras.nl/39044 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm Prijzen zijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. DEN HAAG - Veel burgers die bij ge meenten aankloppen omdat ie mand in hun omgeving de regels overtreedt, raken gefrustreerd om dat de gemeente niet, of pas na ja ren procederen, handhavend op treedt. Wie de regels rond bouw vergunningen overtreedt, heeft in veel gevallen vrij spel, constateert de Nationale Ombudsman Alex Brenninkmeijer in het rapport Hel der Handhaven. Dat leidt tot een sterk gevoel van ongelijke behande ling onder mensen die wel de re gels volgen. De Nationale Ombudsman heeft na overleg met gemeenten en des kundigen een 'Handhavingswij- zer' opgesteld voor gemeenten. Daarin staat voorop dat de ge meente vooral duidelijk moet zijn over haar beleid. Ook moet ze be trokkenheid tonen en onpartijdig zijn. „Iedere burger mag erop reke nen dat zijn buurman die de regels schendt, niet de hand boven het hoofd gehouden wordt", schrijft de Ombudsman. In de Handhavingswijzer staan twaalf 'spelregels', van duidelijke informatie over het eigen beleid, tot de aanbeveling tot een persoon lijk gesprek met de klager, en 'con- 9 juni WD wint Kamer verkiezingen en wordt grootste partij. 22 juni Na snuffelronde zijn Paars+ (WD, PvdA, GL, D66) en middenkabinet (PvdA, CDA, WD) van de baan. JUNI 20 juli Onderhandelingen over Paars+ lopen stuk op onenigheid WD en PvdA over bezuinigingen. JULI 17 juni CDA wil niet onder handelen met PW en WD over rechtse coalitie. 5 juli Informateur Tjeenk Willink adviseert Paars+, benoeming informateurs Rosenthal (WD) en Wallage (PvdA). 22 juli Oud-premir Ruud Lubbi (CDA) beop< tot informat sequente handhaving'. Ook doet de Ombudsman de aanbeveling in alle gevallen recht te doen aan rechterlijke uitspraken. Uit het rap port wordt duidelijk dat gemeen ten die vaak naast zich neerleggen, of geen recht doen aan de overwe gingen waarop de rechter zijn uit spraak baseerde. Volgens de Nationale Ombuds man maakt de Wet Algemene Be palingen Omgevingsrecht die vol gende maand van kracht wordt, en die de huidige vergunningen op het gebied van bouwen, wo nen, ruimte en milieu stroomlijnt, slechts ten dele verschil. „Het wordt dan duidelijker wanneer welke vergunning moet worden toegepast, en dat helpt. Maar het probleem dat er te weinig aan dacht is voor de handhaving van de regels, wordt er niet mee opge lost", aldus Brenninkmeijer. Brenninkmeijer is niet bang dat de Handhavingswijzer in gemeente huizen met het oud papier wordt meegegeven. „Gemeenten hebben er zelf aan meegewerkt. Vaak is het geen kwestie van onwil, maar gebrek aan aandacht. Ik heb ook al gemerkt dat er veel belangstelling voor is", aldus Brenninkmeijer. Informateur Ivo Opstelten mag na een 'pauze' van an derhalve week verder met zijn poging een WD-CDA kabinet met PW-gedoog- steun voor te bereiden. DEN HAAG - De formatie van een rechts minderheidskabinet met ge- doogsteun van de PW gaat nog 'weken' duren. Betrokkenen bij de onderhandelingen schatten dat er op z'n vroegst in oktober een nieuw kabinet op het bordes bij paleis Huis ten Bosch staat. Informateur Ivo Opstelten wilde gisteren geen streefdatum noe men. „We gaan het zo snel moge lijk doen, maar wel zorgvuldig", al dus de WD'er die gisteren na 'tien dagen pauze' de draad weer oppakte. Diverse bronnen voorspellen dat er nog zeker twee tot vier weken nodig zijn om een inhoudelijk ak koord te bereiken. Een partijcon gres van het CDA moet daarna nog het groene licht geven, voor dat de kabinetsposten verdeeld kunnen worden. Wilders krijgt een belangrijke stem in het uitkie zen van de ministers. De PW-voorman bestrijdt dat er 'alleen nog een nietje' door eerder gesloten akkoorden zou hoeven. Vooral op het gebied van sociale zekerheid en zorg schrikt de PW terug voor de harde bezuinigingen die WD en CDA willen. Opstelten nam gisteren het stokje weer over van informateur Her man Tjeenk Willink, die eerder op de dag een doorstart van de ge sprekken over een centrumrechts minderheidskabinet had geadvi seerd aan de koningin. De vicepre- sident van de Raad van State had van de vorstin opdracht gekregen orde te scheppen in de chaotische formatie. Geert Wilders trok anderhalve week geleden de stekker uit de on derhandelingen vanwege de twee spalt binnen het CDA. De PW'er kwam daar weer op terug door het vertrek van CDA-dissident Ab Klink uit de Tweede Kamer. Tjeenk Willink bestrijdt dat hij bij zijn aanstelling als informateur WD-leider Rutte onder druk heeft willen zetten. De PvdA'er wees er toen op dat bij een nieuwe mislukking in de formatie de ge loofwaardigheid van de beoogd premier op het spel staat. Tjeenk Willink stelde gisteren dat door Anita Vliegenberg OIRSCHOT - Maud Overeen (41) uit Oirschot kreeg zondagavond een epileptische aanval tijdens het au torijden. Haar tienjarige zoon Yo- rick redde haar en zichzelf door het stuur over te nemen. Maud Overeen en haar zoon Yo- rick (10) reden op de snelweg A2, toen ze ter hoogte van Vught een epileptische aanval voelde aanko men. Overeen: „Dan ben ik nog even bij bewustzijn voordat ik uitval. Ik hoor en zie dan nog van alles, maar ik kan dan niet meer praten en reageren. Zo heeft Yorick ge merkt dat er iets aan de hand was." Yorick: „Ik merkte dat mijn moeder niet goed werd en toen heb ik de auto naar de kant ge stuurd. Het was alsof ik een ge bruiksaanwijzing in mijn hoofd had. Ik wist precies wat ik moest doen. Ik ben niet bang geweest en gelukkig is het allemaal goed ge gaan", aldus de Yorick Marty, leer ling van basisschool De Koren bloem in Oirschot. Hij raakte niet in paniek, maar vond het wel spannend. Yorick zet te de gevarenlichten aan, pakte het stuur en probeerde de auto naar de vluchtstrook te manoeuvreren. Hij raakte daarbij geen andere au to's. De auto kwam tot stilstand te gen een lichtmast. Yorick: „Ik heb op de vluchtstrook staan schreeuwen om hulp en er kwamen meteen twee mannen aan. Een van hen belde alarmnum mer 112 en de ander stelde mij ge rust, want ik was toch wel ge schrokken." Yorick is tegen zijn moeder blijven praten tot de ambulance bij hen was. Die bracht Maud en Yorick naar het ziekenhuis in Den Bosch, waar ze een nacht ter observatie werden gehouden. Gisteren ging het alweer een stuk beter met Maud. „We zijn allebei nog erg moe, want er is natuurlijk wel wat gebeurd. We hebben van de spanning niet zo veel geslapen in het ziekenhuis. Yorick heeft su- pergoed gehandeld. Ik ben hem heel dankbaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4