Buiten Butsten. JaxkttuwvfL MidAMurj 11 s-eptmdw 15.30 uur, volop %m, 22 yraden Nazomeren in Nederland vergt soms wat uithoudingsvermogen van de vakantievierder. De Zeeuwse wateren vormen daarop geen uitzondering. Maar de kajuit van een kleine boot is toch wel héél klein als je er een hele dag in moet vertoeven omdat het onophoudelijk regent. Een toertje langs wat jachthavens bij slecht weer en bij zonneschijn brengt aan het licht dat de nazomeraar er niet zo mee zit als het eens een dag plenst. Maar toch, de zon is fijner! dinsdag 14 september 2010 Teun en Maty Manche maken Tniet de indruk dat het leven erg veel van ze vergt. Ze liggen met hun boot in de jachthaven van Middelburg en genieten van de genereus schijnende zon. Hij kijkt rond en zij is verdiept in een puzzelboekje, hond Duck scharrelt over de boot. Ze zijn bezig aan de laatste weken van hun zeilvakantie die al sinds begin mei duurt. In voor- en nazomer zijn ze te vinden op Zeeuwse of Friese wateren, maar tijdens de schoolvakantie verblijven ze steevast in hun thuishaven Hellevoetsluis, „want dan is het juist daar heel rustig en op het water heel druk." De twee Rijswijkers (hij 76, zij 70) zijn al 38 jaar de trotse bezitters van een Friese zeeschouw van negen meter lang die genoemd is naar hun twee zoons, de lan-Bart. Ze liggen al een paar dagen in Middelburg en zijn zeker van plan nog een paar dagen te blijven, „je ligt hier zo mooi met al die oude huizen om je heen. Trouwens, heel Zeeland is mooi", vindt Maty. En of het dan mooi weer is of regent maakt hun niet veel uit, als het regent wordt het ook weer een keer droog. Daarna gaat het langzaam terug naar Hel levoetsluis. Beoogde route: Yerseke, Tholen, Oude Tonge, Middelharnis en Hellevoetsluis, waar de boot voor de winter de loods in gaat. Ook in de winter is de Jan-Bart een vast onder Teun en Maty Manche met hond Duck. deel van hun leefritme; twee a drie dagen per week zijn ze in Hellevoetsluis te vinden voor onderhoudswerkzaamheden. Maar zover is het nog niet, eerst nog een paar weken nazomeren in Zeeland. foto Hans Noot foto's Lex de Meester Hans Noot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49