Bluteal Bumm Nadeim dinsdag 14 september 2010 moet altijd blinken uit. „Mijn vader en moeder reden ook scooter", vertelt Lizette. „Toen we verkering hadden, maakten Giel en ik daar 's avonds vaak een rondje mee door de Zak van Zuid-Beveland. We kenden het gevoel dus al." En het gevoel wordt overgebracht, want ook hun kin deren, pubers van dertien en vijftien, vinden de retro- scooters hippe dingen. Lizette: „Laatst heb ik mijn zoon op de scooter naar Oost-Souburg gebracht. Lang niet iedere zoon springt op die leeftijd nog bij zijn moeder achterop, maar hij vindt het een stoer gezicht." Lizette, die ook altijd met de scooter naar haar werk op een middelbare school in Goes rijdt, trekt veel bekijks. „Ik ben hartstikke herkenbaar op dat ding." In het begin was ze daar wel een beetje bang voor, bekent ze. Dat ze overal de blikvanger zou zijn. Of dat ze op weg van de supermarkt naar huis, met de boodschappentas tussen de benen, zou worden nageroepen als Annie de Rooij. Maar de reacties vallen reuze mee. „Bij een stoplicht is er altijd wel iemand die iets zegt of fluistert over mijn scooter en altijd is dat positief De jeugd vindt 'm geweldig." Dat komt ook omdat Lizette's Aprilia er pico bello uitziet. „Ze is helemaal gek op haar scooter", zegt Giel. „Ik ben er heel zuinig op", beaamt Lizette. „De scooter moet gewassen zijn en goed blinken, dat is een tic die ik heb overgenomen van mijn vader. Ze kunnen alles van me krijgen, zeg ik altijd, behalve mijn kinderen, mijn man en mijn scooter. Ik zou niet meer zonder kunnen." Sven Remijnsen Retro-scooters zijn duur en gewild en daarom diefstalgevoelig. Als het regent of vriest, is het geen pretje op de scooter. Snorscooters mogen op de fietspaden rijden en een helm is daarbij niet verplicht, maar daar staat tegenover dat de snelheid niet hoger mag zijn dan 25 kilometer per uur. Opgevoerde exemplaren veroorzaken vaak overlast; in sommige plaatsen zijn pleinen al verboden terrein voor scooters. Voor wie niet tegen het lawaai van een scooter kan, is een elektrisch model een uitkomst. foto's Lex de Meester Vespa LX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43