261 sport Twente kijkt vol vertrouwen ui Nederlands judo vooral in de breedte zwak Albasini pakt dagzege, Hoogerland tiende CHAMPIONS LEAGUE FC Twente speelt vanavond in de Champions League tegen titelverdediger Inter Milaan. Volgens coach Michel Preud'homme heeft zijn ploeg weinig last van druk. KNVB maakt werk van D Van Sichem had tijd bij moeten trekken Sno getroffen door hartstilstand Tafeltennissters naar halve finale EK Marathonmeeting in Mini-Mundi dinsdag 14 september 2010 SWANSEA Michael Albasini heeft gisteren de derde etappe in de Ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De Zwitserse wielrenner neemt met De KNVB gaat proberen om Twente-verdediger Doug len. Teammanager Hans Jorritsma heeft gisteren con van Halst. De twee spraken af binnenkort om de tafi rige Douglas heeft de Braziliaanse nationaliteit, mac sneld naturalisatieproces Nederlander kunnen worde De Nederlandse tafeltennissters hebben zich gisteren geplaatst voor de halve finale van de Europese kampioenschappen. De titelverde diger was in de Tsjechische plaats Ostrava met 3-0 te sterk voor Span je. In de halve eindstrijd stuit Ne derland op Wit-Rusland. De tafeltennismannen zijn giste ren gedegradeerd naar de derde di visie. Nadat kansloos van Noorwe gen (0-3) en Israël (0-3) werd verlo ren, was degradatie naar de Stan dard Division een feit. ZEIST De technische staf van de KNVB heeft arbiter Tom van Sichem aan gesproken op zijn dwaling tijdens de wedstrijd VW Venlo - FC Twen te (1-2). Van Sichem koos ervoor geen extra speeltijd toe te voegen. Daarmee heeft hij volgens de KN VB niet gehandeld conform de in ternationale richtlijnen. Zeven minuten voor tijd legde de leidsman de wedstrijd stil wegens spreekkoren. Na twintig minuten hervatte Van Sichem de wedstrijd maar weigerde tijd bij te trekken. GENDT zijn ritzege de leiderstrui over van de Nieuw-Zeelander Greg Hender son. Albasini kwam in Swansea so lo aan de finish. Hij was op de slot klim van de 150 kilometer lange etappe ontsnapt uit het peloton. Johnny Hoogerland finishte als tiende in de rit en is op de vijfde plaats in het klassement de beste Nederlander. OSTRAVA Ajax-speler Evander Sno is gistera vond tijdens een duel tussen de be loften van Jong Vitesse/AGOW en Jong Ajax getroffen door een hart stilstand. Volgens een woordvoer der van Ajax is de middenvelder op het veld ruim tien minuten gere animeerd door de medische staf van beide partijen. Vervolgens werd Sno naar een ziekenhuis ge bracht Daar kwam hij weer bij ken nis. „Evander ademt weer zelf en kan ook weer praten", liet een zegs man van Ajax weten. MIDDELBURG Als voorproefje op het Kustmara- thon-weekeinde wordt jaarlijks een marathonmeeting gehouden. Hij staat voor komende donderdag op de agenda. Deelnemers en ande re belangstellenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in Mini-Mundi in Mid delburg. Entree is gratis. Op de avond is een demonstratie van freestyle-mountainbikers te zien, een presentatie van Wilfred Sip (hersteltrainer NAC) en een presen tatie van triatleet Frank Heidoorn over trainen met een hartslagme ter. Het programma wordt gepre senteerd door Reginald Peene. Inter-middenvelder Wesley Sneijder (midden) gooit de bal naar Maicon tijdens de training in het stadion van FC Twente. De Nederlander verwacht van avond in de eerste wedstrijd in de Champions League veel tegenstand. foto AP door Arnold Aarts TOKIO - Met de snelle uitschake ling van Carola Uilenhoed op de laatste dag van het WK judo sluit Nederland het toernooi in stijl af. De mondiale titelstrijd in Japan le verde vooral teleurstellingen op. Afgelopen decennium vochten de Nederlanders nauwelijks zelden zo flets als in Tokio. Alleen Dex El- mont en Henk Grol (beiden zil ver) keerden niet met lege handen terug. Op het WK van München (2001) was de oogst eveneens mager, met een zilveren medaille voor Debo rah Gravenstijn en brons voor Dennis van der Geest. Op de vol gende wereldtoernooien waren de prestaties beter. In Osaka (2003) werden drie medailles gehaald, in Cairo (2005) vijf, waaronder drie gouden, en in Rio de Janeiro (2007) vier, waarvan er één goud was. Ook het WK vorig jaar in eigen land verliep voorspoedig, met een gouden plak voor Marhinde Ver kerk en zilver voor Henk Grol en Elisabeth Willeboordse. De conclusie moet zijn dat het Ne derlandse judo vooral in de breed te een probleem heeft. Waar in het verleden concurrenten in de zelfde gewichtsklasse elkaar soms op leven en dood bestreden om deelname aan een EK, WK of de Spelen af te dwingen, zijn de huidi ge nummers één redelijk zeker van kwalificatie. Dat bleek vooral toen de WK-selectie voor Tokio naar buiten kwam, waar elk land voor het eerst twee judoka's per klasse naartoe mocht sturen. Nederland maakte alleen in de categorie tot 63 kilo gebruik van die mogelijk heid. In drie klassen (-48, -66 en -90) werd zelfs niemand goed ge noeg geacht om ons land te verte genwoordigen. Een teken aan de wand. In een eerste evaluatie van het WK sprak technisch directeur Cor van der Geest van een 'dubbel ge voel'. Het zilver van Dex Elmont (-73) noemde hij een 'enorme op steker'. De tweede plaats van Henk Grol (-100) was daarentegen geen verrassing. Van der Geest: „Maar verder is er te veel misge gaan. Het is heel lang geleden dat we bij de vrouwen geen medaille wonnen. We gaan eens rustig eva lueren hoe dat komt. Dat doen we trouwens ook als we veel winnen. Maar ik maak me wel zorgen om de nieuwe aanwas. Er komt naar mijn gevoel te weinig door." Vrouwenbondscoach Marjolein van Unen vindt dat alleen een structurele verandering voor veel nieuwe successen kan zorgen. De huidige aanpak in het trainen en coachen van judoka's moet over boord, is haar mening. „Anders kabbelen we voort. Er moeten veel hardere keuzes worden gemaakt. We hebben in Nederland allerlei coaches die mogen begeleiden en die hun judoka veel te veel vast houden. Een aantal trainers heeft het juiste niveau, maar anderen niet. Topsport is meer dan aan een NK meedoen en aan een World Cup. Ik heb een tweede centrale 4 training per week ingevoerd, maar daarmee komen we er niet. De bes ten moeten we veel meer tegen el kaar laten judoën. Alleen op die f manier versterken ze elkaar. Het is mijn stokpaardje en ik ga er bij de evaluatie van dit WK weer op aan dringen dat we het anders gaan doen." Als alles bij het oude blijft, vreest Van Unen dat successen in cidenteel blijven. „Over de ploeg voor de Spelen van Londen maak ik me geen zorgen, maar daarna voorzie ik problemen. Er zal echt wel weer een enkeling opstaan die de wereldtop kan halen, maar daar heb ik niks aan. Er moeten twee goede judoka's per klasse opstaan en een derde moet aan de deur staan te rammelen. Maar daar is voorlopig geen sprake van. Dat is niet goed."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28