and 125 dan ook een vernieuwer zijn Memory Walk op Alzheimerdag Splinterdag in teken van armoede en werk Themadag publiek en archeologie Landelijke dag van het Onderhoud bij Dow Benefietconcert voor kinderdorp in Congo Mbo'ers volgen lessen in nucleaire techniek I WANDFi ING.XX Ut f* dinsdag 14 september 2010 VUSSINGEN Splinter, het Zeeuws platform voor bestrijding van sociale uitsluiting, houdt maandag 27 september de jaarlijkse themadag. De bijeen komst, die duurt van 13.00 tot 16.30 uur in het stadhuis van Vlissingen, staat in het teken van armoede en werk. Splinter zal praten met be stuurders, maatschappelijke organi saties en cliëntenorganisaties over de vraag of en hoe werk een oplos sing voor uitsluiting kan zijn. Splin ter maakt ook bekend wat zij het komende jaar gaat doen. IJZENDIJKE De provincies Zeeland, Oost- en West-Vlaanderen houden zaterdag 9 oktober een themadag over ar cheologie en publiek. Door middel van lezingen en workshops kun nen deelnemers meedenken over archeologie, onderwijs, musea en toerisme. Van de deelnemers wordt belangstelling voor, ervaring met of een mening over de the ma's verwacht. Deelname aan de themadag is kos teloos. Aanmelden is verplicht via archeologie@zeeland.nl TERNEUZEN Dow Benelux bv in Terneuzen doet zaterdag 18 september mee aan de Landelijke Dag van het On derhoud. Bij het Zeeuws-Vlaamse bedrijf geeft commissaris van de koningin Karla Peijs om 10.30 uur het officiële startschot van de lan delijke dag. Zestien andere bedrijven en instel lingen hebben een programma op gezet om te laten zien wat boeiend is aan het vak van onderhoud. De dag van het onderhoud is voor al bedoeld om jongeren te interes seren in een baan in de techniek. MIDDELBURG De Zeeuwse afdeling van Interna tionale Kinderhulp Nederland (IKN) houdt zaterdagavond 16 okto ber een benefietconcert voor de wees- en verlaten kinderen van het kinderdorp Patmos op het eiland Idjwi in het Kivumeer in Congo. De Roemeense zangeres Hortenzia Forray en Vocal Orchestra Art of Voices treden belangeloos op de Zeeuwse Concertzaal aan de Ver- werijstraat in Middelburg. Het benefietconcert begint om 20.15 uur. Volwassenen betalen 20 euro, kinderen 10 euro. VLISSINGEN Vijftien mbo'ers van het ROC Zee land beginnen aanstaande donder dag met een minor Nucleaire Tech nologie. Ze krijgen een half jaar lang lessen op het gebied van kern fysica, radioactiviteit, veiligheid en nucleaire techniek. De minor is opgezet om de nucleai re sector de komende jaren te voor zien van nieuwe werknemers. De minor is bedoeld voor mbo'ers en hbo'ers. Het ROC Westerschelde en de Hogeschool Zeeland begin nen in februari ook met de minor. Links: Plan reconstructie Van Dishoeckhuis, 2008. Rechts: Plan Keizersdijk Goes, 1996. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Alzheimer Neder land houdt in Zeeland twee activi teiten in het kader van Wereld Al zheimerdag. Wandelaars vragen za terdag in Middelburg aandacht voor dementie. Vanuit verpleeg huis 't Gasthuis vindt de Memory Walk plaats. Deelnemers aan de wandeltocht kunnen tien, twintig of dertig kilo meter lopen. Er is ook een par cours van 2,5 kilometer voor rol stoelers en mensen die slecht ter been zijn. De wandelaars die mee doen aan de kortste tocht worden muzikaal begeleid door blaaskapel De Koenkelpot uit Heinkenszand. In 't Gasthuis zijn tegelijkertijd al lerlei activiteiten, zoals een optre den van het Scheldeloodsenkoor. De wandeltocht wordt gehouden omdat het dinsdag Wereld Alzhei merdag is. Op die dag houdt oude- renpsycholoog Luc van de Ven van de Universiteit in Leuven een lezing in Axel voor mensen met dementie, hun familieleden en mantelzorgers. Volgens Alzheimer Nederland kan beweging helpen om dementie te voorkomen. Iemand die dagelijks drie kilometer loopt zou de kans om dement te worden met 50 pro cent verkleinen. Wandelen is bo vendien goed voor mensen die al lijden aan dementie omdat het de zintuigen prikkelt. Zaterdag begint in Middelburg ook officieel de bloembollenactie: wie in tuincentra het alzheimerbloem- bollenpakket koopt, steunt Alzhei mer Nederland met 1 euro. Deelna me aan de lange tochten kost 3 eu ro, de korte tocht is gratis. Informa tie over de wandeltocht is verkrijg baar per e-mail: zeeland@alzhei- mer-nederland.nl. De lezing in Axel begint om 19.00 uur in cultu reel centrum de Halle, Roosevelt- laan ia. De toegang is gratis. Woningen aan de Hogeweg in Vlissingen, realisatie 2003-2004. Interieur Nieuwe Kerk Middelburg, realisatie 1999-2000. Wandeling langs vensters en etalages ter gelegenheid van twintig jaar Laboratorium voor Architektuur: van 15 sept. tot 15 okt. centrum Middelburg. Speciale bijeenkomsten: vrijdag 1 oktober om 16.00 uur in het Zeeuws Archief Middelburg, met inleidingen van cultuurfilosoof Jan van Heemst en predikant Gert Jan Smit; woensdag 13 okt. om 1S uur in het CBK Zeeland, met architect Johan de Koning, architectuurhistorica Annet Tijhuis, hoogleraar filosofie Jacob Voorthuis en gedeputeerde Harry van Waveren. Kiosk van de Lange Jan in Middelburg, realisatie 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27