een duikboot' 21 H Kabels en leidingen voor Kenniswerf Inwoner uit Zaamslag vindt lijk langs kanaal Drukke kruising in Goes krijgt keerlus Bijzondere kadewoningen met eigen signatuur Alle essentiële techniek is dubbel aanwezig Yellow' is de beste kleur voor een 'submarine' Veiligheid voor alles infodag zaterdag 25 september www.goeseschans.nl DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Rode bessen bak 500 gram 1,00 prijs onder voorbehoud dinsdag 14 september 2010 Nee, deze rode bol is geen noodknop. De bemanning kan in geval van nood de bal, die bevestigd is aan een meterslange lijn, omhoog schieten. Zo is boven water zichtbaar waar de duikboot zich bevindt. acht rondjes rond ons. Daar werd ik behoorlijk zenuwachtig van." Van de acht duikboten die U-Boat Worx heeft gemaakt, zijn de mees te verkocht aan particulieren. Has- selman: „Dat zijn liefhebbers van het onderwaterleven, die bijvoor beeld graag met familieleden die niet kunnen duiken onder water gaan." Joris geeft ook cursussen aan aanstaande piloten. „Afhanke lijk van de persoon, duurt dat drie tot zes weken." Overigens is het volgens Joris vaak niet de eigenaar die de cursus volgt. „De meesten laten dat aan hun kapitein over." foto's Ronald den Dekker et is een klassieker: Yellow Submarine van The Beatles. Toeval of niet, geel is bij uitstek de meest geschikte kleur voor een duikboot, weet piloot Maarten Jo ris. „Hoe feller de kleur, hoe beter je zichtbaar bent." Overigens mogen klanten zelf be palen in welke kleur hun duikboot wordt uitgevoerd. „Laatst hebben we er één geleverd in de kleur blauw. De stalen koepelbescher ming is voor de veiligheid wel rood gemaakt." In tegenstelling tot de concurrentie, staat design hoog in het vaandel bij U-Boat Worx. Erik Hasselman: „De vinnetjes op de achterkant zijn uit esthetische overwegingen aangebracht. Tij dens tests bleek dat ze ook een sta biliserende functie hebben." voor video's van de duikboot: www.pzc.nl/schouwen-duiveland vussiNGEN - Op de hoek van de Prins Hendrikweg en de Oude Veerhavenweg in Vlissingen wor den leidingen gelegd en kabels ge trokken voor de ontwikkeling van de Kenniswerf Binnen twee maan den begint langs de Oude Veerha venweg de bouw van het nieuwe kantoor van Leak Repairs, dat nu verderop aan Prins Hendrikweg is .gevestigd. Begin volgend jaar wordt er ook gebouwd bij het voormalige PZC-gebouw waar nu het Groen- bedrijf van Lété zetelt. Dat pand krijgt er nieuwe werkplaatsen bij zodat vrijwel alle afdeling van Lété op termijn naar vlissingen kunnen verhuizen. Ook zijn er plannen voor een kantorencomplex op de hoek van de Oude Veerhavenweg. Vanaf buiten ziet hij er een voudig uit, maar onder het gele polyester schuilt een berg aan techniek. Manager Erik Hasselman van U-Boat Worx legt uit dat technische onderdelen die essentieel zijn voor de veiligheid, dubbel uitgevoerd zijn. In twee tot drie dagen worden de systemen ge test en gekeurd. „Kwalificatiebu reau Germanischer Lloyd kijkt bij voorbeeld naar zaken als stabiliteit en noodvoorzieningen." Het belangrijkste onderdeel, het zogeheten drukvat, wordt al in een eerder stadium getest. „Dat ge beurt in Schotland, in een bassin van 140 meter diep." De koepel is gemaakt van 4,5 centimeter dik acryl. In totaal weegt hij 4500 kilo. Met de C-Quester 3 kan tot 100 meter diepte gedoken worden. Mo menteel werkt U-Boat Worx aan een model dat tot wel 1000 meter onder de zeespiegel kan afdalen. door Frank van Cooten ZELZATE - Mario van der Veeken uit Zaamslag vond afgelopen zater dag een lijk bij het kanaal in Zelza- te. De eigenaar van Waasland Boot laat daar momenteel een nieuw nautisch centrum bouwen, omdat de gemeente Terneuzen geen ge schikte grond beschikbaar stelde. Het lijk trof hij aan op een perceel aanpalende grond, eigendom van Kadebeheer, dat momenteel op zijn verzoek wordt schoonge maakt. „Ik heb gevraagd het terrein schoon te maken, omdat er be hoorlijk wat onkruid staat." Van der Veeken keek richting de brug en zag twee pontons liggen. „Toen ik ging kijken om te zien hoe ver het werk was gevorderd, werd ik even niet goed. Ik zag een hoopje oude kleren waar een stukje bot tussen zat. Toen ik nog eens goed keek, zag ik andere menselijke res ten waaronder een half vergaan hoofd, een arm en een voet. Ver moedelijk is het lijk door een hak- selaar gegaan." Toen Van der Veeken zijn lugube re ontdekking deed, verwittigde hij direct de politie. „De menselij ke resten lagen overal op een ter rein van zo'n twintig vierkante me ter. De politie vertelde me later dat het waarschijnlijk om een vermist persoon gaat uit de psychiatrische kliniek aan de andere kant van het dok. De kliniek mist sinds novem ber vorig jaar een patiënt, van wie niets meer is vernomen." De doodsoorzaak is nog niet be kend. Van der Veeken houdt er in elk geval geen nachtmerries aan over. „Het lijkt me erger om een compleet lichaam te vinden." v.a, 198,000,- v.o.n. Start bouw ie deelfase: i december 2010 GOES - De kruising Troelstralaan/ Ringbaan-West in Goes wordt om gevormd tot een keerlus met daar onder een voet- en fietstunnel. De kruising is'berucht wegens opstop pingen en veel ongelukken. Het verkeer op de gelijkvloerse kruising wordt nu met verkeers lichten geregeld. Straks gaan fiet sers en voetgangers door een tun nel onder de Ringbaan, terwijl au tomobilisten te maken krijgen met de keerlus. Die lijkt op een roton de, zegt verkeerskundige Jan d'Hae- ns van de gemeente Goes uit. „Het is in principe een eenvoudige voor rangskruising, met dien verstande Het veld tegenover de HZ is omgeploegd voor leidingen, foto Ruben Oreel dat je niet direct linksaf kunt slaan. Daarvoor moet je eerst weer keren." Voor de keerlus, die op mo menteel alleen nog in Hilversum ligt, is gekozen na zorgvuldige af weging. „Een rotonde helpt bij ge lijkwaardige kruisingen, maar hier is de situatie anders", zegt d'Hae- ns. „Op de Ringbaan rijden dage lijks 15.000 voertuigen, op de Troelstralaan rond de zesduizend en op de Westerstraat nog minder. Het voordeel van de lus is dat de Ringbaan intact blijft als doorgaan de weg, want verkeer daarop heeft voorrang. Dat leidt tot een betere doorstroming." Bloemkool Komkommers per stuk €1,00 2 stuks €1,00 Bosuien 2 bosjes1,00 Bospeen Tomaten per bos1,00 1 kilo 1,00 Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23