Protest tegen Dorpshotel komt te laat Juliana en Johan Friso Parkeren bij ruïne i8l zeeland Gemeente stelt budget hulp vast op 2250 euro Middelburgse kinderen kunnen weer sporten in hun eigen buurt DISHOEK Commissie akkoord met plan SHOWKORPSEN De Juliana Korpsen Middelburg schreven zaterdag ge schiedenis. Zowel Juliana als de jeugdafdeling Johan Friso werd Nederlands kampioen showkorpsen. dinsdag 14 september 2010 w door Theo Ciele domburg - Teleurgesteld verlieten gisteravond tientallen Dishoekers de raadszaal van de gemeente Veere. Pleidooien van insprekers en een door 118 belanghebbenden ondertekend pamflet kon de com missie Ruimtelijke Ordening er niet toe brengen het plan af te schieten. Dat betekent dat het vrij wel zeker is dat eind deze maand de gemeenteraad met het bestem mingsplan Dishoek zal instem men, waarna de projectontwikke laar aan de slag kan om met de bouw van een hotel, vakantieap partementen en woningen en ho- recavoorzieningen. Zelfs de commissieleden die niet onverdeeld blij zijn met de plan nen, erkenden dat de raad eerder unaniem instemde met de ontwik keling van een accommodatie op de plaats van het nu verpauperde gebied van het oude Zeeduin. De bezwaren richten zich met na me op de omvang van de plannen die volgens de bezwaarmakers niet in verhouding staan tot de rest van Dishoek. De grootte van de ac commodaties verpest in hun ogen middelburg - Middelburg-in-Be- weging begint vanaf maandag 27 september weer met het sport- buurtwerk. Tot eind april kunnen kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 wekelijks terecht in een sportaccommodatie in hun buurt. Op woensdag kan in de Stromen- wijk ook jeugd tot en met 14 jaar meedoen. Deelname aan de sport- buurtwerkactiviteit kost 75 cent per keer. De eerste keer mag een kind gratis meedoen. Er zijn ook sportstrippenkaarten. Die kosten vijf euro en zijn goed voor tien door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg wil mensen met een een voudige zorgvraag die via de WMO (Wet Maatschappelijke On dersteuning) in aanmerking ko men voor financiële steun een budget geven van 2250 euro per persoon per jaar. Dit geld is via Fa- cilitas Middelburg te besteden aan huishoudelijke hulp. Facilitas Middelburg is de naam waaronder bemiddelingsorganisa tie Lekker Leven in Arnhem voor de inwoners van de gemeente Mid delburg bemiddelt in huishoudelij ke diensten. Sinds 1 mei van dit door Theo Giele niet alleen het gebied, maar zorgt ook voor te veel verkeer in de om geving. „We zijn niet tegen een nieuw hotel, maar willen er dan een op een kleinere schaal, de schaal van het oude Zeeduin", zei Jan van Roosendaal, een van de op stellers van het pamflet. Maar er waren ook voorstanders. Zo zei ondernemer Michel Kloeg juist blij te zijn met deze investe ring. Het is volgens hem hoog tijd voor een 'totale facelift' van dit deel van Dishoek. „Geweldig dat een bedrijf zo in Dishoek wil inves teren", zei hij namens de Veerse af deling van Horeca Nederland. Ondanks Kloegs positieve verhaal zat het veel commissieleden duide lijk niet lekker dan in zo'n laat sta dium in het proces, terwijl de pap al gestort is, vele tientallen men sen er alsnog tegen in het geweer komen. Volgens de bezwaarma kers komt dit omdat ook pas exact laat duidelijk werd wat hen boven het hoofd hangt. Wethouder Jaap Melse riep de be woners op juist samen te werken met de projectontwikkelaar. „We moeten niet tegen, maar met el kaar strijden." De laatste jaren zaten de leden van het Middelburgse Julia na Drum 8c Bugle Corps al tegen de ab solute top aan, maar altijd waren Jubal uit Dordrecht of Beatrix uit Hilversum ze voor. De Middelbur gers werden vaak brons, soms zil ver, nooit goud. Maar het verschil werd de afgelopen jaren wel steeds kleiner. En zaterdag lukte het: het Middelburgse showkorps werd Ne derlands kampioen in hoogste klas se, de Premier Class. En dat nog wel in het hol van de leeuw, Dor drecht,de thuishaven van toen nog regerend kampioen Jubal. Voor het eerst in het 77-jarig be deelnames. Het sportbuurtwerk is op maandag in Klarenbeek (gym zaal Hakewell Smithlaan), dinsdag in Dauwendaele (Roozenburglaan) en de Stromenwijk (Getij), woens dag in de Magistraatwijk (Palet) en donderdag in Nieuw-Middelburg Centrum (Rotterdamsekaai). Tij den: maandag, dinsdag en donder dag 15.30-16.30 uur voor groepen 3 t/m 5 en van 16.30-17.30 uur voor de groepen 6 t/m 8. Op woensdag: 13.30-14.30 groepen 3 t/m 5; 14.30- 15.30 uur, groepen 6 t/m 8; 15.30- 16.30 t/m 14 jaar. jaar kunnen alle Middelburgers ge bruik van maken van dit systeem. De gemeente heeft nu ook een eer der aangekondigd voorstel ge maakt voor een persoons volgend budget voor mensen met een laag inkomen en/of een beperking. Zij kunnen de 2250 euro per jaar naar behoefte besteden. Met het geld kan ongeveer drie uur hulp per week worden ingekocht. Het tarief via Facilitas is 15 euro per uur voor huishoudelijke - of klushulp. Het voorstel voor de nieuwe voor ziening voor huishoudelijke hulp wordt morgen besproken in de commissie maatschappelijke za ken. Aanvang 19.30 uur. OORLOGSDAGBOEK De PZC publiceert in de krant en op site het dagboek van Jaap Komejan over de strijd op Walcheren in 1944. www.pzc.nl/oorlogsdagboek MEEST GELEZEN 1. Motorrijder botst op fietser en loopt weg; 2. Kant (CDA) in raad Middelburg; 3. Man verwondt agenten met glas Zet uw foto in het album www.pzc.nl staan van Juliana werd de nationa le titel gewonnen. Het feest kon niet op, want de jeugdafdeling van het korps, Junior Drumcorps Johan Friso, werd kam pioen in de Junior Class. Een kleine dertig jaar geleden zette de vereniging Juliana Korpsen Mid delburg het showkorps op. Het showkorps bestaat uit koperbla zers, ritmisch (drums) en melo disch (marimba) slagwerk en een colorguard. „Dat laatste is een dans groep. Alle termen zijn Ameri kaans want de showkorpsen ko men van oorsprong uit de Verenig de Staten. De combinatie van mu ziek en choreografie maakt het voor onze leden aantrekkelijk. Het is heel intensief", vertelt RalfEver- sen. Muziekspelen en tegelijkertijd patronen lopen op het veld eist veel training en tijd. „We repete ren twee avonden per week en op het hoogtepunt van het seizoen zijn er op zaterdag optredens in binnen- en buitenland." Zowel het volwassen- als het jeugd- korps telt 45 leden. Daaromheen zit nog een compleet 'korps' aan ondersteuning. „Vijftien mensen geven muziek- en choreografie-in structie en dan zijn er de vrijwilli gers die zorgen voor het vervoer, het onderhoud van de instrumen ten, de uniformen en de organisa tie eromheen", schetst Eversen. De meeste leden van Juliana en Jo han Friso komen uit Middelburg en omgeving, maar er zijn ook le den afkomstig uit andere delen van Zeeland. „We zelfs een lid uit door Henk Postma veere - Parkeren bij de ruïne van het roemruchte kasteel Sanden- burgh. Dat idee doet sinds kort de ronde in het stadje Veere. Het zou in één klap een einde moeten ma ken aan alle verkeers- en parkeer problemen die het stadje plagen tij dens drukke dagen in het toeristen seizoen. Het plan, bedacht door voorzitter Hans Muschter van Delta Cultu reel, passeerde maandagavond de revue tijdens de openbare leden vergadering van de stadsraad Veere. Het werd naar voren gescho ven als één van de mogelijkheden om op langere termijn het stadje volledig autoluw te maken. Voordeel is ook dat Zanddijk wordt ontlast. Want die buurt schap draait op voor de nadelige gevolgen van het parkeerbeleid dat de gemeente volgend jaar wil door voeren. Het parkeerterrein bij de jachthaven Marina Veere, langs het Kanaal door Walcheren, wordt dan aanzienlijk uitgebreid. Toeristen die met de auto naar Veere gaan, hebben dan twee mo gelijkheden: gratis parkeren bij Ma rina Veere of betaald parkeren in het stadje of op de gedempte spui- kom. De gemeente wil dat dan dui delijk aangeven op de twee toe gangsroutes: op de Polredijk voor verkeer vanuit Vrouwenpolder, en op de rotonde bij Zanddijk voor verkeer vanuit Middelburg. Juliana Drum Bugle Corps tijdens hun winnend optreden in het voetbalstadion van Dordrecht. foto DrumCorpsMedia.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20