Bende Schiphol haalde vooral stoffen koffers leeg PZC Redmond O'Hanlon is een natuurtalent als presentator 13 Cl O S S r S Dubbeldam is terug aan de wereldtop 28 Vandaag in Buiten Stoere blikvanger moet altijd blinken G GROEI Nederland profiteert van export en investeringen Natascha worstelt en komt boven Vliegtuig stort neer in oosten Venezuela RTL 4 komt met nieuwe talentenjacht Word ook abonnee! Regenachtig 19° DINSDAG 14 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 215 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Economie herstelt sneller BRUSSEL - Het herstel van de Euro pese economie verloopt een stuk sneller dan een half jaar geleden werd verwacht. Toen werd nog uit gegaan van een economische groei dit jaar met procent, nu is dat al 1,8 procent. Ook in Nederland gaat het de goe de kant op. De groei zal in ons land dit jaar o,6 procentpunt ho ger uitvallen dan in april werd voorspeld. Dat zei de Europese Commissie gisteren in haar econo mische vooruitzichten. De Nederlandse economie profi teerde volgens Europees Commis saris Ollie Rehn (Financiën) voor al in het tweede kwartaal van een toename van de export en investe ringen. In de laatste maanden zal de groei afzwakken, mede omdat de consumptie iets inzakt door de dalende koopkracht. Voor heel 2010 wordt een groei van 1,9 pro cent verwacht; in april was dat nog ij procent. Rehn noemde het Europese her stel ondanks deze cijfers 'fragiel'. Er bestaan nog veel onzekerheden en naar verwachting zal de groei tegen het einde van dit jaar en in het begin van volgend jaar weer wat inzakken als de effecten van bezuinigingen merkbaar worden. Duitsland is de grote uitschieter, met een groei van 3,4 procent, ruim 2 procentpunt hoger dan een half jaar geleden voorspeld werd. Duitsland boekt nu al vijf achter eenvolgende kwartalen groei. Dat roept het gevaar op van een 'Euro pa met twee snelheden', als de an dere lidstaten Duitsland niet kun nen bijbenen. Rehn zei zich daar zorgen over te maken, niet omdat Duitsland het zo goed doet ('dat is een goede zaak, Duitsland is im jHaaBB SCHARENDIJKE - Een boer, een tractor, een dieren arts en brandweerwagens uit Brouwershaven en Bruinisse waren er voor nodig om Natascha uit de sloot te helpen. De Belgische knol was in een benarde situatie geraakt; haar benen waren vast gezogen in de modder en bij een poging om aan de andere kant van de sloot er uit te klimmen, was het dier verstrikt geraakt in het prikkeldraad van een oude omheining. Nel de Groot uit Zierik- zee, die even na een uur 's middags toevallig op SCHIPHOL - „Eén grote rovende, plunderende bende." Zo typeerde officier van justitie Marianne Ei sing gisteren bij de rechtbank op Schiphol verdachten in een zaak rond bagagediefstallen op de lucht haven. Personeel van bagageafhan- delaar Menzies roofde volgens jus titie in 2009 elektronica, kleding en geld uit koffers en tassen. De of ficier eiste tegen drie verdachten celstraffen tot 15 maanden, waar van 3 maanden voorwaardelijk. De drie hebben bekend. De diefstallen kwamen aan het licht nadat in Londen passagiers van Easyjet aangifte deden. Ook kreeg justitie een brief, waarin stond dat er werd geplunderd bij bagageband 39. De marechaussee op Schiphol loste de zaak op door mers de aanjager van de EU') maar omdat zoveel andere landen (Spanje, Italië, Portugal, Ierland en Griekenland) het nog te slecht doen. De werkloosheid is nog hoog, maar Rehn zei te verwachten dat het opleven van de binnenlandse consumptie ook zal leiden tot ggr banen. pagina 12: exportsector heeft personeelstekort CARACAS Kort na het opstijgen is in het oos ten van Venezuela gisteren een vliegtuig met 47 inzittenden neer gestort. Zeker 23 personen zouden het ongeluk hebben overleefd. Het ongeval deed zich voor bij de ooste lijke stad Puerto Ordaz. Het toestel van de maatschappij Conviasa was onderweg van Guaya- na-Stad naar Porlamar op het ei land Margarita. DEN HAAG De talentenjachten zijn niet van de buis te slaan. Het zijn kijkcijferka nonnen voor de publieke en com merciële omroep. RTL 4 presen teert vrijdag weer een nieuwe show: The Voice of Holland, met on der anderen Angela Groothuizen en Nick Simon. pagina 6/7: talentenjacht kan nog niet stuk Talentenjachten op televisie zijn leuk reageer op www.pzc.nl de weg tussen Scharendijke en Den Osse reed, merkte het op en sloeg alarm. Rond drie uur luk te het eindelijk om Natascha op het droge te krij gen. Het tafereel trok bekijks van enkele tiental len voorbijgangers. foto Dirk-Jan Gjeltema VV MENING Ik maak me zorgen over kinkhoest reacties: 322 eens 41% 1 59% het ophangen van bewakingscame ra's en de inzet van lokkoffers. De medewerkers hadden het ge munt op tassen en koffers van stof Ze voelden naar waardevolle spullen en doorzochten dan de ba gage. De uitspraak is op 8 oktober. Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1