PZC ,7 Ondernemer laat promotie schrappen Vergeten WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 BACACESERVICE Promotiestichting schrapt actie met piccolo op Utrechtse 50 Plus Beurs Vleermuizen zoeken in de Zwaakse Weel Zoekactie naar verwarde Goesenaar almanak Dinsdag 14 september 2010 Juliana en Johan Friso slaan dubbelslag in Dordrecht Iedereen stapt met een smile uit een duikboot Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon VROUWENPOLDER - Ondernemer Jan Geldof uit Vrouwenpolder heeft de provincie en stichting Pro motie Zeeland Delta verboden om tijdens de 50 Plus Beurs in Utrecht reclame te maken voor zijn bagage service. In een brief, gisterochtend persoonlijk afgegeven bij de pro vincie in Middelburg, stelde hij die eis. De beurs vindt van morgen tot en met zondag plaats in de Jaar beurs in Utrecht. Patrick Polie (Promotie Zeeland Delta) liet gistermiddag weten dat die eis wordt ingewilligd. Hij noemde ze wel merkwaardig. „De promotie zou ten goede komen aan Geldofs bedrijf. We wilden een piccolo over de beurs laten lo pen met een koffer in zijn hand en zö aandacht geven aan zijn ser vice. Als hij dat niet wenst, dan schrappen we die activiteit. Meest al krijgen wij van ondernemers te horen dat we wat meer propnotie voor hun bedrijf moeten maken, niet minder of geen." Geldof is tot zijn ongebruikelijke stap gekomen omdat hij vindt dat de provincie met zijn idee aan de haal gaat zonder dat hij informatie krijgt over activiteiten. Volgens hem gebeurde dat ook al met 'zijn idee' voor Zeeland en de Oranje route. „Ik waak ervoor dat de pro vincie zich weer, zonder mijn me deweten, een belangrijk en uniek project eigen maakt." Naar eigen zeggen ontwikkelde hij vorig jaar het idee voor de bagage service waarbij een bedrijf de baga ge vervoert van toeristen die op verschillende plaatsen in Zuid west-Nederland verblijven. Dit jaar werd het idee realiteit en laat hij bagage van vooral fietsende en wandelende toeristen vervoeren van de ene naar de andere over nachtinglocatie. Tot zijn ongenoe gen wordt hij echter nauwelijks bij allerlei activiteiten rond de promo tie van die service betrokken. Ook steekt het hem dat die stichting subsidie krijgt voor uitvoering van het idee 'terwijl ik al het werk doe'. Volgens hem is hij tot nu toe al tweemaal gepasseerd. „Dat vind ik onvoorstelbaar." Volgens eigen zeggen wist hij ook niet dat tij dens de 50 Plus Beurs de Zeeuwse bagageservice breed onder de aan dacht gebracht zou worden. Polie verzekerde dat die plannen met de ondernemer zijn doorge sproken. „Wij hebben enkele ma len contact gehad." Hij vindt het afzeggen van de actie tijdens de beurs jammer omdat die promotie Zeeland positief in het nieuws had kunnen brengen. Gedeputeerde Maarten Wiersma (toerisme) rea geerde gisteren niet op een ver zoek om commentaar. «SMS Jan Geldof levert de bagage van klanten af. Hij vindt dat de provincie en de stichting Promotie Zeeland Delta aan de haal gaan met zijn idee. foto Ruben Oreel KWADENDAMME Natuurmonumenten houdt zater dag 18 september een vleermuizen- excursie door de Zwaakse Weel. Het is de bedoeling om met een batdetector ze te horen. Het appa raatje zorgt ervoor dat de geluiden die ze produceren ook hoorbaar zijn. Verzamelen om 19.00 uur in de werkschuur van Natuurmonu menten aan de Zwaaksedijk 5 in Kwadendamme. Aanmelden kan via www.natuurmonumenten.nl of op tel.nr.: 0113-644044. GOES De politie houdt een zoekactie naar de 56-jarige Hans Boonman uit Goes, die sinds afgelopen zon dagmorgen wordt vermist. Hij ver trok toen op de fiets bij zijn huis. Boonman is verward, mager en is tussen de 1.80 en 1.85 meter lang. Hij is kalend, met zwart, kort haar, bruine ogen en draagt een bril. Hij draagt links een gehoorapparaat en loopt een beetje mank. Hij droeg zondag een zwarte broek en blau we spijkerjas. (0900 - 8844). Hans Boonman Terwijl ze geconcentreerd aan het werk was, kreeg een medewerkster van deze krant een telefoontje van een organisatie met de vraag waar ze toch bleef. Ze had zich namelijk aangemeld voor een persconferentie waarop de plannen voor een nieuwe actie bekend zouden worden ge maakt. Al weken geleden was ze be naderd. Toen ze de uitnodiging zag, had ze ook direct beseft dat het de moeite waard was om de persconfe- Tip? redactie@pzc.nl rentie te bezoeken omdat deze orga nisatie zich inzet voor mensen die worstelen met een groot en ingrij pend probleem. Ze had zelfs haar chef verteld dat ze mogelijk terug zou komen met belangrijk nieuws. Tegenover de persoon aan de andere kant van de telefoonlijn bekende ze, danig beschaamd, dat ze helemaal vergeten was de bijeenkomst van de Alzheimerstichting in haar agenda te zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19