pittige discussies spot 31 Kloetinge waant zich in emotionele flipperkast Doelman van MZVC is sta-in-de-weg ZSC'62 „We konden de bal nog geen drie keer naar elkaar spelen. Ik vind ook dat we lef moeten tonen. We voetbalden als ouwe wijven." I Karakteristiek maandag 13 september 2010 Hoek-doelman Jörg van Nieuwenhuijzen door Barry van der Hooft BUNSCHOTEN-SPAKENBURG - Vanuit de kleedkamer van Hoek was za terdag rond de klok van vijf uur niet alleen het geluid van stro mend water uit de douches hoor baar. Met het sop op de lichamen werden heftige discussie gevoerd, aan het eind van een middag die veel frustraties had opgeleverd. De topklasser had op bezoek bij IJssel- meervogels weinig in te brengen gehad en moest de tweede neder laag van het nog prille seizoen slik ken. De Zeeuws-Vlaamse ploeg moest zich op het rode deel van sport park De Westmaat vooral beper ken tot tegenhouden. Hoek slaag de er aan de boorden van het IJs- selmeer nauwelijks in een vlotte aanval te produceren. In de eerste helft ontsnapte de for matie van Gaby Demanet een paar keer aan een achterstand, maar kort na rust incasseerde het alsnog de eerste tegentreffer. Drie minu ten in blessuretijd bepaalde topsco rer Kwong- Wah Steinraht de eind stand op 2-0. Het gezicht van John Schot sprak na afloop boekdelen. De aanvallen de middenvelder, die tegen IJssel- meervogels hard werkte maar te weinig steun van zijn ploeggeno ten kreeg, wandelde met een chag rijnige blik door de catacomben. „We waren de bal iedere keer veel te snel kwijt", zei Schot. „We kun nen 'm gewoon niet in de ploeg houden. Dan is het heel moeilijk voetballen." Zijn maatje Jörg van Nieuwenhuij zen trok kort daarna de kleedka merdeur achter zich dicht. De doel man hield zijn ploeg in de eerste helft op de been, maar ging bij de eerste tegentreffer - een diagnoaal schot van Damiano Schet - niet vrijuit op het tijdens de rust weer nat gesproeide kunstgras. „Die bal mocht er eigenlijk niet in", stak Van Nieuwenhuijzen de hand in eigen boezem. „De bal maakte heel veel snelheid en daar had ik niet op gerekend. Op een 'gewoon' veld gaat ie er nooit in." Hij keek kritisch naar zichzelf, maar ook naar de prestatie van zijn ploeg. „We konden de bal nog geen drie keer naar elkaar spelen", zei de keeper. „Ik vind ook dat we meer lef moeten tonen. We voet balden hier als ouwe wijven." Aanvaller Stijn Mahieu: „De wil is er wel, vind ik, maar het komt er niet uit. Dat is frustrerend. In de rust zeiden we tegen elkaar dat IJs- selmeervogels vandaag te pakken was. Ik vond dat ze niet geweldig speelden, maar dat deden wij ook niet. Aan de mentaliteit ligt het niet. We creëren gewoon veel te weinig." Mahieu speelde opnieuw als spits, waar hij één linie terug de afgelo- 1 IJSSELMEERVOGELS HOEK EQ Van Strien Van Nieuwenhuijzen Tol Hellebaut Mooij Van Nieuwstadt Krimp Siereveld 'Funga Wing Koné Van Hoof Van den Broeke r, Bronkhorst 81Mendes Schet Landuyt v 73. Oosthout Schot De Harder Alfons 81. Bolland Mahieu Steinraht De Jong Verwey w 65. Pattinama 86. Peters Doelpunten i 51. Schet 1-0; 90+3. Steinraht 2-0 Kaarten Tol, Verwey (IJsselmeervogels) Van Nieuwenhuijzen (Hoek) Scheidsrechter j W. O'Niel Aantal toeschouwers 1300 mmmmmmmmammm door Rudy Boogert pen seizoenen veel beter tot zijn recht kwam. De Belg vormde voor in een koppel met Nick de Jong, die een totale off-day beleefde. De van FC Utrecht overgekomen aan valler maakte een ongeïnspireerde indruk en verzuimde een paar keer op het juiste moment de diep te te zoeken. Dat kwam hem ver volgens op een paar scheldpartijen van enkele ploeggenoten te staan. De Jong werd na ruim een uur spe len uit zijn lijden verlost. Josimar Pattinama, de topscorer van afgelopen seizoen, was zijn vervanger. De Sou burger probeer de in de 25 minuten speeltijd die hij kreeg wat te forceren en was één keer dicht bij de gelijkmaker. Het was één van de drie mogelijk heden* die Hoek kreeg om te sco ren. Ferry Alfons zag zijn snel ge nomen vrije trap na een kwartier nog net gepakt worden, een kop bal van Mahieu werd na 54 minu ten van de lijn gehaald. Hoek mocht in de slotfase blijven hopen op een punt, omdat de thuisploeg lange tijd verzuimde de tweede, beslissende treffer te ma ken. Dat deed Steinraht alsnog, toen de derde van vier minuten blessuretijd was aangebroken. Een paar minuten later werd er driftig gediscussieerd in de Hoek- kleedkamer. „Het ging er vooral over dat we geen vuist konden ma ken", legde Giovanni Siereveld uit. „Als we de bal eens in bezit had den, waren we die veel te snel kwijt. Dat kostte veel kracht." Josimar Pattinama: „Iedereen baalt, omdat we vrij kansloos wa ren. We willen meevoetballen, maar op deze manier win je wei nig wedstrijden. Ik heb nu een paar keer vanaf de zijkant toe moe ten kijken. Ik vind dat we niet bang moeten zijn, maar uit moe ten gaan van onze eigen kwalitei ten. Dat hebben we de afgelopen jaren altijd gedaan." HEERJANSDAM - Op de plaats waar Kloetinge zo'n vier maanden gele den explodeerde van vreugde van wege de promotie naar de hoofd klasse, ging het nu met gebogen hoofd van het veld. Het euforische gevoel van de Bevelandse club werd zaterdag door Heerjansdam in één klap verdreven met een 3-2-score. Een strafschop, een rouwmomentje, een rode kaart en een gestrande inhaalrace zorgden voor een emotionele flipperkast. Toen de bal in het spel werd ge schoten, leek er niets aan de hand voor Kloetinge. Kansen en dreigin gen waren er over en weer in het eerste kwart. Namens Kloetinge schoot Etiënne Mallie net naast en een schot van Maarten van Rose- velt werd ternauwernood geblokt. Maar allengs raakte Kloetinge het initiatief kwijt. „De ruimtes wer den te groot", zei Cees I-Ioutepen in trainersjargon. De slag op het middenveld werd daardoor verlo ren en de druk op het doel van Ja- co van der Schee werd groter en groter. Tot de rust hield hij echter stand. Kort na rust - Björn Quartel bleef met een heupblessure achter in de kleedkamer - werd de nederlaag echter ingeluid. Scheidsrechter Van Wijk betrapte aanvoerder Cor- né Schilperoort op een duwfout in het eigen strafschopgebied. Geel en een strafschop volgden. Joeri Rombouts mikte de bal onder Van der Schee in het net: 1-0. Terwijl Kloetinge nog liep te bokken over die tegentreffer, stuurde de snelle Andro Franca zijn ploegmaat Jeroen Wolf weg en vijftig tellen na de 1-0 stond het al 2-0. Weer een paar minuten later ging Heerjansdammer Gert-Jan Stout op tilt, toen hij zijn tweede gele kaart kreeg voorgeschoteld. Nieu we kansen voor Kloetinge? Dacht het niet. Kloetinge was zelfs met een man meer de mindere. Rom bouts zette Heerjansdam zelfs op 3-0, toen hij bij een voorzet van opnieuw Franca voor zijn man (Michel Maaskant) kwam. Heer jansdam leek aan zijn eigen high score te kunnen gaan werken. Nadat de tegenvallende Azzagari het veld had geruimd voor Mark Schuit kreeg de aanval van Kloetin ge echter weer wat meer schwung. Een steekbal van Etiënne Mallie en een voorzet van Schilperoort stelden Ingmar Quist tien minu ten voor tijd in staat 3-1 te maken. Zowaar. T\vee minuten later soleer de Mallie vanaf links naar het mid den en zijn uithaal betekende 3-2. Het zal toch niet? Nee, het zou niet. Maar met kansen voor Schuit en Daan Esser had het zomaar ge kund. Houtepen baalde. Waarom had den zijn manschappen nou niet op de goede knoppen gpdrukt? „Het geloof zat er niet in", vond hij. „Ik voelde dat er mogelijkhe den lagen, zeker toen we tegen tien man kwamen te spelen." Maar uiteindelijk realistisch: „We hebben Heerjansdam niet echt pijn kunnen doen." Met die weten schap vertrok de trainer naar Rot terdam om de wedstrijd XerxesD- ZB-ASWH (2-4) te bekijken. Zater dag komt XerxesDZB op bezoek in Kloetinge. 'Weer gele golf bij nederlaag van Kloetinge'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc. nl/blogs Heerjansdam-Kloetinge 3-2 (0-0). 55. Joeri Rombouts 1-0 (strafschop), 56. Jeroen Wolf 2-0, 64. Joeri Rombouts 3-0, 80. Ing mar Quist 3-1, 82. Etiënne Mallie 3-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk Rode kaart (2x geel): 59. Gert-Jan Stout (Heerjansdam). Ge le kaart: Björn Quartel, Daan Esser, Corné Schilperoort, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200. 4 Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (46. Rick Mulder), Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rosevelt; Corné Schil peroort, Sofyan Azzagari (59. Mark Schuit), Michel Maaskant (90. Ab dullah Asian); Ingmar Quist, Daan Esser, Etiënne Mallie. Peter Dieleman (links) laat GPC'er Jeroen van Ommen achter zich. Ivo Verstraeten zal vervolgens voor 1-0 zorgen. foto Mark Neelemans MIDDELBURG - ZSC'62 kreeg tien MZVC'ers er wel onder, maar die elfde, de keeper, bleek een on neembare horde. De Scharendijk- se elf is met vier punten achtervol ger van koploper Hoedekenskerke in de vierde klasse A. MZVC-ZSC'62 0-0: Prachtige doel punten zouden het zijn geweest, had MZVC-doelman Leroy Patty niet de hele wedstrijd in de weg ge legen. Want kansen waren er ge noeg. ZSC-spits Robin Provoost koerste bijvoorbeeld vroeg in de wedstrijd in z'n eentje op het MZVC-doel af, maar miste. Aan de andere kant was er ook spekta kel: Wouter en Sander de Vries na men het doel van ZSC'62 onder vuur, scoorden echter niet. Maar het was toch vooral doelman Patty die op de zenuwen van ZSC werk te. Voorzetten, afstandsschoten en nauwkeurig gemikte krulballen eindigden allen in zijn handschoe nen. Zelfs de venijnige schoten van Arjan Smalheer bokste Patty uit de hoeken. Apollo'69-Hoedekenskerke 1-6 (1-2). Jeffrey Otten 1-0, Sebastiaan Lagrand 1-1, Niels Otte 1-2, Jermo Stoel 1-3, 1-4, Sebastiaan Lagrand 1-5, 1-6 (pen). 's-Heer Arendskerke-SVD 4-1 (3-0). Henry van Gilst 1 -0, Walter de Kok 2-0, Henry van Gilst 3-0, Roel de Kok 3-1, Michiel Bouwman 4-1. Borssele-Wolfaartsdijk 4-3 (1-2). Leon Tavenier 0-1, Sander Weug 1-1, Wilfred van den Dries 1-2, Stefan Boon man 2-2, Stefan Boonman 3-2, Wilfred van den Dries 3-3, Erol Walla 4-3. Cadzand-Waarde 1-3 (0-2). Marcel van Houte 0-1, Joep Krijger 0-2, Ange- lo Martlé 1-2, Frank Lobbezoo 1-3. Wemeldinge-Bevelanders 1-1 (0-0). Niels Kole 1-0, Leo Koole 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67