iólzee id Bommen uit Kent Er ging nogal eens wat fout bij tewaterlatingen film 'Off Road' wint Shorts PZC zeeland in de vorige eeuw FESTIVAL Schelde-documentaire en film Ans Schilders in première the. Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op de cd van Jan en Anny! ÉR maandag 13 september 2010 Zeeland en toerisme gaan hand in hand, al decennialang. In deze serie raadkaarten van Hans Lindenbergh brengen we recreatieoorden in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen al te graag anekdotes of verhalen over de vakan- tieplek, toen en nu. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. De raadkaart van vorige week is een opname van het Veerse Meer met links Kortgene en rechts Wolphaarts- dijk, schrijft W. Meeuwse uit Wolphaartsdijk. Ook Peter Lukasse herkent de fo to, die hem doet terugdenken aan de zomervakanties in Wolphaarts dijk. „Op de voorgrond is recreatie gebied De Schelphoek te zien, met restaurant De Meerkoet. Aan de rechterkant de jachthaven van Wolphaartsdijk, daartegenover die van Kortgene samen met camping De Paardekreek." Onder het grote aantal goede in zenders is A.C. de Bruin uit Dord recht, die een gebeurtenis uit de TWeede Wereldoorlog toevoegt. „De foto toont een deel van de voormalige Zandkreek, die na de afsluiting het Veerse Meer wordt genoemd. Rechts van het water, net ten noorden van restaurant De Meerkoet met het rode dak is een inham zichtbaar. Hier was vroeger een oude oesterput. Op 30 septem ber 1943 strandde daar het beton- ningsvaartuig Coertzen, nadat het door negen Engelse jachtvlieg tuigen van 198 squadron - afkom stig van Manston uit Kent - is be schoten. Vier van de tien beman ningsleden lieten hierbij het leven. Het schip was op weg naar de Oosterschelde om vier boeien uit te leggen in Brabantsch Vaarwa ter." P.C. Snoep uit Goes verhaalt over de vroegere veerdienst: „Boven camping De Paardekreek links is de oude aanlegsteiger van het veer Kortgene-Wolphaartsdijk nog te zien. Daarnaast de jachthaven Del ta Marina, die is gebouwd nadat de Zandkreek werd afgesloten. Rechts is de jachthaven van Wolp haartsdijk met de aanlegsteiger van de veerdienst die op 1 oktober i960 ophield te bestaan wegens de opening van de Zandkreekdam." De waardebonnen gaan naar: Dien van Damme in 's-Heer Arendskerke, Aloys Sponselee in Sas van Gent en Wisse in Veere. door Rolf Bosboom en Ali Pankow Dat Film by the Sea voor al ook oog heeft voor films over de provincie of van Zeeuwse make lij, bleek gistermiddag bij uitstek. Binnen een tijdbestek van luttele uren waren'er drie opmerkelijke films te zien die onder die noemer konden worden geschaard. De meeste aandacht trok uiteraard De Schelde - Vergeten trots van Mar- got Schotel. Zaal 3 van CineCity liep compleet vol voor de premiè re van deze documentaire over de Vlissingse scheepswerf Het resultaat mocht er zijn. Scho tel schetst in grote lijnen de 135-ja rige historie van De Schelde, zon der daarin uitputtend te willen zijn. Aandacht is er vooral voor het familiegevoel, de grote verbon denheid van de werknemers met het toch lang niet altijd even socia le bedrijf en de trots op het eigen vakmanschap. Maar ook de donke- VLISSINGEN - De korte speelfilm Off Road van Martijn Smits is win naar van zowel de juryprijs als van de publieksprijs in de Delta Shorts competitie bij Film by the Sea. Aan de juryprijs zit 1000 euro ge koppeld en de publieksprijs geeft recht op vertoning van off Road via Omroep Zeeland. Off Road is een duidelijk verhaal met begin, midden en einde, dat met simpele middelen wordt ver teld en tot het einde toe spanning heeft", aldus juryvoorzitter Hugo Metsers III. In Off Road neemt na- vigatie-apparatuur de macht van de autobestuurder over. De Shooting Star Award voor veel belovend filmtalent (1000 euro) ging naar Juriaan Kamps voor zijn film 1 Dag. De jury prees hem spe cifiek voor zijn vakkundige aanpak en een uitstekend oog voor details. re bladzijden komen aan bod: as best, de RSV-affaire, de stakingen en de teloorgang nadien. De documentaire bevat, soms ont roerende, verhalen van mensen die nauw betrokken zijn geweest bij het bedrijf, maar ook veel mooie en niet zelden vermakelijke archiefbeelden. Want er ging nog- 10-19 Septt"»" al eens wat fout bij tewaterlatin gen. De - enigszins door technische ha peringen gehinderde - première van landloperij van Ans Schilders is de honorering van het feit dat zij vorig jaar op het festival de mas terclass scenario schrijven won. Aanvankelijk was er geen budget voor de verfilming, maar uiteinde lijk was de provincie bereid de pro ductie financieel mogelijk te ma ken. Zandloperij past goed in het thema 'Alcohol en jongeren' dat de provincie wil uitwerken. Een kleine parel bleek de docu mentaire Het verdronken land te zijn. Deze volgt de familie Van Dort uit Bergen op Zoom, de laat ste die op de Oosterschelde op tra ditionele wijze op ansjovis vist. Het is een mooi portret van een bijna uitgestorven ambacht. Vanaf donderdag volgt nóg een be langrijk Zeeuws element in het programma, want dan gaat de ring- rijdersfilm Zeeuwse ridders van Ja- comien Kodde in première. 'De Schelde - Vergeten trots' is nog za terdag (19.00 uur) en zondag (14.30 uur) te zien en wordt za. 25 september uitgezonden op Omroep Zeeland. Bekijk het dagelijkse videojour naal en veel meer over het festi val op www.pzc.nl/fbts. Delta-directeur Peter Boerma feliciteert filmmaker Martijn Smits met de Delta Shorts Award voor zijn film Off Rood. foto Lex de Meester Een eervolle vermelding was er voor de makers van Het Snoepmon- ster van Ruwan Heggelman. We gens familie-omstandigheden was niemand van de groep aanwezig. De overige prijzen gingen naar: Laura Branderhorst (beste actrice in On Air) en Jasper van der Heij den (beste acteur in Vent). Zij won nen beiden een reis naar Turkije. Een eervolle vermelding kreeg Franka Bouwens voor haar rol in Projectie en de prijs voor beste sce nario ging naar Nathalie Pleunis voor de film Eikel. „Als ik geen vrij williger was geworden bij Film by the Sea en Leo Hannewijk mij geen schop onder mijn kont had gegeven, had ik hier niet gestaan", zei een ontroerde Nathalie. MnMBIHMHMHnHHHHHnHHHHHHMMMBnMHHMHNMMmHHnHnBnHiHHHBBMMHMHMi Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl h V,'; •iS|- Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64