341 sport Ploegleiding Rabo legt zich neer bij bijrol in Vuelta Hercules verrast Bar^a in Cam[ maandag 13 september 2010 door Ad Pertijs LACOS DE COVADONCA - Ver achter de mannen die strijden om de eindzege in de Vuelta kwam Rabo- bank-kopman Denis Mentsjov in de laatste groep boven op Lagos de Covadonga. „Hij hoefde zich er niet voor te verontschuldigen", zei ploegleider Adri van Houwelingen op de kletsnatte berg in Asturië. De volgend jaar voor Geox (Footon) koersende Rus was eer der op de dag in de aanval gegaan, maar was door pech achterop ge sukkeld. „Ik merk dat hij nog de wil heeft om iets te laten zien in zijn laatste ronde voor deze ploeg. Dus valt hem weinig te verwijten. De conditie is er na de Tour ge woon niet meer", zegt Van Houwe lingen. Dat Rabobank ondermaats pres teert in de derde grote ronde van het jaar hoef je de geroutineerde ploegleider niet te vertellen. „Maar geen enkele ploeg kan alle drie de grote ronden op topniveau rijden. Kijk maar naar Astana en Saxo. Als je net als wij met de beste ren ners de top wil bereiken in de Tour, dan kun je moeilijk verwach ten dat je het zes weken later weer kunt laten gebeuren." En dus blijft Van Houwelingen mild. Ook nu Mentsjov is afgezakt naar de 42e plaats op ruim 41 minuten van de nieuwe leider Vincenzo Nibali en Oscar Freire is opgestapt omdat hij denkt dat een weekje rust zijn kan sen op de wereldtitel vergroot. „Denis heeft ons zeven weken gele den de derde plaats bezorgd in de Tour. Dat was veel belangrijker. Dat hij nu minder presteert, heeft er juist mee te maken dat hij toen alles heeft gegeven om het po dium te halen." Wat voor ploegen geldt, geldt voor de ploegleider ook voor renners. „Ik zie hier maar één renner die top was in de Tour en nu ook weer in de Vuelta: Joaquin Rodriguez. Ik kan er wel tien noemen die het net zo ver gaan als Denis." Alberto Contador, die vanwege dezelfde complexiteit al twee jaar geen Vuelta meer rijdt, heeft laten weten dat hij vol gend jaar gaat proberen de Tour en Vuelta te combineren. Met nog een week te gaan spitst de strijd om de eindzege zich toe tussen drie renners: leider Nibali, Rodriguez (op 4 seconden) en Eze- quiel Mosqueran (op 39 tellen). Ni bali nam zaterdag de rode leider strui over van de ongelukkige Igor Anton, die na een zware val moest opgeven. In diezelfde etappe pro beerde Niki Terpstra als koploper de aanstormende klimmers voor te blijven. Hij strandde op enkele kilometers van de verlossende meet. Gisteren probeerde Mosquera op de natte slotklim wat van zijn ach terstand af te knabbelen. Die tijd winst bleef beperkt tot tien secon den. De rit werd gewonnen door Carlos Barredo (Quick Step), die in de Touretappe over de Tourma- let net naast de zege had gegrepen. De Spanjaard wordt al een maand lang in verband gebracht met Ra bobank. „Maar ik heb nog altijd niet van mijn baas gehoord dat hij volgend jaar ook daadwerkelijk bij ons rijdt", zegt Van Houwelingen. „En na deze zege denk ik dat plots meer ploegen in hem geïnteres seerd zijn." Vandaag vertrekt het peloton vanuit Gijon voor een vol gende bergetappe die finisht op de Cotobello. BUITENLANDS ,g BELGIE Jupiler league: Standard Luik - Cercle-Brugge 2-0, Germinal Beerschot - Charleroi 1-0, Zul- te-Waregem - Eupen 0-0, KV Kortrijk - KV Me- chelen 1-0, Lierse SK - AA Gent 2-2, Club Brugge - RC Genk 2-2, SC Lokeren - Westerlo 3-1. RC Genk 6-16 Sint Truiden 6- 7 Anderlecht 6-14 Cercle Brugge 6- 6 KV Mechelen 6-13 Lokeren 6- 6 KV Kortrijk 6-13 Germinal B. 6- 5 AA Gent 6-13 Charleroi 6- 5 Standard Luik 6-11 Westerlo 6 - 5 Zulte-W. 6 - 7 Lierse SK 6-1 Club Brugge 6 - 7 Eupen 6 - 1 DUITSLAND Bundesliga: Borussia Dortmund - VFL Wolfs burg 2-0, Hamburger SV - FC Nurnberg 1-1, Borussia Monchengladbach - Eintracht Frank furt 0-4, SC Freiburg - VFB Stuttgart 2-1, Han nover 96 - Bayer Leverkusen 2-2, Bayern Mün- chen - W. Bremen 0-0, FSV Mainz 05 - FC Kai- serslautem 2-1, FC Koln - St. Pauli 1-0. Hoffenheim 3 - 9 Werder Br. 3-4 FSV Mainz 05 3 - 9 Bayern M. 3-4 Hamburger SV 3-7 Eintracht Fr. 3-3 Hannover 96 3- 7 St. Pauli 3 - 3 Kaiserslautern 3-6 FC Koln 3 - 3 Bor. Dortmund 3 - 6 FC Nurnberg 3 - 2 SC Freiburg 3-6 VFL Wolfsburg 3 - 0 B. Leverkusen* 3-4 FC Schalke 04 3-0 Borussia MG 3-4 VFB Stuttgart 3 - 0 ENGELAND Premier league: Everton - Manchester United 3-3, Arsenal - Bolton Wanderers 4-1, Fulham - Wolverhampton Wanderers 2-1, Manchester City - Blackburn Rovers 1-1, Newcastle United - Blackpool FC 0-2, West Bromwich Albion - Tottenham Hotspur 1-1, West Ham United - Chelsea 1-3, Wigan Athletic - Sunderland 1-1, Birmingham City - Liverpool 0-0. Chelsea 4-12 Tottenham 4- 5 Arsenal 4-10 Bolton 4- 5 Man. United 4 - 8 Liverpool 4 - 5 Blackpool FC 4-7 Newcastle 4-4 Aston Villa 3-6 Blackburn 4 - 4 Fulham 4- 6 Bromwich 4- 4 Birmingham 4 - 6 Wigan Athletic 4 - 4 Man. City 4- 5 Everton. 4- 2 Wolverhamp. 4 - 5 Stoke City 3 - 0 Sunderland 4 - 5 West Ham 4 - 0 ITALIE Serie a: Inter - Udinese 2-1, Cagliari - AS Ro ma 5-1, AC Cesena - AC Milan 2-0, Brescia - Palermo 3-2, Juventus - Sampdoria 3-3, Cata nia - Parma 2-1, FC Genoa - Chievo 1-3, Lecce -Fiorentina 1-0, Lazio Roma - Bologna 3-1, Na- poli - Bari 2-2. Chievo 2 - 6 Brescia 2 - 3 Cagliari 2 - 4 FC Genoa 2 - 3 Sampdoria 2 - 4 Lecce 2 - 3 AC Cesena 2 - 4 Napoli2-2 Inter 2 - 4 Juventus 2 - 1 Bari 2-4 Palermo 2- 1 AC Milan 2 - 3 Fiorentina 2 - 1 Parma 2- 3 Bologna 2- 1 Lazio Roma 2 - 3 AS Roma 2 - 1 Catania 2 - 3 Ucfinese 2 - 0 SPANJE Primera division: FC Barcelona - Hercules CF 0-2, Valencia - Ra cing Santander 1-0, Real Madrid - Osasuna 1-0, Athletic de Bilbao - Atletico Madrid 1-2, Getafe - Levante 4-1, Sporting de Gijon - Real Mallorca 2-0, Real Zaragoza - Malaga 3-5, Villar- real - Espanyol 4-0. Atletico M. 2-6 Athl. Bilbao 2 - 3 Valencia 2 - 6 Espanyol 2 - 3 Real Madrid 2 - 4 Sporting Gijon 2 - 3 Sevilla 1 - 3 Dep. la Coruna 1 - 1 Real Sociedad 1 - 3 UD Almeria 1 - 1 Villarreal 2- 3 Osasuna 2- 1 Getafe 2 - 3 Real Zaragoza 2 - 1 FC Barcelona 2 - 3 Real Mallorca 2 - 1 Hercules CF 2 - 3 R. Santander 2 - 0 Malaga 2 - 3 Levante 2-0 Elisabeth Willeboordse (links) in gevecht met Anicka van Emden. De Middelburgse verloor in de kwartfinale van het WK judo van haar landgenote. foto Robert Vos/ANP BARCELONA - FC Barcelona heeft zich zaterdagavond voor eigen pu bliek lelijk laten verrassen door Hercules Alicante. De debutant in de Primera Division won in Camp Nou met 2-0. De Paraguayaan Nelson Haedo Valdez maakte bei den doelpunten. Bij Hercules had Royston Drenthe een basisplaats. De oud-Feyenoor- der, gehuurd van Real Madrid, had een aanvallende rol links op het middenveld. Na ruim een uur maakte hij plaats voor Sendoa Aguirre, die mocht helpen de voor sprong te verdedigen. De eind stand stond toen al op het score bord. Piet Velthuizen ontbrak nog bij de bezoekers. De van Vitesse overge nomen doelman zag vanaf de bank toe dat zijn concurrent Juan Calatayud, die de voorkeur ge noot, knap overeind bleef. Werder Bremen heeft zaterdag de 65e verjaardag van Franz Beckenbauer verpest. De erevoor zitter van Bayern München moest vanaf de tribune tandenknarsend toekijken hoe 'zijn' ploeg in eigen huis niet verder kwam dan 0-0. Beide elftallen staan daardoor na drie duels op vier punten. De kop loper in de Bundesliga, Hoffen heim, heeft inmiddels al vijf pun ten meer. Manchester United heeft in de vierde speelronde van de Premier League op knullige wijze twee punten verspeeld. De formatie van doelman Edwin van der Sar leek op bezoek bij Everton op eenvou dige wijze de overwinning te clai men. Na het verstrijken van de re guliere speeltijd stond United met 3-r voor, maar twee treffers in bles suretijd zorgden voor een eind stand van 3-3. Everton kwam in de 39e minuut op voorsprong dankzij een doel punt van oud-Ajacied Steven Pie- naar, maar daarna leek Manchester United het duel volledig in han den te nemen. Darren Fletcher, Ne- manja Vidic en Dimitar Berbatov zorgden voor een 3-1-tussenstand. Omdat het slotoffensief van Ever ton twee doelpunten (van Mikel Arteta en Tim Cahill) opleverde, eindigde de wedstrijd alsnog in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60