361 sport Sterke start Vlissingse teams Rentree Schuit Dubbelslag Boot en Gijsel Tweede overwinning voor Oemoemenoe Goormachtig Schaal voor regioteam Douw en Boone in top zes op 100 kilometer Zaal voetval HOCKEY Mannen- en vrouwenteam beginnen met ruime zege Middelburgse hockeyers met de tong op de schoenen maandag 13 september 2010 MIDDELBURG - Voor hockeyclub Middelburg was het zaterdag een prachtige dag. De club hield ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan een cli nic, waaraan nagenoeg alle (jeugd)leden meede den, bijna driehonderd in getal. Ze werden ge traind door diverse trainers, onder wie internatio nals Bill Bakker en Valentin Verga. Ze namen de jeugd - onder schitterende weersomstandighe den - liefst drieënhalf uur onder handen. Na af loop zochten de hockeyers dan ook vermoeid de kleedkamers op. De hockeyclub rondde zaterdag ook een actie voor het goede doel af. Die bracht 1480 euro op en werd geschonken aan Spieren voor Spieren. foto Ruben Oreel ,.SLJ£t'-iia W&KNBs VLISSINGEN - Motorcrossers Mark Boot uit Burgh-Haamstede en Roy Gijsel uit Heikant konden zich de grote winnaars noemen van de eer ste wedstrijd om het Open ZK. De wedstrijden op het Sloehavencir- cuit wareri het aankijken meer dan waard, met bijna alle Zeeuwse toppers aan de start. Andere zeges waren er voor Henk Buijs uit Oost-Souburg bij de vete ranen. Bij de 85CC grote wielen was de winst voor zijn plaatsge noot Guido Boone. Bij de kleine wielen won Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen. De 65 cc le verde bij de grote wielen na een enerverende strijd met Bart Klijn een overwinning op voor Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke. Jay- den Hoek uit Oost-Souburg was de sterkste bij de kleine wielen. De mini's leverde een overwin ning op voor Jonah Pijnen uit Ar- nemuiden. mmsmmmmmmmmmmmmsmBamsmmsmm MIDDELBURG - Regioteam Futsal Zeeuws-Vlaanderen heeft het toer nooi om de Eddy Goormachtig Schaal gewonnen. Het team greep de zege in de laatste wedstrijd. Het versloeg De Landbouw/Arkema met 3-1, waardoor No Spang voor bijgestreefd werd. Eindstand: 1. Regioteam Futsal Zeeuws-Vlaanderen, 2. No Spang, 3. He- bu Sport Recreatie, 4. WZP, 5. Van Oeveren-Kort-WIK, 6. De Eilandboys, 7. De Landbouw-Arkema. WINSCHOTEN - Ultraloper Wim Douw uit Oud-Vossemeer is in de Run Winschoten, een wedstrijd over 100 kilometer, als vijfde geëin digd. De atleet finishte na 8 uur, 47 minuten en 57 seconden. De wed strijd telde ook als NK. Douw werd in die titelstrijd derde. Hij was de nummer één in de catego rie M45, maar daar was geen apar te prijs aan verbonden. Kruininger Dave Boone, die debuteerde op de 100 kilometer, zat vlak achter zijn provinciegenoot. Hij werd zesde (vierde op het NK) in 8.57.06. MIDDELBURG - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele 2 hielden bij hun debuut in de eerste klasse het bezoekende Halsteren op een ge lijkspel. Halverwege het duel ke ken de Middelburgers nog tegen een 0-3-achterstand aan, maar uit eindelijk werd het 3-3. Nicky van Merrienboer scoorde daarna twee keer, Shannon Braafhart redde vlak voor tijd een punt redde: 3-3. door Peter Snelders TERNEUZEN - De hockeysters van Vlissingen walsten in de openings wedstrijd van de competitie over Hoco heen: 5-2. Ook de Vlissingse mannen begonnen goed. Zij had den in een uitwedstrijd geen moei te met DDHC: 2-6. Vrouwen, derde klasse. Vlissin- gen-Hoco 5-2 (3-1): Een flitsend be gin leverde Vlissingen binnen zes minuten een voorsprong op van 2-0. Op aangeven van Iris Koole opende Brechtje de Schipper na door Wim de Vos POORTVLIET - Voor Jacq Schuit had de Ronde van Poortvliet zaterdag best een paar ronden langer mo gen duren. De coureur uit Oost-Souburg was in de slotfase van de wielerwedstrijd in achter volging op leider Ruud Zijlmans maar kwam uiteindelijk enkele tientallen meters te kort om nog mee te doen om de eerste plaats. Schuit werd dus tweede achter Zijl mans terwijl Roelof Tolman uit Le- wedorp een fraaie derde plaats wist te behalen. Jacq Schuit is lange tijd uit roulatie geweest. Verandering van functie bij zijn werkgever waardoor hij ook een cursus moest volgen, hiel- vier minuten de score. TWee minu ten later liet Frederique van Amersfoort uit een strafcorner 2-0 noteren. Nog binnen de eerste tien minuten kwam Hoco terug tot 2-1. In de 22e minuut werd de marge opnieuw twee treffers toen Brechtje de Schipper uit een pass van Merel de Kam 3-1 liet noteren. Na slechts 22 seconden in de twee de helft tekende Frederique van Amersfoort voor 4-1. Vijf minuten later werd het 4-2, maar na een kwartier legde Frederique van Amersfoort de eindcijfers vast. Een gecontroleerd spelend Vlissin- den hem van de fiets. „Maar dat was het niet alleen. Ik was eigen lijk ook en beetje uitgekeken op het wielrennen. Ik had er geen zin meer in. Dan is het beter om er even mee te stoppen." Enkele maanden geleden kwam de zin weer terug en besloot Schuit om z'n fiets weer tevoor schijn te halen. In Poortvliet heer ste Ruud Zijlmans vanaf de eerste tot de laatste meter. In de finale kreeg de Brabander drie man met zich mee. Samen met Jacq Schuit, Roelof Tolman en Dirk van Dam (Nieuwe Tonge) zorgden hij voor de beslissende fase. Zijlmans bleef de lakens uitdelen en reed enkele ronden voor de finish in zijn een tje weg. Schuit reageerde te laat. gen kwam daarna niet meer in pro blemen. Mannen, derde klasse. DDHC-Vlissingen 2-6 (1-3): Op de zege viel niets af te dingen. Met veel overtuiging schoof Vlissingen de thuisploeg opzij. In het begin spartelde DDHC nog even tegen. Nadat jeugdspeler Max Dieleman 0-1 had gemaakt kwam de thuis ploeg nog langszij. Door twee tref fers van Boudewijn Jagers ging Vlissingen met een verdiende voor sprong de rust in. De tweede helft was vier minuten oud toen Dem- ko Bakker de beslissende 1-4 liet door Hans Markusse MIDDELBURG - Oemoemenoe be haalde in de tweede competitie ronde opnieuw een gemakkelijk overwinning. Oysters werd op ei gen veld met 35-10 verslagen. To- vaal leed zijn tweede nederlaag. Oemoemenoe klaarde de klus al in de eerste helft. Na de snelle ope- ningstry van Devin Schutte voer de Yedney America met twee tries de voorsprong tot 21-0. Zelfs een ondertalsituatie deerde de Middel burgers niet en op slag van rust stelde Radhja Ridaie het bonus- punt al veilig. Laurent Legrand deed ook een stevige duit in het noteren. Daarna stoomde het team door naar 6-1 door treffers van Jesse van der Zande. Vlissin- gen-doelman Pepijn van der Zan de stopte op knappe wijze een viertal strafcorners van DDHC. Vrouwen, tweede klasse. Rapi- de-Goirle 2-1 (1-0): Rapide was voor rust. het sterkst en kwam via Tatsjana van den Eynde op 1-0. Goirle startte in de tweede helft sterk en liet al na zes minuten de gelijkmaker noteren. Vier minuten voor tijd maakte Lieke Alberti op aangeven van Tatsjana van den Eynde de winnende treffer. zakje door alle conversions te be nutten. Na rust kende Oysters een korte opleving. Via de zware voor- waartsen kwamen de Brabanders terug tot 28-5, waarna de vlam even in de pan sloeg. Radhja Ri daie werd uit het veld gestuurd, maar de thuisclub raakte daardoor niet in de war. Yedney America drukte zijn derde try en ook Lau rent Legrand was weer trefzeker: 35-5. In de slotminuut bepaalde Oysters de eindstand op 35-10. Tovaal had weinig in te brengen te gen Gouda. Vlak voor rust kwam de ploeg op achterstand en kon de schade daarna niet meer repare ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40