281 sport TV Oranje verliest in Argentijnse Alonso vecht zich terug in titelstrijd WK HOCKEY De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd hun wereldtitel van vier jaar geleden te prolongeren. 0m^e stond voor de tiende keer in Oranje verliest de finale van Argentinië met 3-1. keer, vier keer ging de Me verloren. Lievens derde in B-finale op EK Huta Galung wint toernooi Alphen Tafeltennissters in kwartfinale op EK Hoogerland achtste in Groot-Brittannië Ventoso sterkste in Parijs-Brussel maandag 13 september 2010 in de WK-finale. Nederland won zes MONTEMOR-O-VELHO De lichte mannen vier-zonder is tij dens de B-finale op het EK roeien op de derde plaats geëindigd. De ploeg, met onder andere Roeland Lievens uit IJzendijke, slaagde er niet in zich via de herkansingen te plaatsen voor de finale. Daarom moesten ze genoegen nemen met een plek in de B-finale. De Nederlandse vrouwen acht be haalde gisteren zilver. De ploeg van bondscoach Susannah Chayes eindigde op bijna 3 seconden van het favoriete Roemenië. ALPHEN AAN DEN RIJN Jesse Huta Galung heeft gisteren voor de derde keer het challenger- toernooi van Alphen aan den Rijn gewonnen. De als vijfde geplaatste Haarlemmer was in drie sets te sterk voor Thomas Schoorel: 6-7 (4) 6-4 6-4. Bij de vrouwen was de Duitse ten nisster Julia Schruff de sterkste. Ze was in de finale een maatje te groot voor de Franchise Irena Pavlo- vic: 6-0 6-3. Schruff" schakelde eer der in de halve finales de Neder landse Arantxa Rus uit. OSTRAVA De Nederlandse tafeltennissters hebben de groepsfase tijdens de Eu ropese titelstrijd in Ostrava win nend afgesloten. Oranje, al zeker van een plaats in de kwartfinale, versloeg gisteren Luxemburg met 3-0. Kopvrouw Li Jiao kreeg rust met het oog op de kwartfinale. Lin da Creemers, Li Jie en Elena Timi- na ondervonden amper tegenstand tegen Luxemburg. De tafeltennis- mannen hebben gisteren in de tweede divisie van het EK de derde nederlaag geleden en moeten nu vechten tegen degradatie. STOKE-ON-TRENT Wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke staat na de eerste twee etappes op de twaalfde plaats in de Ronde van Groot-Brittannië. In de eerste etappe kwam hij in het peloton als 84e over de finish. De Duitser André Greipel was de snel ste in de sprint De tweede etappe werd gisteren ge wonnen door de Nieuw-Zeelander Greg Henderson. Hoogerland werd achtste. Henderson gaat ook aan de leiding in het algemeen klassement. BRUSSEL De Spanjaard Francisco Ventoso heeft zaterdag de negentigste edi tie van de wielerwedstrijd Pa rijs-Brussel op zijn naam geschre ven. Ventoso, die uitkomt voor Car- miooro, was in Brussel veruit de snelste in de massasprint van een uitgedund peloton. De Fransman Romain Feillu (Vacansoleil) eindig de als tweede. De derde plaats was voor de Nederlandse sprinter Ste fan van Dijk. Parijs-Brussel kende zaterdag een nieuwe finale, maar ook die kon niet voorkomen dat de koers in een massasprint eindigde. door Hans Leber MONZA - Met een Ferrari winnen op Monza, de Italiaanse thuis-Grand Prix, is iets speciaals. Voor de Spanjaard Fernando Alon so pakte dit weekeinde dan ook al les goed uit. En zijn klasse als cou reur trok zich gisteren door in zijn gedrag na de race, toen hij de zege aan zijn team toedichtte: „De jon gens waren met hun snelle ban denwissel beslissend." De vele duizenden Ferrari-suppor- ters die na de race het asfalt in be slag namen, schrokken eerder die dag nog. Hun held Alonso startte weliswaar vanaf pole, maar moest Jenson Button (McLaren-Merce des) direct voor laten gaan. Ook al had de wereldkampioen van 2005 en 2006, Alonso, op de rechte ein den een tikkeltje meer snelheid, de wereldkampioen van 2009 (But ton) slaagde er in hem achter zich te houden. „Maar ik heb wel conti nu in mijn spiegels moeten kij ken," zei de Brit nadien. Dat de details de dienst uitmaken in de Formule 1, bleek bij de ver plichte bandenwissel. Alonso oe fende ooit, zonder de druk van een wedstrijd, een bandenwissel in 3.2 seconden. Gisteren deed hij het in 3.4 seconden „Ik zette hem net in de eerste versnelling toen ik al groen licht kreeg. De mecani ciens waren geweldig." Button wis selde één ronde eerder in 4.2 se conden, maar vond niet dat hij daar de winst weggaf, ook al keer de Alonso na zijn bandenwissel precies vóór Button terug op de baan. Button vond vooral het mo ment van zijn bandenwissel ver keerd: één ronde eerder dan Alon so. „Ik kon op de harde compound (teams moeten verplicht een hard en een zacht rubber gebruiken in een race) na de wissel geen grip vinden in mijn eerste ronde. Daar heb ik tijd verloren en daarom kwam Fernando vóór me." De laatste winnaar voor Ferrari in de Italiaanse GP was Michael Schu macher in 2006. De zevenvoudig wereldkampioen, gisteren negen de, antwoordde dit weekeinde met twee woorden op de vraag wat Monza zo bijzonder maakt: „De Tifosi." Alonso weet dat nu ook. „In 2007 won ik hier voor McLaren-Mercedes. Ik deed iets wat de tifosi niet waardeerden. Nu wel. Ik ben enorm tevreden bij Fer rari en om dan te zien dat de fans me zo steunen, is geweldig. Dit is voor mij net zo mooi als winst bij de GP van Spanje in 2006." Alon so móest dit weekeinde ook goed presteren om nog iets in de strijd om de wereldtitel te betekenen. Doordat WK-leider Lewis Ha milton (Mclaren-Mercedes) bij de start te gretig was en uitviel na een kleine touché („stom, mijn ei gen fout") en doordat Mark Web ber slechts zesde werd, staan de eerste vijf coureurs nu binnen 24 punten van elkaar. De Fi gaat via Singapore, Japan en het nieuwe circuit in Zuid-Korea naar Brazilië en eindigt 14 novem ber in Abu Dhabi. Vast staat dat de Red Bulls van Mark Webber en Se bastian Vettel met hun extra down- force op deze vijf circuits beter uit de voeten kunnen en de hegemo nie van eerder dit seizoen wellicht kunnen herstellen. De vraag is ech ter of de teams met hogere topsnel- heden (Ferrari, McLaren) zich de laatste weken in de richting van de Red Bulls hebben ontwikkeld. Alonso maakt zich daarover geen zorgen: „We zijn snel genoeg. Als we de laatste vijf races maar consis tent kunnen presteren en geen slechte dag beleven, zoals eerder dit seizoen is gebeurd." De teleurstelling druipt er af bij Lidewij Weiten (links), Maartje Goderie (midden) en Maartje Paumen na de verloren WK-finale tegen Argentinië. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32