't Spui vult Wikipedia over De Schelde Jokken Treinspotters Middelburgse korpsen Nederlands kampioen Carillon stadhuis speelt filmmuziek Motorrijder botst op fietser en loopt weg almanak In 16 WALCHEREN 14 en 15 PROEFPROJECT Bibliotheek onderzoekt eigen rol voor internet-encyclopedie door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse biblio theek 't Spui onderzoekt als enige bibliotheek in Nederland of een bieb een rol kan spelen in de orde ning van informatie op Wikipe dia, de vrije encyclopedie op inter net. 't Spui gaat dat doen door gege vens over de gereedschappen en werktuigen uit de vorige eeuw van de toenmalige Koninklijke Maat schappij De Schelde op Wikipedia te publiceren. De bibliotheek zoekt daarvoor (oud-)werknemers van De Schelde die de gereed schappen kunnen benoemen en beschrijven. Als eerste zal de collectie van de voormalige Oudheidskamer van De Schelde beschreven worden. Die collectie ligt in het depot van het maritiem Muzeeum. Het initiatief voor het Wikipe- dia-project komt vanuit de Vereni ging Openbare Bibliotheken. Die heeft eind 2009 aan 't Spui de op dracht verstrekt om een project op te zetten dat moet leiden tot een hechte samenwerking tussen Wiki- media Nederland en de sector openbare bibliotheken. Om de betrouwbaarheid van infor matie op Wikipedia te vergroten, zijn goede bronvermeldingen be langrijk. En in het zoeken naar goe de bronnen, zijn bibliotheken doorgaans goed. Daarom wil de Vereniging Openbare Bibliotheken weten of de bibliotheken ervoor kunnen zorgen dat de betrouw baarheid van de informatie op Wikipedia wordt vergroot. „We hebben als onderwerp voor het onderzoek de collectie van de voormalige Oudheidskamer van De Schelde genomen", vertelt Dick Broers van 't Spui, die het project coördineert. „We willen die collectie beschrij ven, op Wikipedia zetten en daar na volgen hoe het verder met die informatie gaat. Maar wij kunnen dat niet alleen. We hebben vrijwil ligers nodig met kennis over die oude gereedschappen en werktui gen en die daar een beschrijving van kunnen maken. Mensen die dat willen doen, worden door ons begeleid." Ook de Stichting Scheepsbouwge- schiedenis Vlissingen, die een mu seum over De Schelde wil opzet ten, werkt mee aan het beschrij ven van de collectie. Het is de bedoeling dat de collectie in december kant en klaar op Wikipedia staat. MIDDELBURG - Opa Jan van der Klooster uit Middelburg en zijn kleinzoon Marciano (3) kij ken naar een modelspoorbaan in De Kruitmo- len in Middelburg. In de sporthal werd dit weekend voor het der de achtereenvolgende jaar onder de naam Middelburg Modelbouwstad een modelbouw- beurs gehouden. Deze keer was de opzet bre der dan voorheen en waren er behalve model treinen en -auto's ook modelschepen te zien. Verder demonstreerde Vliegclub Delta mi ni-helikopters en een vliegsimulator. Middel burg Modelbouwstad is goed bezocht. De or ganisatie zegt op beide dagen samen zo'n achthonderd bezoekers te hebben geteld. foto Ruben Oreel DORDRECHT De muziekkorpsen Johan Friso en Juliana, beide onderdeel van Julia na Korpsen Middelburg, zijn zater dag in Dordrecht Nederlands kam pioen geworden. Beide afdelingen wonnen het NK voor showkorpsen van de regerend kampioenen Jong Jubal en Jubal uit Dordrecht. Johan Friso kwam uit in de jeugd- klasse, Juliana deed mee in de hoogste klasse. Over twee weken doen ze mee aan het Europees kam pioenschap in Kerkrade. VLISSINGEN Het carillon van het stadhuis in Vlissingen laat momenteel muziek horen van de Italiaanse componist Nino Rota (1911-1979). Rota schreef veel filmmuziek. Stadsbeiaardier Jos Vogel sluit met de keuze voor Rota's muziek aan bij het filmfesti val Film by the Sea dat deze week wordt gehouden. De muziek van Rota is elk heel uur en elk half uur te horen vanuit de stadhuistoren. Ook het carillon van de Sint Ja- cobskerk laat filmmuziek horen. OOST-SOUBURG Een 33-jarige man uit Middelburg is zaterdagavond gewond geraakt toen hij rond kwart over elf in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg op zijn fiets werd aangereden door een motor. De be stuurder van de motor, een 32-jari- ge man uit Oost-Souburg, ging er na het ongeluk lopend vandoor. Gisterochtend meldde hij zich als nog bij de politie. De fietser is naar het ziekenhuis gebracht, maar kon later weer naar huis. De Zuidzandenaar wilde in de vroe ge avond zijn dochter van tien naar discozwemmen brengen, toen zijn au to ter hoogte van Oostburg in een po- litiefuik werd gedirigeerd. Na het overhandigen van de autopa pieren, vroeg de agent of'meneer ge dronken had'. De Zuidzandenaar antwoordde ont kennend, waarop zijn dochter vanaf de achterbank vond dat ze zich er Tip? redactie@pzc.nl toch even mee moest bemoeien. „Ohhh, papa, je mag niet jokken tegen de politie! Je hebt wel ge dronken, want dat heb ik zelf ge zien!" De agent keek de vader bedenkelijk aan en haastte zich vervolgens naar zijn busje voor het blaaspijpje. De Zuidzandenaar had inderdaad ge dronken. Wel een heel glas karnemelk. 'OffRoad' tweemaal in de prijzen op Film by the Sea Tip? walcheren@pzc.nl Wandelaars verkennen de bolwerken van Middelburg Maandag 13 september 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15