m 27 wonen SI 150 kilo bagage op de bonnefooi naar Nieuw-Zeeland wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 11 september 2010 naar Milaan Kampen ging Lensink aan de slag als interieurarchitect voor bedrij ven. „Dat was voor mij niet meer dan logisch. Mijn vader was archi tect en ik heb het vak thuis met de paplepel binnen gekregen", zegt Lensink. Het is werk dat ze nog steeds met plezier doet. „En dat blijf ik ook doen. Ik heb ontzettend veel stands voor beurzen ontworpen. Zo heb ik bijvoorbeeld tien jaar voor de Woonbeurs gewerkt. Ik vind dat veel te leuk om er hele maal mee te stoppen." Hoewel niet ontevreden, besloot Lensink in 2008 toch de grote sprong te wagen met haar eigen ontwerpen. „Dat ik niet direct van af de Academy ben begonnen met eigen Ontwerpen, heeft veel te ma ken gehad met onzekerheid. Maar op een gegeven moment bereikte ik toch een punt van: 'als ik het nu niet doe, dan doe ik het nooit meer.' Vanaf dat moment ben ik het serieus aan gaan pakken. Hoe je het ook zegt, het was toch mijn droom om als zelfstan dig ontwerper voet aan de grond te krijgen." Onder het motto 'For ward to Basic' ging Lensink aan de slag. „Ik houd van het ambacht en zoek in mijn werk naar de oorsprong van spullen. Het is interessant een paar stap pen terug te gaan. Maar daar staat tegenover dat ik wel de kennis van nu heb en ben opgeleid. Ook dat kan ik niet negeren. Op die ma nier probeer ik naar de essentie van een tafel of stoel te kijken. Dat zit dus ook in mijn werk", zegt Lensink. De eerste resultaten van die aan pak waren de 8k Table Cloth-stoe- len en 50K Table Cloth-tafel (foto 2), die inmiddels lijkt uit te groeien tot een icoon van haar werk. Dit jaar voegde ze daar on der meer de Thanks to Gerrit-stoel (foto 3) aan toe. Met het ontwerp van de Easy Chair (foto 1) komt haar filosofie wellicht nog uitdruk kelijker tot uiting. De strak en mo dern vormgegeven stoel komt voort uit een constructie die al in de middeleeuwen is bedacht. Het is dus niet zo dat je vanwege je afkomst kiest voor een wat lan delijke aanpak? „Je doelt op de roodgeblokte tafel? Nee, zeker niet. Ik heb geen hang naar het lan delijke. Dat maakt mijn andere werk ook wel duidelijk, denk ik. Hooguit kun je zeggen dat de no-nonsense mentaliteit van de Tukkers wel in mijn werk terug te vinden is", zegt Lensink. Maar met producten alleen ben je er dus niet? „Nee, dankzij mijn werk voor de woonbeurs heb ik goed kunnen zien hoe de dingen werken. Je komt er met een mooie tafel niet zomaar tussen. Je zult je zelf moeten laten zien." Samen met collega-ontwerper Jes se Visser besloot ze aan de weg te gaan timmeren. Ze huurden ruim te op de Woonbeurs en lieten hun spullen op de Dutch Design Week zien. Toen collega's als Kiki van Eijk, Joost van Bleiswijk en Maar ten Baas dit jaar besloten het Mila nese Lambrate te veroveren tij dens de wereldberoemde meubel beurs in die stad, stonden Geke Lensink en Jesse Visser ook al snel hun busje in te laden om hetzelf de te gaan doen. „Dat heeft ons veel goed gedaan. Daarmee heb ben we bijna letterlijk een stukje status gekocht. Sindsdien krijgen we steeds meer aanvragen uit het buitenland om beeldmateriaal en heeft het toonaangevende L'Offi- ciel een pagina aan ons besteed", zegt Lensink. Ook blijkt vanwege de gang naar Milaan dat voor winkeliers de drempel lager is geworden om haar producten in het assortiment op te nemen. „Winkeliers verko pen het liefst iets dat een beetje be kend is, zeker in deze tijd waarin het allemaal wat moeizamer gaat." Maar ondanks alle aandacht is het ook dan nog geen echte vetpot. „Nee, maar zo ben ik ook niet aan het werk gegaan. Mijn roodgeblok te tafel doet het heel leuk in tijd schriftproducties, maar voor de ge wone verkoop is die natuurlijk minder geschikt. Veel te druk en te aanwezig in een kleine ruimte. Om die reden is die nu ook in het wit te koop." Vandaar dat Lensink zich ook met interieurprojecten bezig blijft hou den. „De TM Collectie van Jesse en mij staat in het Ducht Design Hotel. Ook hebben we Loods 6 rond het Inside Design-evene ment in Amsterdam ingericht. En straks staan we gewoon weer op de Dutch Design Week." www.gekelensink.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl bouwkwaliteit is hoog. Moet ook wel, want de traditionele houtske- letbouw hier is matig. Bijna alle huizen zijn koud, ook vanwege de slechte verwarming met olieka chels. Ik heb zelf 60 centimeter bre de strobalen en een bekisting met stro en leem toegepast voor de mu ren. Binnen staat een grote cooker, die als oven en dankzij een wet back als verwarming fungeert." Al met al toch een duur grapje zeker. „Huizen zijn hier een derde goed koper dan in Nederland, deels om dat er geen overdrachtsbelasting bestaat. Als je zelf bouwt, kun je besparen op arbeid door woofers in te huren. Dat zijn goede timmer lui, die tegen kost en inwoning da gelijks vier uur werken. Maar er zijn ook factoren die het bouwen duurder maken. Zo moet veel ma teriaal, zoals glas en spijkers, uit Australië komen. Dat is duurder." Nog tips voor nieuwkomers? „Eén belangrijke: ga eerst huren. Kijk of het land bevalt, koop later. Op sommige plaatsen, zoals in Mo tueka, is weinig werk. Ik zie men sen die om die reden weggaan. Dat is zwaar, vooral als je nog met een eigen huis zit. Je moet ook kunnen leven met de wetenschap dat hier aardbevingen voorkomen. Eens per 250 jaar met een kracht van 8 op de schaal van Richter. Vooral rond Wellington. Die van vorige week, in het hemelsbreed 300 kilometer zuidelijker gelegen Christchurch, hebben wij ook ge voeld. Het huis trilde. Die was niet voorzien, geologen wisten niet dat daar een breukzone ligt." Meer weten? Mail Stephan Meijer op stephan@smal.co.nz V-ji Reageren? redactie.wonen@wegener.nl wie: Stephan Meijer (41) beroep: Archi tect eerder: Denekamp, Oldenzaal, Sydney nu: Motueka, Nieuw-Zeeland (sinds 2005) burgerlijke staat: Ge trouwd met Natalie (35), kinderen Chloe (9) en Lotus (6). In Nederland moet je voor een kippen hok al vergunningen aanvragen. „Dat is het andere extreme, maar niet per se slechter. Ons huis past perfect in de omgeving, daar heb ik rekening mee gehouden. En de crisis raakte ons niet, wel het leaky building syndrome. Lekkende hui zen, yeah. De overheid maakt zich nooit druk over bouwregels, er is geen welstandscommissie. Veel mag, ook slechte huizen bouwen, wat in de jaren tachtig en negentig veel gebeurde. Die huizen zijn nu verrot. Er ligt een claim van 20 mil jard dollar tegen de overheid. Die liet volgens de gedupeerden na goede bouweisen te formuleren." Het gezin Meijer. Het huis, bovenop een berg in Motueka, trilde bij de aardbeving, foto's SM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 95