Behang met een extra dim Design a la Lensink binnen buiten Een abstract maanlandschap op de muur kan een ruimte een heel andere uitstraling geven. Helemaal als dat landschap diepte heeft, je het in elke gewenste kleur kunt schilderen en het zelfs aaibaar is. door llze Rike Idf aanbrengen Wie handig is, kan de panelen van 3DWalldecor gemakkelijk zelf aanbrengen. Benodigdheden: - de panelen (46 bij 46 cm per paneel, met een doorlopend patroon in elke richting - (verwijderbare) montagekit - voorstrijk - acrylaatkit - latex muurverf Een muur, behangen met holle bollen die de sfeer van de jaren zeventig ademen. Als je er om heen loopt, lijken de bol len, vooral de schaduw ertussen, te veranderen van vorm. Als je dichterbij komt, zie je waarom: het is geen gewoon behang, de 'kraters' hebben diepte. „Je ziet het soms op beurzen, in tv-decors of bij bedrijven. Maar voor mensen thuis was het altijd veel te duur. Terwijl het juist zo leuk is een muur op deze manier een opvallend'accent te geven." Jan-Willem Leeuwenburg en Mark de Jongh zijn enthousiast over hun gloednieuwe product, dat nog maar net op de markt is. Ze hebben het zelf ontworpen - het bestond nog niet - en laten het nu produceren. De twee vrienden bezoeken graag samen designbeurzen in binnen- en bui tenland. Zo kwamen ze op het idee voor hun muurdecoratie. Leeuwenburg is van huis uit vormgever, De Jongh werkte in de internationale logistiek en had al jaren de droom om een eigen bedrijf te beginnen. Dat werd 3DWalldecor. De zoektocht naar een goede pro ducent, die het product milieuver antwoord én betaalbaar kon pro duceren, eindigde in Azië. Daar na volgde nog een lang proces van ontwikkelen. „We wilden het eerst van papierpulp laten ma ken. Dat bleek echter wel goed koop, maar niet stevig genoeg. Uiteindelijk kwamen we bij de huidige producent terecht, een specialist in bamboetoepassin gen." Het eindproduct is ook uitgebreid getest en voldoet nu aan alle Euro pese normen van (brandveilig heid. Ook aan het uiterlijk is flink geschaafd: „We hebben prototy pes van verschillende designs ge probeerd. Het maanlandschap werkte direct. In totaal kunnen we nu vier designs leveren." Behalve Moonscape zijn dat Pads (een soort vierkante kussentjes), Dunes (driehoekige heuvels) en Bars (rechthoekige banen met in kepingen). Het materiaal waar de wandpane- len van gemaakt zijn, is slechts 1,5 millimeter dik, maar zo stevig als hardboard. De kussentjes of kra ters kunnen niet door bijvoor beeld nieuwsgierige kindervinger tjes worden ingedrukt. Leeuwen burg en De Jongh hebben zelf al diverse muren met hun 3D-wand- panelen bekleed. „We waren voor af bang dat het veel werk zou zijn. Gelukkig is het monteren van de panelen eigenlijk heel een voudig, iedereen kan het." De panelen zijn te zien bij Vorm vast Interior Concepts in Breda en tijdens de komende Dutch De sign Week in Eindhoven. De wandpanelen - 46 bij 46 centimeter - zitten per 10 in een doos, dat maakt totaal 2,1 vierkante meter. Adviesverkoop prijs: 70 euro per doos, dus ruim 33 euro per vierkante meter. Daar komen de kosten voor voorstrijk, montage- en acrylaatkit en verf nog bij. De panelen zijn te koop via de website en geselecteerde dealers. Wie de panelen live wil bekijken, kan terecht bij Vormvast Interior Concepts in Breda of een bezoek brengen aan de komende Dutch Design Week in Eindhoven (23 tot en met 31 oktober). m www.3DWalldecor.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl i Wandpaneel Bars. Moonscape. Werkwijze: - De montagekit op de randen van de panelen aanbrengen en op de muur monteren. Als de lijm droog is, panelen voorstrijken en naden kitten met acrylaatkit. - Het gebroken-wit van de pane len is een goede ondergrond voor alle kleuren muurverf. Verven kan met de kwast, geen roller. De spuit kan eveneens, dan zijn de naden ook niet meer te zien. ilimboo De panelen van 3DWalldecor zijn gemaakt van bamboepulp. Het ge bruik van bamboe is milieuvrien delijk. Het is één van de snelst groeiende plantensoorten, tot wel 25 centimeter per dag. Bam boe staat op duurzaam beheerde plantages. Het wordt in Azië al duizenden jaren gebruikt voor bruggen, vloerdelen en meubels. De vezels zitten ook in kleding en eetgerei (borden, bekers).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93