u 15 reizen reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 11 september 2010 VAUCLUSE Avignon Cavaillon Ménerbes Mérindol Grote foto: Vlakbij Forcalquier. Kleine foto's: Wijnranken van de Cötes de Ventoux. Velden vol geurige lavendel. Met de fiets over de brug. Even uitpuffen onderweg. Cucuron heeft leuke terrassen. Eau non potable in Mérindol. foto's Bert Sitters Atout France/Michel Angot en Franck if: 5 We fietsen weer tussen de wijn ranken van dé Cötes de Ventoux. In het truffelmuseum van Méner bes ervaren we de veelzijdigheid van de culinaire hoogstandjes uit de Luberon. In het kurkentrekkermuseum net buiten Ménerbes krijgen we een uitgebreide demonstratie hoe je een fles wijn hoort te ontkurken. Geheel volgens die regels ontkurkt niet veel later de kelner onze fles op een zonnig terras in Avignon, de historische hoofdstad van de Provence. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl De bewegwijzerde fietsroute M» van de Luberon is in totaal 236 kilometer lang, maar is ook in delen te fietsen. Er is een route kaart. 'Vélo Loisir en Luberon' heeft arrangementen met fiets verhuur en bagagetransport van hotel naar hotel. Zie: www.velo- loisirluberon.com Avignon ligt op 950 autokilometers van Utrecht, maar is ook bereikbaar met de Thalys en de TGV. De reistijd vanaf Rotterdam is vijf uur. De TGV rijdt vanuit Brussel. Info op www.raileurope.nl of www.treinreiswinkel.nl Het Frans Verkeersbureau is bereik baar via telefoon 0900-1122332 ofwww.franceguide.com Forcalquier Manosque H I Cucuron Het blijkt een oude kalkoven. Een maal binnen ervaren we een radi cale overgang naar een heden daags museum, gewijd aan de olijf. Op een interactieve wijze krijgen we een beeld van de ontwikkeling van de olijventeelt en alle produc ten die uit deze vruchten voortko men. Geen andere boom is zo ver bonden met het gebied rond de Middellandse Zee. Met alle geestelijke bagage over de olijf op zak stappen we weer op de fiets en klimmen we langzaam tussen de schaapherders en de la- vendelvelden omhoog naar het oude stadje Forcalquier. Het mid deleeuwse deel van dit stadje heeft landschap wordt ruiger. Boven het groen priemen de langgerekte, okergele rotswanden van de Grand Luberon. Bij Manosque da len we af en komt de rivier de Du rance weer in beeld. Dit stadje ont wikkelt zich steeds meer als streek- centrum. Dat betekent meer ver keer, maar gelukkig is het oude deel van het centrum autovrij. We raken gefascineerd door de gril lige vormen van de olijfbomen, die meesters lijken in het overle ven. Net voor een scherpe bocht naar een overdekte fietsbrug noopt nieuwsgierigheid ons te stoppen bij een groot industrieel monument. een paar verborgen straatjes. Even later staan we op ruim 700 meter boven de zeespiegel op het hoog ste punt. Dit is geen fietsroute voor mensen die een hekel heb ben aan klimmen, maar vanaf nu dalen we alleen maar af naar Apt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81