reizen u MTV of Max Natuurlijk weet ik dat je als wereldburger nergens ver baasd van moet opkijken Hampshire De Luberon is een bergketen in het Zuid-Franse departement Vaucluse. Hier ligt een prachtige fietsroute. Bert Sitters genoot er van de streekproducten. Zaterdag 11 september 2010 reizen@wegener.nl 024-3650360 Fietsen tussen [g 70 7S Het Art Deco-district van Miami Beach wordt in fors tempo gerenoveerd. De babyblauwe, roze en pastel groene gestuukte gevels kleuren goed bij de staal blauwe lucht. Aan Collins Avenue is elk gebouw dat ook maar 'iets' heeft, de laatste jaren omgetoverd tot hotel. Alles natuurlijk met de Miami-touch, zoals in de film. Ik ken het Chesterfield nog van vroeger. Een eenvoudig hotelletje in een prachtig oud pand. Maar ergens in de loop der jaren moet iets mis zijn gegaan. Wanneer ik wil inchecken, zie ik een totaal andere, vreem de wereld. Het terras voor de receptie zit vol. Er klinkt har de hiphopmuziek. De loungebanken worden in beslag geno men door gasten die rechtstreeks lijken weggelopen uit een videoclip van Snoop Dogg. Nonchalant hangend, broeken met kruis op de knieën. Flessen Cristal champagne op tafel. Alles ademt luxe, verveling en verspilling. Het is de wereld van MTV. Een wereld van wanhoop en wansmaak. Binnen, bij de receptie, is de herrie oorverdovend. Een discjockey staat uit haar dak te gaan. Het is onmogelijk om te communiceren met de persoon achter de balie. Na een paar minuten krijg ik een kamersleutel. De bell boy helpt met de koffers. We moeten buitenom en komen weer langs het terras. Een van de jongeman nen is luidkeels aan het telefoneren. Zijn compag nons eten enorme hamburgers. Te grote baseball petten schuin op het hoofd. De heren zien er iet- wat morsig uit. Buitengewoon dik ook. De derde vriend denkt dat hij Scarface is. Op hoge toon schreeuwt hij in de telefoon dat hij 'goed is voor elke bestel ling'. De son of a bitch die daaraan twijfelt, zal hij persoon lijk door zijn knieën schieten. „Hoeveel kilo moet er ko men", roept de nep Al Pacino woedend. Zeg maar tegen de 'vieze vuile gore k-zak' dat hij het vanavond heeft. En als er iets mis gaat, zal de koper vol lood gepompt worden. Het ge sprek is tot in de wijde omtrek te volgen, maar niemand lijkt er iets vreemds aan te vinden. Tot mijn tevredenheid zie ik dat ook de bellboy het buitengewone karakter van het gesprek is opgevallen. Maar ja, Miami hè. Niks van zeggen. Voor je het weet zit je zeifin de problemen. Ons hotel blijft verbazen. In de lobby staat het beeld van een Afrikaanse krijger. Een man van ebbenhout met speer en bijl en een enorme erectie. Dat laatste oefent een buiten gewone aantrekkingskracht uit op vooral de vrouwelijke gas ten. Ze fotograferen elkaar, zoals wij in Volendam met ons hoofd door een gefiguurzaagd stel in klederdracht. De nette re dames nemen het edele deel in hun hand, de vrijpostiger types benaderen de Afrikaan met de mond. Een leuke her innering aan Miami, voor thuis. Wat is er toch mis met de ze mensen, vraag ik me af. Natuurlijk weet ik ook wel dat je als wereldburger nergens verbaasd van moet opkijken. En een beetje de fatsoensrakker uithangen, is al helemaal uit den boze. Maar wat staat de pracht van de oorspronkelijke architectuur haaks op de lompe boersheid van de huidige gasten. Of ben ik zelf ook zo jong geweest? En komt het alle maal wel goed met deze jongelui? Het is te hopen. Dan kun nen ze later, net als ik, eens fijn een weekendje gaan fietsen op Ameland. Lekker rustig in de wereld van omroep Max. Het is druk tijdens de marktdag in Cavaillon. Het stadje staat in Frankrijk bekend als de meloenstad. Tot diep in de vorige eeuw was het vooral de groothandel die het straatbeeld bepaalde. Nu mogen ook particulieren inkopen doen. Fabrice van het toeristenbureau raadt ons aan eerst te voet de heu vel van Sint Jacob op te gaan om de omgeving te overzien voordat we op de fiets te stappen. Het uit zichtpunt naast het kapelletje biedt een prachtig plaatje van de markt en de wijde omgeving van de stad. De witte stenen op de top van de Mont Ventoux blinken te gen de diepblauwe hemel. De bordjes van de fietsroute 'Vélo Loisir en Luberon' wijzen ons de stad uit en al snel genieten we van het rustige platteland. Het lijkt als of de eerste 20 kilometer bewust vlak gehouden zijn om de gebrui kers van de route de kans te geven even 'in te fietsen'. Voor Mérindol dient zich echter het eerste klim- metje aan. Er zal nog een lange rij volgen. De meeste oude stadjes hier dateren uit tijden dat de streek onveilig werd gemaakt door indringers. Daarom zochten de be woners hoger gelegen locaties uit om het de vijanden lastiger te ma ken. Vanaf de helling kijken we uit over het water van de Durance. De helling staat vol wijnranken waar aan de druiven voor de kostelijke 1 i Cótes de Luberon groeien. Eenmaal in de nauwe straatjes van Mérindol is geen ruimte voor de zonnestralen. Toch hebben we dorst als we voor de bron op het centrale pleintje staan. Helaas, eau non potable (géén drinkwater) geeft een bordje aan, maar een jus de poires (perensap) op het terras van de plaatselijke bar-tabac is ook een goede dorstlesser. De fietsroute, die dankzij de van tevoren gereserveerde overnach tingsplaatsen (de bagage wordt na gebracht) in elk gewenst tempo kan worden verreden, leidt ons vervolgens dwars door de wijn streek. We komen langs de fraaie kasteeltjes en riante landhuizen van de grote wijnboeren. Deguster is het Frans voor proeven en aan het einde van een fietsdag kan dat geen kwaad. Leuke plaatsjes zijn er langs en in de Luberon in overvloed, maar de kroon op dit deel van de route wordt gespannen door Cucuron. Middenin het dorp ligt een vier kante vijver. Toevallig is rondom de vijver een markt met streekpro ducten. Als de kerkklok twaalf slaat, is het gedaan met de markt en zoekt ie dereen de beschaduwde terrassen op rond de vijver. We vervolgen onze tocht en het HAMPSHIRE INN - BAD BENTHEIM 'Bentheimer Hof' in het karakteristieke bergstadje Bad Bentheim. - Sfeervolle kaniers voorzien van alle moderne gemakken. - Bistro restaurant - Thermaalbad op 5 min. loopafstand Golfbaan op 4 km. Station op 5 min. loopafstand Diverse conferentie-mogelijkheden bijz wandelingen met stadsomroeper Herfstvakantie arrangement* Ind ontbijt en 3-gangen diner 1 x bijz. wandeling o.l.v. stads omroeper 1 dag fietshuur incl. routes 1 x gratis entree uniek thermaalbad ("Minimaal verblijf is 2 nachten, geldig t/rn 23-12-2010) i.p.v. v.a 3 3 9 3 0 p.p.p.n. Kerstarrangement 23-12 Welkomstdrankje, diner 24-12 Ontbijt, kerstdiner 25-12 Ontbijt, kerstdiner 26-12 Kerstdiner 27-12 Ontbijt, kerstdiner 1 x gratis entree uniek thermaalbad 1 x gratis nachtwandeling o.Lv. stadsomroeper Kinderkorting bij overnachting in kamer ouders i.p.v. 578, in 2-pers.kmr. Oud en Nieuw Arrangement 5 nachten incl ontbijt en diner 1 x gratis nachtwandeling o.l.v. stad somroeper 1 x gratis entree uniek thermaalbad Gezellige samen in de bistro Oudjaar uitluiden met een glas sekt en klein vuurwerk. (geldig v.a. 27-12-2010) i.p.v. 690, 395»" p.p. 3 overnachtingen van 324,- voor€ 162,-PP 5 overnachtingen van 538,- (Dit arrangement is geldig t/m 20 december 2010)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80