61 binnenland Londen City-Tips Actie tegen rijdend bellen Nooit meer dwars door het dorp Arke.nl Kabinet: buitensporige bonussen aanpakken Hondenpoep opgeruimd? Belasting terug Eerste Rollatorloop Inburgeringsexamen is niet verplicht voor aangepaste migrant Alléén deze week! VERKEERSVEILIGHEID De Nederlandse automobilist is achter het stuur met van alles bezig, behalve met de verkeersveiligheid. Het moet afgelopen zijn met het 'multitasken' in de auto. Daarom een campagne. zaterdag 11 september 2010 245 Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers. 3 dagen, incl. vlucht en 2* hotel o.b.v. logies/ontbijt Vertrek in sept. en okt GRONINGEN - Het Groningse dorp Thesinge (gemeente Ten Boer) lijkt een oplossing te hebben ge vonden voor het probleem van hondenpoep. Hondenbezitters die de uitwerpselen van hun hond op ruimen, krijgen na een jaar de hon denbelasting terug. Uit een onderzoek blijkt dat dit er toe heeft geleid dat de overlast van hondenpoep sterk is afgenomen, zo maakte een woordvoerder van de gemeente Ten Boer gisteren be kend. In augustus 2009 begon in Thesinge een proef. De proef houdt in dat hondenbezitters ge woon hun hondenbelasting beta len. Maar als blijkt dat de overlast na een jaar duidelijk is afgenomen, geeft de gemeente de hondenbelas ting terug in de vorm van een sub sidie. Twee op de drie dorpsbewo ners vinden dat de overlast is ver minderd, blijkt uit een peiling. ir de voorwaarden. Dacht 't wel AMSTERDAM - Het Flevopark in Amsterdam is woensdag 22 sep tember het toneel van de eerste Rollatorloop. De organisatie is in handen van het Amsterdamse stadsdeel Oost. Iedereen met een rollator die in staat is om mini maal 500 meter te lopen kan mee doen. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden, van 500 meter tot 5 kilometer. Stadsdeel Amster dam-Oost organiseert het evene ment omdat bewegen gezond is, ook voor mensen met een rollator. Verder is het een gelegenheid voor senioren om elkaar te ontmoeten. Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers. 3 dagen, incl. vlucht en 2* hotel o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek in sept. t/m nov. DOOR JE VERTRAAGDE REACTIE Multitasken in het verkeer ligt de komende weken onder het vergrootglas van de verkeerspoli tie. Met de campagne 'Laat je niet afleiden' wil de overheid de automobilist bewust maken van de gevaren van bellen, eten of de krant lezen in de auto. LELYSTAD - Niet alleen mobiel bel len, maar alle gedragingen van de autobestuurder in zijn rijdende huiskamer worden de komende vier weken' actief opgespoord en bestreden door de verkeerspolitie. Doel van de landelijke campagne is de automobilist bewust te maken van de gevaren van multitasken achter het stuur. Artikel 5 van de Wegenverkeers wet wordt afgestoft om zoveel mo gelijk overtredingen onder de aan dacht van de rechter te brengen. Wie bijvoorbeeld al rijdend een broodje eet en met zijn wielen in de berm terechtkomt, loopt gerede kans zich bij de rechter te moeten verantwoorden. Maximale straf: 3700 euro boete, twee maanden hechtenis en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. „Dit is wat ons betreft geen een dagsvlieg", zegt Roger Bos, hoofd officier van justitie en namens het Openbaar Ministerie (OM) betrok ken bij de campagne. Hij verwacht dat de rechter binnenkort met vi deobewijsmateriaal overtuigd zal worden van de vele overtredingen van artikel 5. Agenten hebben in structies gekregen een proces-ver- baal aan te leveren dat een zo groot mogelijke kans op veroordeling geeft. Volgens het OM, KLPD en de Raad van Korpschefs moet het klaar zijn met de onachtzaamheid achter het stuur. Het is de overheid en verkeersveiligheidsorganisaties ernst alle zaken die de automobi list afleiden, aan te pakken. DEN HAAG - De Navigator loodst vrachtwagens om woonwijken heen en mijdt ongeschikte, smalle wegen. Chauffeurs blijven ver schoond van onverwachte obsta kels zoals een te laag viaduct of een te krappe bocht, en hoeven daardoor minder vaak om te keren of achteruit te rijden. Het programma waarschuwt de chauffeur met een piep voor scher pe bochten en bruggen waar vaak harde zijwind is. Het meldt daarbij de maximumsnelheid, wat volgens de makers ook de nodige ongeval len met gekantelde vrachtwagens kan voorkomen. Branchekenners gaan ervan uit dat elke Nederland se vrachtwagen binnen een paar jaar is voorzien van het systeem. Truckchauffeurs gingen zes jaar ge leden navigatiekastjes gebruiken. Dat leidde al snel tot problemen omdat die waren gemaakt voor personenverkeer. Dorpen kregen plots veel meer vrachtverkeer te verwerken, chauffeurs belandden ongewild ook in woonwijken en stadscentra. De Vereniging Neder landse Gemeenten stelt gemeen ten nu knelpunten kunnen mel den bij de kaartenmakers. Brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) was nauw betrokken bij de ontwikke ling. Twaalf transportbedrijven hebben het navigatiesysteem naar tevredenheid getest. Om de wegen kaarten actueel te houden, wordt de truckers gevraagd knelpunten en veranderingen door te geven aan de routemakers. De chauffeur kan in het navigatieprogramma TLN Navigator de maten van zijn truck ingeven, daar rekent het pro gramma dan mee. Het is voorlopig alleen beschikbaar voor vrachtwa gens die al een boordcomputer hebben. De meeste grote transport bedrijven werken daar mee. Het kost 230 euro met de kaart voor de Benelux en 340 euro voor heel Eu ropa. Eigen rijders gebruiken geen boordcomputer. Voor hen komt volgend jaar een los kastje met het programma. DEN HAAG - Buitensporige bonus sen die onterecht zijn toegekend aan bestuurders, moeten achteraf kunnen worden aangepast of te ruggevorderd. De ministerraad heeft een wetsvoorstel van de de missionaire ministers Jan Kees de Jager (Financiën) en Ernst Hirsch Ballin (Justitie) hierover gisteren naar de Tweede Kamer gestuurd. Het gaat om bonussen die zijn toe gekend op basis van onjuiste infor matie en om bonussen waarvan de uitkering niet kan worden ge rechtvaardigd wegens 'onredelijk heid en onbillijkheid'. De regeling geldt voor bestuurders van nv's en van alle financiële ondernemin gen, waaronder banken, verzeke raars en beleggingsondernemin gen. Bij financiële ondernemingen geldt de regeling niet alleen voor bestuurders maar ook voor 'dage- lijksebeleidsbepalers'. Voortaan kan de raad van commissarissen de hoogte van een bonus zonodig aanpassen, bijvoorbeeld als de eco nomische situatie van een bedrijf ongunstig is. 19 3 Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers. 3 dagen, incl. vlucht en 2* hotel o.b.v. logies. Vertrek in sept, en okt. DEN HAAG - Migranten die voldoen de ingeburgerd zijn, hoeven sinds 1 september geen inburgeringsexa men meer te doen. Dat is het ge volg van een wijziging van het Be sluit Inburgering. Vooral hoogopgeleide kennismi granten, die al jaren in Nederland wonen en de taal goed beheersen, ergerden zich dat ze door hun ge meente worden achtervolgd met een verplichte inburgeringscursus. Wie een Nederlands diploma heeft of een verkorte inburge- ringstoets doet, kon het verplichte inburgeringstraject al omzeilen. Maar voor migranten zonder Ne derlands schooldiploma - een be roepsopleiding of middelbare school, dan wel het staatsexamen Nederlands"- of om principiële re den geen examen wilden afleggen, was dat niet mogelijk. Voor hen is er sinds deze week als nog een uitweg geschapen. Zij kun nen bij de gemeente ontheffing krijgen van de verplichte cursus als ze kunnen aantonen dat ze 'evi dent' zijn ingeburgerd. De gemeen te beoordeelt op grond van bepaal de criteria of dat zo is. Hoe gemeenten beoordelen of ie mand daadwerkelijk voldoende is ingeburgerd is onduidelijk, er zijn geen voorschriften voor. Vanafprijs p.p. o.b.v. 2 pers. 3 dagen, incl. vlucht en 3* hotel o.b.v. logies/ontbijt. Vertrek in sept. en okt 1li

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6