leven in Nieuwstraat Volkszanger Axel brengt single uit zeeland 25 Palladio Nieuw internetbedrijf Technopark Kandidaten gezocht voor cultuurprijzen Kennismaking met Free Country Dancers Nieuwe brochure Hulst Cultureel is uit Open huis opgeknapte hervormde kerken Reparatie defect riool in Ruysdaelstraat Nieuw seizoen cursus tekenen bij Steunpunt v iSftKORTïNGEN TOT 50% Marco Roodhuizen presenteert volgende week zaterdag officieel zijn nieu we single Tranen in mijn dromen. foto Mark Neelemans door Monique den Hamer AXEL - Marco Roodhuizen presen teert volgend weekend zijn nieu we single Tranen in mijn dromen. Roodhuizen, geboren in Rijswijk, begon al met zingen toen hij nog klein was; geïnspireerd door zijn vader, die in een band speelde. De zangcarrière van Roodhuizen was pril en hij zong vooral bestaande nummers: „Ik zong voor mijn vriendin eens The road ahead van City to City. Zij was enthousiast en vond dat ik een carrière in de muziekwereld moest beginnen. Zo gezegd, zo gedaan." Hij nam zo'n tien jaar geleden ont slag als vrachtwagenchauffeur. De eerste jaren zong hij vooral be staande nummers tijdens optre dens. Vanaf 2008 schrijft hij zijn ei gen teksten. Zijn inspiratie haalt hij uit het da gelijks leven. Veel titels klinken iet wat triest, maar 'er zitten ook heel wat vrolijke nummers tussen'. Be gin juli startte hij een eigen studio aan huis in Axel: Roodhuizen Mar co Productions. Al snel had hij een tegenvaller: iemand blies zijn mu ziekinstallatie op. Zijn studio draait sinds kort weer. Fans zijn voor Roodhuizen het al lerbelangrijkst: „Het is goed om te merken dat mensen eigen gevoe lens in mijn teksten herkennen. Dat geeft mij ook weer een goed gevoel. Toen ik ooit Smoke on the water van Deep Purple zong, liep iemand eens huilend naar buiten. Dat was dan niet mijn eigen tekst, maar wel één die ik heel mooi vind. Door muziek krijgen men sen een band met elkaar." Roodhuizen hoopt dat de komen de tijd nog wat wensen in vervul ling gaan. „Ik ben van plan om een aantal eigen nummers te verta len naar het Duits. Ik ben een ech te levensliedzanger en dat slaat aan bij de oosterburen. Zomer vol gend jaar ga ik misschien naar Spanje. Daarnaast wil ik eens als hoofdact op het podium staan en niet in het voorprogramma." Roodhuizen presenteert zijn nieu we single op zaterdag 18 septem ber rond 21.00 uur in café Milord in Axel. zaterdag 11 september 2010 z Als het aan Cindy van der Zalm ligt, krijgt het popfestival een ver volg. „Je kunt dit evenement zien als een kick-off De komende jaren willen we het evenement nog ver der uitbreiden. Uiteraard staan we ook open voor nieuwe initiatieven van andere horecaondernemingen die in dit project willen stappen. We willen het Terneuzense uit gaansleven hiermee een impuls ge ven. We horen van veel jongeren dat ze naar België trekken om uit te gaan. Door ze een ruimer aan bod te bieden, hopen we de ko mende jaren meer uitgaanspubliek te trekken." Ook zijn er plannen voor een groot festival met de jaarwisseling. Afgelopen jaren ontstonden vecht partijen in de Terneuzense binnen stad, wat te maken zou kunnen hebben met het feit dat veel bezoe kers de overvolle horecazaken niet binnen konden. Met een groot schalig evenement kan iedereen toegang geboden worden. Of het festival er komt, hangt af van een subsidie, waarvoor de aanvraag die momenteel bij de gemeente ligt. nieuwe festiviteiten meer publiek naar het uitgaanscentrum te trekken. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Iedereen mag zijn favoriete Terneu zense culturele vereniging, artiest of geschiedenispromotor voordra- gen voor de gemeentelijke cultuur- én aanmoedigingsprijs. Dit kan via www.terneuzen.nl/pkc tot 15 okto ber. Een jury kiest daarna drie kan didaten. De prijsuitreiking is 27 no vember in de Grote Kerk.-De prij zen bestaan uit een kunstwerk van Ernest Joachim en 2500 euro. HEIKANT Wie kennis wil maken met line dance, kan vrijdag 17 september om 19.00 uur bij The Free Country Dancers terecht in feestzaal Maton, in Heikant. Danslerares Ans Ivens geeft dan een gratis proefles. The Free Country Dancers repeteren el ke maandag, woensdag en vrijdag in respectievelijk in Terneuzen, Os- senisse en Heikant. HULST De brochure met het nieuwe sei zoensprogramma van de stichting Hulst Cultureel is uit. Het program ma is gratis verkrijgbaar, onder meer in het VW-kantoor aan de Steenstraat in Hulst. De data en lo caties van alle voorstellingen en concerten van het nieuwe theater seizoen zijn ook te zien op de ver nieuwde website. Q www.hulstcultureel.eu CADZAND De hervormde kerken van Retran- chement en Cadzand houden van daag, zoals veel andere kerken in de regio, open huis vanwege Open Monumentendag. De toren van de kerk in Cadzand is in 2009 nog ge restaureerd en in Retranchement is vorig jaar hetzelfde gebeurd met de toren en het casco. De kerken zijn open van 10.00 tot 17.00 uur. CLINCE In de Ruysdaelstraat te Clinge is ter hoogte van huisnummer 61 een defect in het riool vastgesteld. Dit is tijdelijk gedicht, maar vraagt op korte termijn om daadwerkelijk herstel. De werkzaamheden duren van woensdag 15 september tot en met maandag 20 september. De Ruysdaelstraat wordt afgesloten voor het doorgaand verkeer, dat wordt omgeleid. TERNEUZEN Steunpunt Terneuzen, centrum in Zeeuws-Vlaanderen voor (ex)kan- kerpatiënten, chronisch zieken en hun naasten, begint woensdag 22 september in de Vivaldizaal van Ter Schorre een nieuwe cursus te kenen voor beginners en gevorder den. Aanvang 14.00 uur. Aanmel den bij Jeanny van Steenpaal, 0115- 471715 oflsteenpaal@zeelandnet.nl. SCHOONDIJKE - In het Technopark Zeeland in Schoondijke heeft zich begin deze maand een nieuw be drijf gevestigd, het internetmarke- ting-bedrijf ZetOm. Pieter Baecke (27) en zijn zus Caro- lien Koster-Baecke (29) zijn de ini tiatiefnemers. Ze richten zich met name op het Zeeuws-Vlaamse mid den- en kleinbedrijf „Wij willen bedrijven helpen meer rendement uit hun website te halen", aldus Pieter, „onder meer door het site- bezoek te analyseren. Zo kun je ge- richtere marketing doen." Pieter werkte bij een multimediabedrijf in Hilversum. Hij wilde terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Zo is met zijn zus, die een marketingachtergrond heeft, het idee geboren een eigen bedrijf op te zetten. www.zetom.nl f V":' -V"A kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61