zeeland 125 zijn leerlingen missen Goes worstelt met zware korting op WMO is in zicht Procedure onteigening Waterdunen komt eraan 'j Palladio NAZOMERKORTINGEN TOT 50% beschouwd." -ihhtikv zaterdag 11 september 2010 B door Frank Balkenende GOES - Goes weet (nog) niet hoe ze in 2011 een daling van het WMO-budget van zes ton moet opvangen. De gemeente wacht een rijkskor ting van dik vier ton en door her verdeeleffecten daalt het budget nog eens met twee ton. Dat is bijna twintig procent van de pot waaruit onder meer huishoudelij ke hulp wordt betaald. De korting opvang door efficiënter te werken en de aanvragen voor WMO-hulp te beperken, is volgens het college niet (meer) realistisch, meldt het op vragen van GroenLinks. De kor ting zal moeten worden opgevan gen. Hoe, wordt later dit jaar dui delijk. Zoals andere gemeenten vindt Goes de 'rijksbezuiniging voorbarig, niet onderbouwd en on evenredig hoog'. stichting Holland Water Goes Afri- foto Holland Water Goes Afrika kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting lJ Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 waar hij zowat alle vakken heeft ge geven die niet praktijkgericht zijn. Maatschappijleer was de afgelopen jaren het vak waarin hij de hele bo venbouw onderwees. „Ik ben nog elke dag dankbaar dat hopman Willemsen, die ik als klein ventje op de padvinderij leer de kennen, mij vers van de Kweek school op de toenmalige ambacht school heeft binnengehaald. Hij was in die tijd de directeur, die ik altijd 'hopman' ben blijven noe men. Een geweldige vent, een tim merman die geboren was voor het onderwijs." Gedurende veertig on derwijsjaren ontwikkelde Strating een eigen stijl. „Altijd klassikaal, want als je zo'n club kinderen niet vijftig minuten kunt boeien, moet je een ander vak kiezen. Het groot ste compliment vind ik, dat als de bel gaat, ze dan roepen: 'nou al'." In de klas van Meneer Strating kon het gebeuren dat er een rondje Ne derland werd gedaan. Dat ging zo: tachtigste nog." foto Izaak Verkeste 'Waar laupt ik nou?', 'Ik heb een kwagtje laten vallen op het Speu' of'Wat kriege me noe? Met z'n ver- kleedspullen speelde de leraar maatschappijleer met overgave de hele rechtbank. Ik zal ze ontzettend missen, die gasten, want het zijn allemaal zulke leuke kinderen, niks on deugender dan wij vroeger waren. Ik merk wel dat ze blij zijn met structuur, misschien iets wat ze thuis soms missen. Ik ben best streng, maar altijd duidelijk. Heel vaak kun je de leerlingen dwingen van een afstandje naar zichzelf te kijken. Dan snappen ze meteen wat wel en niet kan." Hetzelfde kunstje haalt Rob Stra ting van tijd tot tijd met zichzelf uit. „Ik ga virtueel in mijn eigen klas zitten en vraag me af of ik er niet bij in slaap zou vallen. Het kan zijn dat je dan toch wat veran dert in je aanpak." Het is wel even wennen. Voor één keer is er eens een afscheid dat Rob Strating niet regelt. Op 29 sep tember, om precies drie uur 's mid dags moet hij op school zijn en ver der weet hij van niks. „Ik ben be nieuwd, maar ik hoop wel veel oud-leerlingen te zien." En daarna? „Tja, dan gaat het leven gewoon door. Ik heb nog zat te doen." Rob strating is voorzitter van de ge zamenlijke merk-autodealers in Goes, hij test auto's voor de huis-aan-huisbladen, treedt regel matig op als Boer Nieuwenhuijzen en denkt nog altijd mee met de Goese WD-fractie, waarvan hij lange tijd deel uitmaakte. „Daar komt nog wat bij: ik word over een paar weken voor het eerst opa, een rol die me ongetwijfeld heel goed gaat bevallen." Het onderwijs mag hij dan vaar wel zeggen, de school blijft een rol spelen. „De testauto's zet ik altijd bij de afdeling autotechniek op de brug en als ik voor de foto's een mooie meid nodig heb, hoefik het altijd maar een keer te vragen." „Ah, meneer Strating, blijf nou nog een jaartje", zeuren de derde klassers. „Als ik dat doe, komt er volgend jaar opnieuw een derde klas aanzetten en zit ik hier op m'n tachtigste nog. Maar is het leuk dat ze het vragen." door Martijn de Koning MIDDELBURG - Een meerderheid van Provinciale Staten staat toe dat het dagelijks provinciebestuur een onteigeningsprocedure start voor het toekomstige Waterdunen, op voorwaarde dat gedeputeerde Mar ten Wiersma ondertussen zijn ui terste best doet om tot overeen stemming te komen met grondei genaren. Dat lijkt de conclusie na behandeling van het onderwerp in de commissie Ruimte van Pro vinciale Staten. Die nemen op 1 ok tober een definitief besluit. De provincie overlegt al jaren met dertien grondeigenaren in het plangebied van recreatie- en na tuurproject Waterdunen over ver koop. Dat schiet niet op. Gedepu teerde Staten vindt het daarom tijd een onteigeningsprocedure op te starten. Dat wil niet zeggen dat er ook daadwerkelijk ontpolderd wordt, hield Wiersma de commissieleden gisteren voor. Het duurt ruim twee jaar voor het hele traject is doorlopen. In die tijd gaan de on derhandelingen gewoon door. Bo vendien hoeft de provincie het middel daarna niet meteen in te zetten. Ze heeft dan wel de moge lijkheid daar elk moment naar te rug te grijpen, legde Wiersma uit. GroenLinks, SGP, Christenunie en PvdA kunnen zich vinden in die redenering. Ook het CDA lijkt er voor te voelen. Statenlid Ad Lijmbach eiste wel ga ranties van Wiersma over het voortzetten van de gesprekken. Volgens Wiersma doet de provin cie 'haar uiterste best', maar daar aan twijfelt een deel van de Sta ten, zeker nadat gisteren een verte genwoordiger van de grondeigena ren had aangegeven dat die zich niet serieus genomen voelen. Wiersma wees er vervolgens op dat de provincie zich aan het grondbeleid moet houden. „En dat heeft goedgekeurd", hield hij de Statenleden voor. De WD en de Partij voor Zeeland toonden zich tegen het starten van de onteigeningsprocedure. Nieuwe Rijksweg 41 's-Heer Hendrikskinderen jsssgaaIn het buurtschap [Hl Wissekerke, op enkele i kilometers afstand van TfiNHHP Goes, bieden wij deze V; sfeervolle vrijstaande J*-' ■'J woning te koop aan. Het objed. is uitermate goed 7-X onderiiouden, instapklaa', en voorzien van een ruime slaapkamer en bad- kamer op begane grond. Vraagprijs 259.000,- k.k. ontdek uw creatieve talent: er is nog plaats bij diverse cursussen, o.a tekenen/schilderen, aquarel, creatief schrijven, digitale beeldbewerking, beeld houwen en kinderatelier. °f ^e: aanmelden via de website of haal de cursus- www.kunsteducatiewalcheren.nl voor informatie: 0118 414928 kunsteducatie@kewalcheren.nl brochure af

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55