241 zeeland 'Meneer Strating' gaat fWékS Tweede waterput Zeeuwse stichting Het Schoonste strand van Nederland 2010 'Ook Schouws paardenpoepverbod' Alle ónderen van Goes willen naar Juultje Proklno 'Vullers' gezocht voor jongerenwebsite Gay Friendly Party's in nieuwe handen Bevelands kerstkoor zoekt zangers (m/v) AFSCHEID „Het vmbo wordt ten onrechte als een soort restonderwijs Open in oktober zaterdag 11 september 2010 Vanaf 10 september geopend op onze nieuwe lokatie sisnz/it. Sint Jaccbsstraat 11 4381EK VJissingen 0118 - 411492 wwvv mafcelismode.n! KAPELLE Jongerenwerk in Kapelle zoekt jon geren tussen de 12 en 20 jaar die willen meehelpen om een nog te lanceren jongerenwebsite te vul len. Op donderdag 16 september is er om 19.45 uur een open avond in jongerencentrum Trinnety in Ka pelle. Wie zich aanmeldt als vuiler vóór die datum, via c.scheermeijer @kapelle.nl, maakt kans op een waardebon van 50 euro. GOES Michel Duysters pakt de organisa tie van Gay Friendly Party's over van Tommy de Koning. De maande lijkse feesten zijn in café Pake Sake in Goes. De eerste is een nazomer- feest op vrijdag 24 september. De tweede editie is vrijdag 26 novem ber onder het motto: Proud 2 be fout. Van 22.00 tot 04.00 uur. BORSSELE Het Bevelands Kerstkoor begint vanaf woensdag 15 september met repeteren voor de grote Volkskerst zang op 17 december in de St. Willi- brordkerk in 's-Heerenhoek. Het koor is nog op zoek naar zangers en zangeressen. De repetities vinden 's woensdags plaats van 19.30 tot 21.30 uur in dorpshuis Vijverzicht in Borssele. Kosten in totaal 20 euro. Aanmel den: 0113-548520. door Mieke van der Jagt Op het Goese Ly ceum, locatie Berg weg, de school waar voorberei dend beroepsonder wijs wordt gegeven, hebben ze elk jaar een jaarboek. Alle leerlingen geven daarin onder meer aan wie ze de leukste leraar vonden en wie de meeste humor had. 'Meneer Strating' scoort in beide categorie ën bovengemiddeld. Rob Strating is daar best wel een beetje trots op, net als op de vele oud-leerlingen die hij buiten de school bijna dage lijks tegenkomt. „Kom ik in een restaurant, dan is de baas dikwijls een oud-leerling. Er zijn chef-mon teurs, garagisten, aannemers, lood gieters, noem maar op. Die heb ik allemaal in de klas gehad. Ze zijn heel goed terechtgekomen, terwijl het VMBO dikwijls als restonder wijs wordt beschouwd. Dat is echt een misverstand. In groep 8 wordt het hele jaar geoefend om maar zo hoog mogelijk te scoren in de Ci- to-toets. Die kinderen gaan naar de havo, zakken af naar de mavo en komen dan met de nodige on- derwijsfrustratie bij ons terecht. Het gebeurt wel dat die kinderen dan ook nog gouden handjes blij ken te hebben." Al neemt Rob Strating na veertig jaar onderwijs op 29 september af scheid, hij zweert bij de school Kijk voor meer informatie op www.banjaardstrand.nl Het Schoonste Strandpaviljoen 2009 door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Wat in Hulst kan, moet ook hier kunnen, dacht Hei een de Vries van GroenLinks toen ze hoorde dat in de gemeente Hulst een paardenpoepverbod wordt ingevoerd. Daarom dient GroenLinks binnen kort een voorstel in om in de Alge mene Plaatselijke Verordening van de gemeente Schouwen-Duive- land op te nemen dat ruiters en koetsiers verplicht worden om voortaan uitwerpselen op te rui men. „Sinds de herindeling zeik ik al over paardenpoep, om in de ter men van het onderwerp te blij ven", zegt het steunfractielid. „Vooral in de Westhoek is het ver schrikkelijk. Zeker op de routes waar maneges met dertig paarden tegelijk langskomen, liggen altijd grote keutels op straat." Ls een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf maart 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Er komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! Baby's en peuters van O tot 4 jaar krijgen bij Juultje een huiselijke, gezellige omgeving waar je je veilig kunt ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd begeleiden ervaren leidsters je spelenderwijs in je ontwikkeling. Van 06.30 tot 19.00 uur. door Lilian Dominicus GOES - Eigenlijk zouden ze in 2009 al naar Afrika gaan om in vijf lan den de lokale bevolking te helpen met het slaan van waterputten. Maar door de crisis zat het tegen met de fondsenwerving en dus werd de reis voor het goede doel een jaartje uitgesteld. Nu rijdt Floris de Vos uit Goes, een van de initiatiefnemers van de Zeeuwse organisatie Holland Wa ter Goes Afrika, alweer enkele maanden met een jeep over het immense continent. „In februari is hij vanuit Goes naar Gambia gere den. Daar hebben ze een eerste put geboord en drie mannen opge leid om die te onderhouden en zelf waterputten te slaan. Daar is hij nu dus klaar", zegt Marleen Menken van de stichting. Ze hadden wat tegenslag onder weg; het lukte De Vos niet om een veilige route over land van Gambia naar Tanzania te vinden en dus moest de jeep via Zuid-Afrika wor den verscheept. „Dat was nog de goedkoopste optie. Maar het heeft ons, helaas, veel geld gekost." An dere teleurstelling was dat een gro te sponsor beduidend minder be taalde dan was afgesproken. Maar er is ook goed nieuws: in Ke nia begint De Vos binnenkort aan de tweede waterput samen met de lokale bevolking. Na het boren van deze put is het geld echter op. De stichting is daarom op zoek naar nieuwe sponsors. www.hollandwatergoesafrica.com De eerste waterput van de Zeeuwse ka werd in Gambia geboord. ,Ah meneer Strating, blijf nou nog een jaartje langer", zeuren de derdeklassers. „Als ik dat doe, zit ik hier op m'n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54