een duikboot' Zonneveld mag op camping Ouddorp W 'Ook paardenpoepverbod op Schouwen-Duiveland' 23 /TXAutoTeam.nl GRATIS Veiligheid voor alles Alle essentiële techniek is dubbel aanwezig 'Yellow' is de beste kleur voor een 'submarine' Brouwersdam is schoonste strand van Schouwen Z_JL voel je v r i j 2 behandelingen MIDDELBURG f Nee, deze rode bol is geen noodknop. De bemanning kan in geval van nood de bal, die bevestigd is aan een meterslange lijn, omhoog schieten. Zo is boven water zichtbaar waar de duikboot zich bevindt. acht rondjes rond ons. Daar werd ik behoorlijk zenuwachtig van." Van de acht duikboten die U-Boat Worx heeft gemaakt, zijn de mees te verkocht aan particulieren. Has- selman: „Dat zijn liefhebbers van het onderwaterleven, die bijvoor beeld graag met familieleden die 'MOOISTE DAG' Muziek en monumenten bieden soms mooiste dag van het jaar in Zie- rikzee: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. ALLES OVER CATS Documentaire over het leven en het nieuwe standbeeld van Jacob Cats: www.pzc.nl/jacobcats. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl regio op: ï-duive!and niet kunnen duiken onder water gaan." Joris geeft ook cursussen aan aanstaande piloten. „Afhanke lijk van de persoon, duurt dat drie tot zes weken." Overigens is het volgens Joris vaak niet de eigenaar die de cursus volgt. „De meesten laten dat aan hun kapitein over." foto's Ronald den Dekker door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Wat in Hulst kan, moet ook hier kunnen, dacht He- leen de Vries van Groenlinks toen ze hoorde dat in de gemeente Hulst een paardenpoepverbod wordt ingevoerd. Daarom dient Groenlinks binnen kort een voorstel in om in de Alge mene Plaatselijke Verordening (APV) van de gemeente Schou wen-Duiveland op te nemen dat ruiters en koetsiers verplicht wor den om voortaan uitwerpselen op te ruimen. „Sinds de herindeling zeik ik al over paardenpoep, om in de ter zaterdag 11 september 2010 Vanaf buiten ziet hij er een voudig uit, maar onder het gele polyester schuilt een berg aan techniek. Manager Erik Hasselman van U-Boat Worx legt uit dat technische onderdelen die essentieel zijn voor de veiligheid, dubbel uitgevoerd zijn. In twee tot drie dagen worden de systemen ge test en gekeurd. „Kwalificatiebu reau Germanischer Lloyd kijkt bij voorbeeld naar zaken als stabiliteit en noodvoorzieningen." Het belangrijkste onderdeel, het zogeheten drukvat, wordt al in een eerder stadium getest. „Dat ge beurt in Schotland, in een bassin van 140 meter diep." De koepel is gemaakt van 4,5 centimeter dik acryl. In totaal weegt hij 4500 kilo. Met de C-Quester 3 kan tot 100 meter diepte gedoken worden. Mo menteel werkt U-Boat Worx aan een model dat tot wel 1000 meter onder de zeespiegel kan afdalen. Het is een klassieker: Yellow Submarine van The Beatles. Toeval of niet, geel is bij uitstek de meest geschikte kleur voor een duikboot, weet piloot Maarten Jo ris. „Hoe feller de kleur, hoe beter je zichtbaar bent." Overigens mogen klanten zelf be palen in welke kleur hun duikboot wordt uitgevoerd. „Laatst hebben we er één geleverd in de kleur blauw. De stalen koepelbescher ming is voor de veiligheid wel rood gemaakt." In tegenstelling tot de concurrentie, staat design hoog in het vaandel bij U-Boat Worx. Erik Hasselman: „De vinnetjes op de achterkant zijn uit esthetische overwegingen aangebracht. Tij dens tests bleek dat ze ook een sta biliserende functie hebben." voor video's van de duikboot: aÉE www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland heeft bij de verkie zing 'Schoonste Strand van Neder land' een zevende plaats behaald. In totaal werden 28 kustgemeen- ten onderzocht. Voor het onderzoek zijn de stran den vier maal geïnspecteerd. Daar bij behaalden zowel de stranden bij Renesse als bij de Brouwers- dam een keer de maximale score van vijf punten. De Brouwersdam behaalde een gemiddelde score van 4,85 punten, Renesse scoorde 4,75 punten. Ook de stranden bij Westenschouwen en Burgh-Haam- stede kregen het predikaat 'zeer schoon' met een score van 4,70. r;,o,V* studio ,\f Sanérie Bij een afname van 20 behandelingen Actie geldig van ma. 13/9/2010 t/m vr. 24/9/2010, alleen voor nieuwe klanten Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl men van het onderwerp te blij ven", zegt het steunfractielid. „Vooral in de Westhoek is het ver schrikkelijk. Ik heb er gewoond en zeker op de routes waar maneges met dertig paarden tegelijk langs komen, liggen er altijd grote keu tels op straat." De Vries vindt dat, net als in Zeeuws-Vlaamse gemeente, paar- denbezitters dezelfde behandeling moeten krijgen als baasjes van honden. Hoe ruiters in de praktijk met de opruimplicht omgaan, moeten ze zelf weten, vindt De Vries „Er zijn oplossingen te over om te zorgen dat de straten schoon blijven." door Ton van den Nouweland OUDDORP - Het provinciebestuur van Zuid-Holland werkt toch mee aan het plan van camping de Klep perstee in Ouddorp om een 5000 vierkante meter groot veld met zonnepanelen aan te leggen in een aan de camping grenzend natuur gebied. Dat hebben Gedeputeerde Staten (GS) onlangs besloten. Zij herroe pen hiermee hun eerdere afkeu ring van dit plan. Dit deden zij vanwege de natuur waarde van de historische akker met de kenmerkende zandwallen, die op Goeree 'schurvelingen' wor den genoemd. GS draaien- hun besluit terug, na dat een meerderheid van CDA, WD, CU/SGP, GroenLinks en Leefbaar Zuid-Holland hen daar toe had aangezet. De statenleden hebben de camping bezocht en daarbij vastgesteld dat het zonne veld binnen de zandwallen past en ze daardoor niet aantast. De Klepperstee wil zichzelf en enkele collega-campings voorzien van zonne-energie. Het zonneveld voorkomt volgens berekeningen van De Klepperstee jaarlijks de uit stoot van 400 ton C02-gas. De Ouddorpse camping wil hier een voorbeeld van duurzaamheid wor den en dat laten zien aan de hon derdduizenden toeristen die Oud- dorp in de zomer bezoeken. Dat GS hieraan niet mee wilden werken, noemden CDA en SGP/CU een gemiste kans. De Klepperstee krijgt van het ministe rie van Economische Zaken zeven ton subsidie voor het zonneveld, mits dat in 2011 wordt aangelegd. Het zonneveld past in de uitbrei dingsplannen van De Klepperstee. Er komen een hotel, een winkel en een groepskampeerterrein bij. Van de huidige 1120 staplaatsen worden er 360 verplaatst. Daar door ontstaat meer ruimte tussen de caravans. Nagtglasstraat 21 In het centrum gelegen riant penthouse. Vraagprijs: 339.000,-k.k. 7 www.schulting-partners.nl ECHTE MAKELAAR Onderdeel van de Automotions Groep Gratis ONLINE TAXATIE van uw auto!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47