221 zeeland 'Iedereen stapt met een smile uit Golfers halen geld op voor kinderen Werken en een opleiding volgen in de thuiszorg? Bel of mail ons, wij hebben volop mogelijkheden! MINI-DUIKBOTEN Het Bredase bedrijf U-Boat Worx timmert aan de weg met privéduikboten. De Grevelingen is hun testlocatie. 640.000,- Seizoen Duivelands Mannenkoor van start Senioren schaken in 'De Hoeksteen' Miniconcerten door Marien Stouten Sfeervolle keukens ZIERIKZEE - Het golfevenement van de Rotary Zierikzee heeft 10.000 euro opgeleverd. Het geld is gisteren symbolisch overhandigd aan oud-kinderarts Piet de Haas, die sinds 2005 samen met zijn echtgenote nauw betrokken is bij het Cornel Ngaleku Childeren Centre in Tanzania. Volgens Adriaan van den Berge van de Rotary is het project een goed voorbeeld van actieve en di recte ontwikkelingshulp, waarbij geen geld verloren gaat aan corrup tie of blijft hangen aan de strijk stok. Het centrum biedt plaats aan ongeveer zestig kinderen. Ook zijn er voorzieningen, zoals een medi sche post en een school, die even eens door mensen van buiten het centrum worden gebruikt. Adriaan van den Berge van rotary Zierikzee overhandigt een cheque van 10.000 euro aan Piet de Haas. foto Ronald den Dekker zaterdag 11 september 2010 Voor dat bedrag bent u de trotse eigenaar van een C-Quester 3. Airco, lederen stoelen en een iPod zijn bij de prijs inbegrepen. Zaken als een ingebouwde camera zijn optioneel leverbaar. T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl OOSTERLAND Het Duivelands Mannenkoor her vat woensdag de repetitieavonden. Mannen en jongens vanaf 16 jaar zijn welkom om vanaf 20.00 uur in gebouw Oosterhof aan de Sint Joos- dijk een kijkje te nemen bij de re petities. Het mannenkoor zingt psalmen en andere geestelijke lie deren op 'ontspannen en onge dwongen wijze' SCHARENDIJKE Het nieuwe speelseizoen voor schaakliefhebbers boven de zestig jaar in Scharendijke gaat vanaf woensdag vanaf 13.30 uur weer van start. Het bordspel wordt gespeeld in gebouw De Hoeksteen, naast de kerk aan het Bethlehemplein. De contributie voor het hele jaar be draagt 15 euro. Er is nog plaats voor beginnende en geoefende schakers. BROUWERSHAVEN In de Grote Kerk in Brouwersha ven verzorgt vast organist Marien Stouten zaterdag tijdens Monumen tendag steeds korte orgelbespelin gen. Elk uur geeft een hij een mini- concert op het Van Vulpen-orgel van circa 20 minuten. Stouten speelt om 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur. door Joeri Wisse Het blijft leuk. De ver baasde blikken van kin deren en volwassenen op een zeilbootje als er plotseling een knalgele duikboot uit de golven opdoemt. Als de mannen van U-Boat Worx een bijzondere zeedieren, je stapt al tijd met een grote smile uit een duikboot." U-Boat Worx bestaat zo'n vijf jaar. Volgens Hasselman heeft het be drijf wereldwijd maar twee 'se rieus te nemen' concurrenten die zich ook richten op mini-duikbo ten voor particulieren. „Het mo del dat we nu testen, de C-Ques- ter 3, is bestemd voor een particu liere klant. Dit is de derde van dit model die we hebben gemaakt. De eerste vaart in Aruba, toeristen kunnen voor honderd dollar drie kwartier naar de riffen duiken. De andere C-Quester 3 ligt in Zuid-Affika. Daar Wordt hij onder meer gebruikt voor wetenschappe lijk onderzoek. Maarten Joris: „Sa men met een cameraman en een wetenschapper zijn we op zoek ge weest naar witte haaien. Een vrouwtje van zes meter zwom nieuw exemplaar op het Grevelin- genmeer testen, trekken ze flink wat bekijks. „Maar dat is maar vijf of tien minuutjes, de meeste tijd bevinden we ons onder water", zegt Erik Hasselman, manager van de Bredase duikbootproducent. Elke nieuwgebouwde duikboot on dergaat een reeks van testen. Meestal voert U-Boat Worx deze 'sea trial' uit op het Grevelingen- meer. „Het water is hier eigenlijk altijd rustig. Bovendien kunnen we gebruik maken van de facilitei ten van duikschip De Panda", ver klaart Hasselman de keuze voor de Grevelingen. „Een ander voordeel is dat de zee bodem vlak is. Hier kom je geen rotsen tegen onder water. Ook is het zoutgehalte goed en kunnen we afdalen tot een behoorlijke diepte", vult duikbootpiloot Maar ten Joris aan. De testen worden uitgevoerd in het diepste deel van het Grevelin- genmeer, ter hoogte van Scharen dijke. „Daarvoor moeten we toe stemming vragen bij Rijkswater staat. Het gedeelte is herkenbaar aan de gele boeien aan de opper vlakte. Ook de marine voert er ge regeld oefeningen uit." Op die diepte is overigens niets bij zonders te zien. „Het is daar be hoorlijk dood", zegt Joris. „Verder heb je hier vooral klein zeeleven; vissen, krabben, kreeften. Maar vandaag heb ik alleen veel kwallen en mossels gezien", lacht hij. Hij betwijfelt of er ooit iemand een mini-duikboot aanschaft om specifiek Zeeuwse wateren mee te verkennen, maar hij denkt dat het wel een leuke attractie voor toeris ten zou zijn. „Het is aan iemand om te proberen. Ook al zie je geen Het team van U-Boat Worx test de C-Quester 3. Aan boord: Stefan Franken, Maarten Joris (midden) en Daan Poncin. Wordt het eert prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46