Behoud consultatiebureaus bepleit PZC Zeeland Geel BEZUINIGING Politiek draagt college op te zoeken naar alternatieven Pakistan-actie afgesloten met muzikaal festijn 26 en 27 SCHOUWEN-DUIVELAND 20 en 21 MONUMENTENGLAS yj -■** jj Vandaag weer scheepvaart sluis Bru almanak door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het plan voor sluiting van vier consultatiebureaus op Schouwen-Duiveland is bij de poli tieke fracties op Schouwen-Duive land in slechte aarde gevallen. De fracties CU en WD werken aan een motie waarin wordt aange drongen op het zoeken naar alter natieven. Van de zeven consultatiebureaus die op het eiland de medische ba siszorg voor kinderen tot 4 jaar moeten verzorgen zouden er uit oogpunt van besparing vier dicht moeten. Verantwoord, volgens GGD en gemeente Schouwen-Dui veland. Een slechte zaak volgens de Regionale Huisartsenverening. die vreest dat de drempel te hoog en de spreiding te slecht wordt. Die vrees wordt gedeeld door on der andere de fractie van de Chris tenunie. Wim Dorst: „Wij zijn er ons van bewust dat bezuinigingen nodig zijn, maar wij vragen ons af of er echt serieus naar alternatie ven is gekeken. Want alternatieven zijn er in onze visie wel degelijk." De WD-fractie deelt de visie van de CU en hetzelfde geldt voor de SGP. De fractie Leefbaar Schou wen-Duiveland schort haar oor deel nog even op. Jacqueline van Burg van LSD: „Eerdèr zijn ook consultatiebureaus gesloten en wij hebben nooit klachten gehoord van artsen of ouders. Daarom wil len wij er eerst binnen de fractie nog eens over praten." Groen- Links staat achter de aangekondig de motie en dat doet ook het CDA. Alert! houdt zich nog wat op de vlakte. „Als het bereik er niet op verslechtert, wat is er dan op tegen?", zegt Alertl-woordvoer- der Jos Hoeij makers. De dorpsraad Bruinisse liet eerder al weten be zorgd te zijn over de voorgeno men sluiting. Wethouder Gilles Houtekamer stelt dat kwaliteit en flexibiliteit wat hem betreft hoog in het vaan del staat en blijft staan als het gaat om gezondheidszorg. Hij stelt dat tegenover de sluiting van de vier consultatiebureaus een in zijn vi sie goede spreiding van de resteren de drie bureaus over het eiland staat. Houtekamer zegt desalniette min bereid te zijn om te bekijken of er andere mogelijkheden zijn om te bezuinigingen op de consul tatiebureaus. „Als er alternatieven zijn, graag." De aangekondigde motie komt in de eerstvolgende gemeenteraads vergadering aan de orde. Loods moet altijd meekijken op de Westerschelde Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Iedereen stapt met een smile uit een duikboot Zaterdag 11 september 2010 ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse actie voor Pakistan heeft 15.000 euro opgeleverd. Dat werd gisteravond tijdens de muzikale af sluiting van de actie in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee bekendgemaakt. In weekblad Wereldre gio werd twee weken geleden de aftrap gege ven voor de eilandelijke actie. Bedrijven en verenigingen werden opgeroepen om geld op giro 555 te storten en het Rode Kruis collec teerde tijdens de Havendagen Zierikzee. Het muzikale festijn - op de foto het optreden van zangeres Marjolein Kloet - is nog niet de defi- n f] de dikte eliesicglas.nl A\ Glashandel W MELIESTE nitieve afsluiting van de actie. De Radar-scho len gaan collecteren en dat gebeurt zaterdag 18 september tijdens de Catwalk-modeshow in Zierikzee ook. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE - Rijkswaterstaat ver wacht dat er vandaag weer scheep vaart mogelijk zal zijn door de Gre- velingensluis bij Bruinisse. De dienst heeft afgelopen nacht ge werkt om met belaulp van een hijs kraan de defecte hefbrug open te zetten, zodat ook boten van meer dan twee meter hoog door de sluis kunnen. Dat was sinds donderdag middag niet meer mogelijk. Toen brak een van de twee trekstangen van de hefbrug. De brug kon daar door niet meer open en blokkeer de het scheepvaartverkeer. Het is Rijkswaterstaat nog onduidelijk hoe een trekstang heeft kunnen breken. Volgens een woordvoerder betreft het een 'degelijke, ouder wetse brug', die vorig jaar nog is geïnspecteerd. Vervanging gaat een week duren. Het wegverkeer ondervindt nau welijks jtinder, omdat het gebruik kan maken van de bypass over de rolbrug. Het gezin uit Sluiskil had twee we ken heerlijk vakantie gevierd op de Canarische Eilanden. Het enige wat nog restte, was de vliegreis huis waarts. Het eerste uur was het nog niet zo'n probleem de kinderen bezig te houden in het vliegtuig, maar op een gegeven moment begon met na me de jongste zoon van zeven zich stierlijk te vervelen. Vader besloot daarom maar de tijd te doden door een spelletje 'ik zie, ik zie, wat jij niet ziet' met hem te spe len. Zoon mocht beginnen. „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is.... Geel!" Na het opnoemen van diverse gele objecten in het vliegtuig („het red dingsvest dan?") gaf vader het op. Tot ongenoegen van het ventje. „Papa, het zijn je tanden!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45