komen tekort op WK judo sport 131 Van der Meet onderuit edaille 'Na een slepende blessure heb ik dit jaar weer de weg naar boven gevonden' FC Zwolle nieuwe koploper na zege Opnieuw etappezege Cavendish in Vuelta Waterpolosters veroveren brons Lievens in halve finale EK roeien Van Assche naar Gent, Van Minde niet Jong Oranje treft in play-offs Oekraïne Marathonkoorts Zvonareva in finale 2042 Edith Bosch zet, na haar nederlaag op het WK, alles op de Olympische irOnS. Spelen van 2012 in Londen. 1 Guillaume Elmont na zijn nederlaag Edith Bosch (links) in gevecht met Rasa Sraka uit Slovenië. De Nederlandse judoka verloor de partij en grijpt daardoor naast het brons. foto Franck Robichon/EPA ALPHEN AAN DEN RIJN - Tennisster Angelique van der Meet is er giste ren niet in geslaagd de halve fina les van het 25.000 dollartoernooi in Alphen aan den Rijn te halen. De speelster uit 's-Heer Abtskerke verloor met 7-6 6-3 van de Duitse Julia Schruff. Van der Meet begon sterk. Ze kwam in de eerste set met 5-2 voor. Bij 5-4 kreeg ze een setpunt, maar die benutte ze niet. Schruff knokte zich terug en er volgde een tiebreak. Daarin kreeg de Zeeuwse bij 6-4 nog twee set- punten, maar ook die kon ze niet verzilveren. De Duitse maakte daarna vier punten op rij. Bij 1-0 voor Schruff in de tweede set be gon het te regenen. Na de hervat ting kon Van der Meet geen pot ten meer breken. De Zierikzeese Lesley Kerkhove liep samen met Sabine van der Sar de finale van het dubbelspel mis. Het duo ver loor met 6-2 6-1 van Daniëlle Harmsen/ Bibiane Schoofs. ROOSENDAAL FC Zwolle is de nieuwe koploper in de eerste divisie. De ploeg van trainer Art Langeler won gistera vond met 1-0 bij RBC Roosendaal. De Zwollenaren verdreven FC Eind hoven van de eerste plaats. De Bra bantse ploeg kwam bij Helmond Sport niet verder dan 1-1. FC Den Bosch, waar Istvan Bakx voor speelt, was thuis te sterk voor MW: 3-1. BURGOS Mark Cavendish heeft gisteren zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Ronde van Spanje. De Britse wielrenner was in de dertiende rit, over 196 kilometer van Rincon de Soto naar Burgos, opnieuw de sterkste in de massasprint. Hij bleef de Noor Thor Hushovd meer dan een lengte voor. De Italiaan Daniele Bennati werd derde. ZAGREB De Nederlandse waterpolosters hebben aan het Europees kam pioenschap in Zagreb een bronzen medaille overgehouden. Oranje ver sloeg gisteren in de strijd om de derde plaats Italië met 14-12. Een bliksemstart hielp de ploeg van bondscoach Mauro Maugeri aan een ruime voorsprong. Deze werd tot het einde met succes ver dedigd. MONTEMOR-O-VELHO Roeland Lievens heeft zich giste ren bij het EK roeien in Portugal met de lichte mannen vier-zonder geplaatst voor de halve finales. Het kwartet eindigde in de serie op de tweede plaats achter Italië. De eerste drie teams kwalificeer den zich voor de halve eindstrijd, die vandaag wordt gehouden. Lie vens is afkomstig uit IJzendijke. GENT Tijdens de World Cup turnen in Gent komt vandaag maar één Zeeuw in actie. Anthony van As sche uit Sas van Gent doet mee op ringen, voltige en brug. Goesenaar Carlo van Minde heeft in overleg met zijn coach gekozen om door te blijven trainen. Beiden zijn in beeld voor het WK van volgende maand in Rotterdam. De selectie wordt 21 september bekend. DEN HAAG Jong Oranje is gisteren tijdens de loting voor de play-offs voor het EK aan Oekraïne gekoppeld. De ploeg van bondscoach Cor Pot be gint op vrijdag 8 oktober met een thuiswedstrijd, die om 18.00 uur op Het Kasteel van Sparta wordt ge- speeld. Vier dagen later is de return, waar schijnlijk in Donetsk. zaterdag 11 september 2010 door Maurice Steketee Nu het toeristenseizoen achter ons ligt, is het strand niet langer meer het domein van badgas ten. Honderden hardlopers en wandelaars die de laatste trainin gen afwerken voor de Kustmara- thon hebben de kust heroverd. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat wordt er gezwoegd door het zand en geklommen door de duinen. Zeven dagen per week. Wie op een zondagmorgen het strand van Zoutelande be zoekt, zal denken dat de wedstrijd al is begonnen. De marathon koorts is flink aan het oplopen. Over drie weken is het zover. Dan zetten duizenden sportievelingen zich weer in beweging en stroomt de kust tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande weer vol. Voor ve len is de voorpret al begonnen. Het aftellen ook. Elke Zeeuw heeft wel een familielid, kennis of vriend(in) die meedoet. De span ning in sommige gezinnen is nu al te snijden. De stress slaat soms eveneens toe. De Kustmarathon is in de loop der jaren uitgegroeid tot een begrip in Zeeland. Toen organisator Lein Lie- vense in de winter van 2002 met het plan kwam om een hardloop wedstrijd over strand en duinen te organiseren, werd hij meewarig aangekeken. Het zou hem nooit lukken om meer dan 75 lopers aan het vertrek te krijgen, wisten scep tici. De criticasters werden echter meteen de mond gesnoerd. In het eerste jaar stonden al 350 lopers aan het vertrek. Nu acht jaar later zullen het er zo'n 1500 zijn. Tel daar de deelnemers aan de Wan delmarathon, Ladiesrun, Moun- tainbiketocht en Kidsrun bij op en je zit aan ruim 5500 sporters die in het eerste weekeinde van oktober in actie zullen komen. De populariteit van Zeelands grootste sportevenement blijft toe nemen. Wie op 1 januari, wanneer de inschrijving opent, niet achter zijn computer kruipt, vist achter het net. De startbewijzen zijn vaak binnen een paar uur allemaal ver geven. Waren het in de beginjaren bijna alleen maar Zeeuwen die aan de start stonden, inmiddels ko men de lopers uit heel het land. Uit het Limburgse Arcen komt dit jaar de grootste club. Veertien lo pers en minstens zoveel suppor ters. Maar ook in het buitenland hebben loopliefhebbers de Kust marathon ontdekt. Bijna honderd Duitsers hebben zich ingeschreven voor allerlei onderdelen. Zelfs een Zuid-Afrikaan gaat de strijd met de Zeeuwse elementen aan. Het evenement heeft Zeeland en de Zeeuwen in beweging gebracht. De saamhorigheid voor, tijdens en na de wedstrijd is enorm. Alleen daarom al is de Kustmarathon goud waard voor de provincie. NEW YORK - Vera Zvonareva heeft als eerste de finale bereikt van de US Open in het vrouwenenkel spel. De Russische tennisster scha kelde de Deense favoriete Caroline Wozniacki uit. Zvonareva staat in de eindstrijd tegenover de Bel gische Kim Clijsters of de Ameri kaanse Venus Williams. De tennistweeling Bob en Mike Bryan heeft gisteren de titel in het mannendubbelspel veroverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33