301 sport Bosch en Elmor Oranje leeuwinnen wacht een heet avondje tegen Las Leonas De Bruijn uitgeschakeld in Masters iftó. 'JI Publiek hoopt op finale tussen Nadal en Federer i Wij zijn al gestart! WK JUDO Edith Bosch is er niet in geslaagd om een m< te winnen op het WK judo in de klasse tot 70 kilogram. Ze verliest haar partij om het b zaterdag 11 september 2010 door Robert-Jan Friele ROSARIO - De Nederlandse hock- eysters spelen vanavond in Rosa- rio de WK-finale tegen Argentinië, nadat Engeland in de halve finale na het nemen van strafballen werd verslagen. Voor de zeer emo tionele ploeg van het gastland is die wedstrijd de kans op een on vergetelijk hoofdstuk in de sportge schiedenis. Spits Kim Lammers voorspelde gis termiddag al hoe de busreis naar het stadion zal verlopen vandaag, voorafgaande aan de WK-finale. „Dan krijgen we alleen middelvin gers. En je hoeft niet goed te kun nen liplezen om te zien dat ze ons allemaal uitmaken voor putas (hoeren)." Ze herinnerde zich de reactie van de Argentijnen tijdens het toernooi om de Champions Trophy, in 2004 eveneens gespeeld in Rosario. Nederland en Duits land speelden in de groepsfase ge lijk en hielden Argentinië uit de fi nale, tot woede van het thuispu bliek. Lammers: „Ze gooiden van alles op het veld, zelfs tomaten." Zo vijandig als de Argentijnen zijn richting de tegenstander, zo en thousiast zijn ze over Las Leonas, de naam van hun ploeg. Sommige hockeysters kunnen het zelfs tij dens het volkslied niet drooghou- den aan het begin van elk duel. Bij acties van sterspeelster Luciana Ay- mar veren de twaalfduizend toe schouwers massaal op. Voor de Argentijnse hockeysters moet de WK-finale een sport- sprookje worden. Ze vormen een ultra-emotionele sportploeg, die voortdurend spreekt over 'de ma gie' van het behoren tot Las Leo nas en de innige onderlinge band. Dat ze in eigen land een tweede wereldtitel kunnen winnen, lijkt de emoties alleen maar te verster ken. In die context zei bondscoach Her man Kruis gisteren dat de Argentij nen favoriet zijn voor de finale. Hij kon daarbij ook wijzen naar de laatste verloren wedstrijden tij dens de strijd om de Champions Trophy in Nottingham, die Argen tinië won. Maar het is in de WK-geschiedenis nog nooit voorgekomen dat de ploeg die de Champions Trophy won, ook de wereldtitel pakte. Het zeslandentoernooi wordt in dat soort jaren simpelweg gebruikt als testevenement. Spits Lammers: „Je laat daar ook niet alles zien wat je in huis hebt." Voor Nederland gold verder dat het in Nottingham absoluut niet in vorm was, iets wat haar grote zorgen had ge baard, zo bekende aanvoerster Jan- neke Schopman later. Tijdens de WK-voorbereiding waren die zor gen echter verdwenen, aldus Schopman. Wat de uitslag ook zal zijn, de meeste van de 22 hock eysters die vanavond op het veld staan, zullen de mooiste wedstrijd uit hun loopbaan spelen. „Een droomscenario", zei Aymar over de finale. De beste twee ploegen van het toernooi slaagden er im mers in de eindstrijd te bereiken. door Frits Bakker NIJVERDAL - De eindronden van de Masters, waarin om de Nederland se titel wordt gespeeld, gaan op nieuw aan Jean Paul de Bruijn voorbij. De Hulstenaar verdween na twee verliespartijen in de poule uit het toernooi en behoort niet tot de zestien besten in Nijverdal. Het afscheid viel hem zwaar. Drie partijen in de voorronde leverden maar één sterk optreden op tegen de onbekende Ruud Hölscher. De cruciale wedstrijden tegen Jan Arn- outs en lean van Erp gingen alle bei verloren. Met een zwak moyenne van 1.166 mocht De Bruijn gistermiddag de lange thuisreis aanvangen. Jan Ar- nouts was de winnaar in die pou- 'ÉÈ- Korte intensieve opleidingen VMBO-T, HAVO, VWO in Middelburg Inéén jaar naar het diploma: VMBO-T HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Vraag onze folder aan, kijk op www.roczeeland.nl (onder Cluster Educatie, Opleidingen) of bel voor een afspraak! vm - ROC Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 6337 PG Middelburg T 0118-558660 www.roczeeland.nl vavoraroczeeland.nl door Arnold Aarts le, maar de Brabantse postbode werd in de achtste finale ook al snel uitgeschakeld door Jean van Erp. Therese Klompenhouwer, de eer ste dame die de laatste zestien van de Masters haalde, stuitte op An no de Kleine, een voormalig prof voetballer bij Willem II. De drie voudig Europese dameskampioen ging met 3-1 onderuit in sets. TOKIO - Dolgraag waren ze op her haling gegaan tijdens de tweede dag van de wereldkampioenschap pen judo in Japan. Maar zo fantas tisch als die historische dag in Cai ro vijf jaar geleden is het nooit meer geworden voor Guillaume El- mont en Edith Bosch. Ook giste ren bleven de voormalige wereld kampioenen buiten de medailles. De mondiale titel van 2005 gaf Edith Bosch' (30) rust in haar hoofd. Natuurlijk had ze gisteren in Tokio graag haar tweede wereld titel gewonnen. „Maar als ik geen wereldkampioen word, is er gelijk het besef dat ik die titel al heb", sprak ze enkele weken geleden. Na het behalen van het wereldkampi oenschap en het winnen van de Europese titels (2004 en 2005) ju- doot Bosch eigenlijk alleen nog maar voor olympisch goud. De zil veren medaille van Athene en de bronzen plak van Peking smaken naar meer. In Londen wil de Budo kan-judoka de kroon op haar werk zetten. Alle toernooien voor augustus 2012 zijn gericht op het einddoel. Als graadmeter over hoe ze ervoor staat. Maar tot veel optimisme lei den de meest recente peilmomen- ten niet. Het WK vorig jaar in ei gen land was een regelrechte de ceptie. Te gretig om te presteren in Ahoy verkeerde Bosch mentaal in een belabberde stemming. Ze nam in aanloop naar het toernooi haar toevlucht tot een psycholoog, wiens eigengereidheid volgens haar coach Chris de Korte alleen maar meer narigheid opleverde. Volgens De Korte was hij vooral bezig zichzelf te profileren over de rug van zijn pupil. In Rotterdam liet Bosch zich ook nog eens aflei den door allerlei randzaken. Zo was ze aan de vooravond van haar optreden in Ahoy nog bezig toe gangskaarten om te ruilen zodat haar supporters bij de goede mat kwamen te zitten. In Tokio had Bosch dergelijke so res niet. Maar sportief succes bleef wederom uit. Via overwinningen op de Canadese Zupancic, de Ame rikaanse Sell en de Koreaanse Hwang kwam ze in de halve fina le, waarin de Hongaarse Meszaros te sterk was. De strijd om het brons verloor ze vervolgens van Sraka uit Slovenië. Het teleurstel lende WK-resultaat deed haar be seffen dat er nog veel moet gebeu ren de komende twee jaar. Ver nieuwing wordt het toverwoord, want Bosch is als geen ander ge analyseerd door haar tegenstan ders. Bosch heeft haar voormalig gelief de Mark Huizinga in de arm geno men. De olympisch kampioen van Sydney is eind 2008 gestopt en gaat een steeds nadrukkelijkere rol spelen bij sportschool Budokan. Chris de Korte ziet in hem zelfs zijn potentiële opvolger. Huizinga heeft van judo bijkans een weten schap gemaakt. Niemand weet meer van pakkingen en worpen dan hij. Ook voor Guillaume Elmont bracht Tokio niet wat hij ervan had verwacht. De 29-jarige Amster dammer van Kenamju ging fu rieus uit de startblokken met een overtuigende zege op olympisch kampioen Bischof uit Duitsland. Ook de Italiaan Ciano vormde geen probleem. Egyptenaar Abd el Akher verscheen door een blessu re niet eens op de mat, waardoor de route naar de medailles open leek te liggen. Maar verlies tegen de Koreaan Kim (kwartfinale) en de Brit Burton (herkansingen) de den het WK in mineur smoren voor Elmont. door Fardau Wagenaar NEW YORK - Vrijwel alle tennislief- hebbers in New York hopen op een finale tussen Rafael Nadal en Roger Federer. De twee beste ten nissers van de wereld. De andere twee halve finalisten, Novak Djo- kovic en Michail Joezjni, zijn zich daar zeer bewust van. Vanavond is het showtime. Na zijn zege op Stanislas Wawrin- ka in de kwartfinale van de US Open kreeg Michail Joezjni de vraag voorgelegd: 'Iedereen wil een finale tussen Nadal en Federer zien, ben je bereid om de bad guy te zijn?' De 28-jarige Rus knikte overtuigend. „In dit geval wil ik graag de slechterik zijn en het ver pesten voor de rest. Ik wil niets lie ver dan Nadal verslaan. Dit gaat om prijzen winnen, ik wil de fina le halen." De top drie van de we reld bereikte de halve finale van de US Open, een bijna compleet droomscenario voor de organisa tie. Want niets verkoopt beter dan de allergrootste namen. In het rij tje ontbreekt alleen nummer vier Andy Murray. „Ik weet welke finale het publiek het liefste ziet. Maar, weet je, ik ga ongelooflijk mijn best doen om dat niet te laten gebeuren", zei Djo- kovic na zijn zege in de kwartfina le op Gael Monfils. Vanavond be treden ze het centre court, vier spe lers in topvorm. Het is indrukwek kend om te zien hoe Nadal zich door het toernooi heeft geslagen. Vol overtuiging en vertrouwen. In de kwartfinale versloeg hij landsge noot Fernando Verdasco in drie sets (7-5, 6-3 en 6-4). De Spanjaard aast op zijn eerste titel in New York, het is de enige grandslam die hij nog niet won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32