Vrijburg begint bijna zeeland 125 Ml Palladio AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: KEUKENS RIBARAIIEsHUlSHOUDflillKtfttBBttBMiüllllt Twee zorgcentra houden markt Dragers Gouden Kruis verzamelen in Middelburg Boekenmarkt NAZOMERKORTINGEN TOT 50% 20ii gereed Engelse dienst in Gasthuiskerk Workshop djembé voor beginners Audities voor Disney- spel van MusicaIXpres Kerkdienst voor gehandicapten kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 Zet uw foto in het album www.pzc.ni/foto Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl zaterdag 11 september 2010 w ken en kantkloswerken verkocht en er is muziek. Bij zorg- en ver- pleegcentrum Nieuw-Sanden- burgh worden onder meer bloe men, oliebollen, wafels, vis en gar nalen verkocht. Er is ook een rom melmarkt en de ringrijdersvereni- ging Gapinge sluit hier haar sei zoen af met een wedstrijd. Beide markten duren van 10.00 tot 16.00 uur. De opbrengsten gaan naar pro jecten binnen de twee zorgcentra. ningen, 32 recreatieappartemen ten, 58 hotelappartementen en 96 zorgappartementen komen. Ook was er ruimte voor een revalidatie centrum. Door geldgebrek bij de gemeente Vlissingen lag het plan vier jaar in de ijskast. Toen het weer op tafel kwam, besloot Vlissingen de wo ningbouw uit het plan te schrap pen. Maar zonder woningen werd het plan een stuk duurder. De ge meente Middelburg had geen zin om daarvoor op te draaien, maar streek met veel dédain de hand over het hart. Die opstelling van de Middelburgse gemeenteraad zet te de verhoudingen tussen de ge meenten op scherp Terwijl die vete door wethouders werd gesust, raakten de sportver enigingen het beu dat ze nog. altijd niet wisten waar ze aan toe waren. De gemeenten konden op dat mo ment (maart 2009) nog steeds niet garanderen dat het sportpark op tijd klaar zou zijn. Ook over de huurprijzen voor de sportvereni gingen kon nog niks gezegd wor den. De hockeyclub uit Middel burg gaf als protest te kennen niet langer mee te willen werken aan de realisering van het sportpark. De dreiging werkte. Uiteindelijk is het gelukt alle betrokkenen gerust te stellen en de neuzen dezelfde kant op te krijgen. Hoewel het sportpark niet meer was te druk met andere opdrachten. Hij vond een verwant in Tramper, werkzaam bij drukkerij Zoetewey. Voor Tramper, onder meer de schepper van de Agrimarkt-stripfiguren Arjaan en Mien, is het een debuut in deze stijl en het bevalt hem goed. De kalender - ook in verjaardagsversie - ligt in de boekhandel en kost 10,95 euro. zo groots wordt als in eerste instan tie de bedoeling was, zal de komst ervan een grote verandering te weegbrengen in Vlissingen en Mid delburg. De hockeyvelden op sportpark Voorborch in Middel burg veranderen in sportaccommo daties voor de Middelburgse scho len. Ook verhuist voetbalclub Jong Ambon mogelijk naar de Voor borch. Op de plaats van de atletiek baan aan de Nassaulaan in Middel burg komen woningen. Korfbalvereniging Seolto in Vlissin gen verhuist naar de vrijkomende hockeyvelden in Vlissingen, op het sportpark Bonedijke. En op de plaats van Seolto is woningbouw gepland. MIDDELBURG In de Gasthuiskerk in de Lange Delft in Middelburg wordt morgen de eerste Engelse kerkdienst van het nieuwe seizoen gehouden. Voorganger is dominee Jeroen Syts- ma. De Engelse diensten worden el ke tweede zondag van de maand gehouden. Ze zijn bedoeld voor niet-Nederlandstaligen en andere geïnteresseerden. MIDDELBURG In de Stadsring aan de Kruitmolen- laan 185 in Middelburg wordt mor gen een gratis workshop djembé gegeven. Deze is bedoeld voor be ginnende djembéspelers vanaf 16 jaar oud. De workshop begint om 14.00 uur en wordt gegeven door Djembe Mzungu. www.djembe-mzungu.nl GOES MEEST GELEZEN 1. Nieuw, en nu al volgeboekt 2. Commissie niet blij met bouwplan 3. Andere kleuren kunstboom (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MIDDELBURG/VEERE - In zorgcentra Rustenburg in Middelburg en Nieuw-Sandenburgh in Veere wordt vandaag een nazomermarkt gehouden. De markt bij zorgcen trum Rustenburg wordt gehouden in samenwerking met buurtvereni ging 't Meandertje, rugbyclub Oe- moemenoe, stichting Kika en handwerkclub De Vingerhoed. Er worden onder meer tweedehands spullen, wenskaarten, houtsnijwer- MIDDELBURG - Zo'n 150. dragers van het Gouden Kruis van de Nijmeeg se Vierdaagse komen vandaag bij een in Middelburg voor hun jaar lijkse reünie. Leden van deze vere niging hebben tenminste tienmaal de Vierdaagse uitgelopen. Ze worden om 10.00 uur ontvan gen in de schouwburg aan het Mo lenwater. Vervolgens worden ze toegesproken door burgemeester Koos Schouwenaar, waarna voor zitter Henny Sackers van de vereni ging terugblikt op de afgelopen Vierdaagse. Aansluitend is er een presentatie van het Walchers Kostuum. Deze vereniging laat de wandelaars alle drachten zien die vanaf 1800 wer den gedragen. Na de lunch is er een keuzeprogramma met rond vaart, paardentram, museumbe- zoek en stadswandeling. De leden kunnen ook nog genieten van het feit dat er een aantal monumen ten open is vanwege Open Monu mentendag. HHMMWHHMMIBlHKiMMMMMnHMMMHHMMI Musicalschool MusicaIXpres zoekt spelers om mee te doen aan de uit voering van hun Disney-productie. De audities zijn zaterdag 18 septem ber in de Zeeuwse Muziekschool aan de Van der Spiegelstraat in Goes. Kandidaten moeten een cho reografie, spelopdrachten en een a capella gezongen lied uitvoeren. De audities zijn van 8.30-13.00 uur. MIDDELBURG In de Morgensterkerk aan de Adriaan Lauwereyszstraat in Mid delburg wordt morgen een kerk dienst gehouden voor mensen met een verstandelijke handicap of functiebeperking. Voorganger is do minee Hakvoort uit Middelburg. Koor de Vlis-singers zingt. De dienst begint om 14.30 uur. of zie: www.kunsteducatiewalcheren.nl voor informatie: 0118 414928 kunsteducatie@kewalcheren.nl ontdek uw creatieve talent: er is nog plaats bij diverse cursussen, o.a. tekenen/schilderen, aquarel, creatief schrijven, digitale beeldbewerking, beeld houwen en kinderatelier. aanmelden via de website of haal de cursus brochure af DOMBURG - In De Poort, het bijge bouw van de protestantse kerk in Domburg, wordt vandaag een boe kenmarkt gehouden. De op brengst van de boeken is deels be stemd voor de kerk en deels voor een hulpproject in Angola. De boe kenmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuwe Rijksweg 41 's-Heer Hendrikskinderen In het Buurtschap 'émSgmm, VWssékerke, op enkele kilometers afstand van '■"-'WKIÊÊtw Goes, bieden wij deze Sftrjgjw v, sfeervoile vrijstaande .se». y «s woning-te koop aan* Het '.v_ object is uitermate goed J "'-vj" onderhouden, instapktaar, v f^fen voorzien van een ruime slaapkamer en bad- kamer op begane grond. Vraagprijs 259.000,- k.k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27