zeeland 123 én de oude sfeer terug Gezond Afvallen GRATIS /TXAutoTeam.nl Rijkswaterstaat rooit bomen boven de Vlaketunnel Hagepreek op hofstede Elzenoord Appelmoes maken bij kinderboerderij Rondrit met oude motoren Studio i'W Sanérie 2 behandelingen Informatieavond over Veerse Kreek en Vest w Volkshuisvesting in nieuwe wijk buiten de vesten De PZC volgt de renovatie van de wijk Nieuw Middelburg op de voet. In de krant én met onder meer video's op de PZC-site. QaA" E MIDDELBURG ir voel je vr i j 0 Gratis ONLINE TAXATIE van uw auto! zaterdag 11 september 2010 VROUWENPOLDER Op hofstede Elzenoord aan de Ko ningin Emmaweg 2A bij Vrouwen polder wordt morgen een hage preek gehouden. Tijdens deze kerk dienst houdt Frans van der Heijde een meditatie in het Zeeuws. Veere's Genoegen zorgt voor mu ziek. Aanvang: 14.30 uur. MIDDELBURG Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen woensdag bij kinderboer derij de Klepperhoeve aan het Mei veld in Middelburg zelf appelmoes maken. Dat gebeurt onder begelei ding. De appelmoes mogen ze na afloop meenemen. Meedoen kost 1,50 eu ro. Het begint om 13.30 uur. MIDDELBURG De jaarlijkse Oldtimer Motorrit Middelburg voor klassieke moto ren (van voor 1978) wordt morgen weer verreden. Inschrijven en ver zamelen is om 10.00 uur op de Markt in Middelburg. Rond 11.30 uur begint de tocht van 120 kilome ter, die via Zuid- en Noord-Beve land weer eindigt op de Markt. Het inschrijfgeld bedraagt 12,50 euro. Bij een afname van 20 behandelingen Actie geldig van ma. 13/9/2010 t/m vr. 24/9/2010, alleen voor nieuwe klanten Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl VEERE Waterschap Zeeuwse Eilanden houdt maandag 20 september een informatieavond over de komende werkzaamheden in en langs de Veerse Kreek en de Vest. De bijeen komst wordt gehouden in Het Ak koord aan de Oudestraat in Veere. Aanvang 19.30 uur. De provincie Zeeland en Staatsbosbeheer zijn ook aanwezig. VLAKE - De populieren die boven de Vlaketunnel (A58) staan, wor den volgende week gerooid. De bo men staan met hun wortels op de tunnelbak, waardoor ze niet ver der groeien en instabiel kunnen worden, heeft Rijkswaterstaat be kendgemaakt. Verder vallen er re gelmatig dikke takken uit de bo men. Volgende week worden eerst de bomen aan de kant van Kapelle gekapt en in het najaar van 2011 die aan de kant van Reimerswaal. De kapwerkzaamheden zullen 's nachts plaatsvinden tijdens de as- falteringswerkzaamheden, waar voor de Vlaketunnel toch al afge sloten wordt. De bomenrijen zijn bij de aanleg van de tunnel in 1975 geplant om zonverblinding bij het inrijden van de tunnel tegen te gaan. Er worden geen bomen terugge- plant omdat na verloop van tijd de zelfde problemen zullen optreden. In plaats daarvan worden hoogop- gaande struiken neergezet, die ook de zonverblinding tegengaan. De Jasmijnstraat anno 2010. Door vervuiling is er nog nauwelijks verschil in kleur van de stenen te zien. De renovatie zal woning-voor-wo- ning en straat-voor-straat gebeu ren. Met elke bewoner wordt be sproken wat de wensen zijn. In die gesprekken met bewoners kwam zo de wens naar voren om de tuindeuren terug te brengen. Bij wie dat wil, zal dat ook gebeu ren. Een belangrijk element is het ener giezuiniger maken van de wonin gen. De huizen scoren nu slecht tot zeer slecht (energielabel D tot F). Na renovatie hebben de wonin gen dankzij isolatie van vloeren, vliering, muren en nieuw dubbel glas energielabel A. Dat scheelt niet alleen in de energiekosten, het maakt het wonen in de huizen ook een stuk comfortabeler. De renovatie-.van de wijk wordt uitgevoerd door Bouwgroep Peters en wordt een kwestie van maat werk. Niet alleen vanwege de ver schillende wensen van bewoners, maar ook omdat in de wijk bijna geen woning hetzelfde is. De Jasmijnstraat, tussen de Lelie straat en de Nassaulaan, is het eerst aan de beurt. De aannemer begint in twee modetwoningen op de adressen Leliestraat 39 en 41. Hij kan hier ervaring op doen en de bewoners zullen na afloop wor den uitgenodigd een kijkje te ko men nemen in de woningen. De woningen in Nieuw Mid delburg zijn niet het oudste voorbeeld van so ciale woningbouw in de stad. Die eer komt Bouwvereniging Eigen- haard toe die in 1889 een aantal woningen liet bouwen en zo de Ei- genhaardstraat liet ontstaan. Het zou dertig jaar duren voordat op grote schaal zou worden gebouwd in het kader van de volkshuisves ting. Dat werd de wijk Nieuw Mid delburg, de eerste uitbreiding bui ten de vesten. De christelijke woningstichting Volksbelang liet in 1921 115 arbei derswoningen en een winkelwoon huis bouwen. De straten werden vernoemd naar leden van het ko ninklijk huis. Architect was J.A. Vertregt. De woningen werden ge bouwd in blokken met binnenter reinen die via gemetselde poorten bereikbaar zijn. De socialistische Algemene Wo- ningbouwvereeniging gaf de archi tect J.C. van Epen kort daarna op dracht voor het ontwerp van 147 woningen, een kantoor-werkplaats en twee winkel-woonhuizen. Hier geen blokken, maar lange rijen wo ningen die als een lint om een park gekruld lagen. Tegenwoordig is dit Van Epenpark een speeltuin. De straten kregen bloemennamen. De Zacharias Jansenstraat vormt nog altijd de scheidslijn tussen de 'rooie' buurt en de 'oranje' of blau we (vanwege de dakpannen) buurt. bron: Middelburg, architectuur en ste denbouw 1850-1950, door Hans Sinke, Waanders Uitgevers/gemeente Middel burg www.pzc.nl/video 8aw Jasmijnstraat (links) met Rob Schutte en Gerrie Maandag, beiden uit de foto's Ruben Oreel SCHULTING HESj s Ol 18-616617 Nagtgfasstraat 21 In het centrum gelegen riant penthouse. Vraagprijs: 339.000,--k.k Onderdeel van de Automotions Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25