Lété/ADZ moet bezuinigen AW Beheer koopt stadscamping Middelburg Geel .-■-Mi. WALCHEREN 26 en 27 SOCIALE WERKPLAATS Bedrijf moet taken afstoten en medewerkers uitplaatsen 24 en 25 almanak Renovatie wijk Nieuw Middelburg Glashandel MELIESTE Hi 1IJ Loods moet altijd meekijken op de Westerschelde Zaterdag 11 september 2010 Aanleg Sportpark Vrijburg in Vlissingen eindelijk van start Tip? walcheren@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl In februari van dit jaar verhuisde het Croenbedrijf van Lété, met een colonne van bedrijfsauto's, vanuit Middelburg naar de nieuwe standplaats in Vlissin gen. archieffoto Lex de Meester door Theo Ciele MIDDELBURG - De stadscamping in Middelburg komt in handen van AW Beheer. Daarmee komt een einde aan de campingloze periode in Middelburg. Vorig jaar konden de toenmalige uitbater van de camping en de ei genaar, de stichting Hendrick Aver- kamp, geen overeenstemming be reiken over een nieuwe pachtover eenkomst. De stichting zette daar op de camping te koop. Gevolg was dat de camping dit jaar geslo ten bleef AW Beheer gaat- op zoek naar een exploitant die de camping voor een langere termijn wil gaan uitba ten. Jorgen Geurts van AW Be heer zegt dat in samenspraak met die exploitant wordt bekeken hoe van de stadscamping, binnen de grenzen van het bestemmings plan, een hoogwaardige voorzie ning kan worden gemaakt. De gemeente hecht aan de herope ning van de camping. Wethouder Albert de Vries uitte eerder de vrees dat het campingterrein in 't Zand een speculatieobject zou worden. Het feit dat AW Beheer het ge meentelijk beleid onderschrijft, speelt mee bij een overeenkomst over de aankoop van grond in een heel ander deel van de stad, name lijk Ramsburg. De gemeente koopt er ruim een hectare grond aan voor de aanleg van de nieuwe Oostperkweg. De eigenaren van de grond zijn gelieerd aan AW Be heer. Het college van B en W wil, om een vlotte aankoop te bevorde ren, meewerken aan het mogelijk maken van woningbouw door AW Beheer tussen de Veerseweg en de nieuwe Krooneveldweg. Het college zal daarvoor de bestem ming van de grond, die al in han den is van dezelfde eigenaren, wij zigen. Geurts van AW Beheer zegt dat concrete plannen voor de woning bouw nog ontwikkeld moeten worden. Het gezin uit Sluiskil had twee we ken heerlijk vakantie gevierd op de Canarische Eilanden. Het enige wat nog restte, was de vliegreis huis waarts. Het eerste uur in het vliegtuig was het nog niet zon probleem de kinde ren bezig te houden, maar op een ge geven moment begon met name de jongste zoon van zeven zich stierlijk te vervelen. Vader besloot daarom maar de tijd te doden door een spelletje 'ik zie, ik zie, wat jij niet ziet' met hem te spe len. Zoon mocht beginnen. „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet en het is.... Geel!" Na het opnoemen van diverse gele objecten in het vliegtuig („het red dingsvest dan?") gaf vader het maar op. Dit tot ongenoegen van het vent je- „Papa, het zijn je tanden!" plaats het beleid moet veranderen. Voorop staat, aldus woordvoerder Marcia Wielemaker, 'dat er voor ie dereen werk beschikbaar blijft, pas send bij de behoefte en mogelijk heden'. Er zal de komende tijd wel veel gaan veranderen. Zo wordt nu met spoed onderzocht welke werk soorten nog rendabel zijn en wel ke niet. De niet-rendabele worden op termijn afgestoten. Wielemaker kon gisteren nog niet aangeven welke onderdelen de di rectie nu al op het oog heeft noch wanneer duidelijk is om welke het gaat. Ze gaf wel aan dat uiteinde lijk de politiek van de drie gemeen ten moet beslissen welke worden afgestoten. Momenteel werken- zo'n 750 mede werkers van Lété/ADZ in 'beschut te' werkplaatsen waar ze in een aangepast tempo en onder specia le omstandigheden hun werk zaamheden verrichten Dat moe ten er op termijn veel minder wor den. Iedereen die kan, wordt 'gesti muleerd' om buiten de sociale werkplaats aan de slag te gaan bij reguliere bedrijven. Wielemaker: „Ze worden uitgeplaatst en indien nodig worden ze bij die bedrijven begeleid." Lété/ADZ, de Sociale Dienst Wal cheren en de Kredietbank Walche ren worden de komende tijd omge vormd tot het Mensontwikkelbe- drijfWalcheren. Afgelopen week spraken directie en Walcherse volksvertegenwoor digers over een nieuw beleidsplan voor de komende jaren. Daarbij is ook afgesproken dat de Krediet bank Walcheren met voortvarend heid de achterstanden wegwerkt. Volgens de Middelburgse wethou der Ed de Graaf, bestuurslid van die kredietbank, had ze op 1 janua ri 250 dossiers niet up-to-date. Dat aantal is volgens hem nu al gehal veerd en op 31 december moet de complete achterstand zijn wegge werkt. MIDDELBURG - Deze maand begint Woongoed Middelburg met de re novatie van de wijk Nieuw Middel burg. Tot eind 2012 worden in to taal 260 woningen opgeknapt en wordt ook de omgeving aange pakt. De totale kosten van het pro ject bedragen dertig miljoen euro. Twee leegstaande woningen in de Leliestraat zijn het eerst aan de beurt. Een groot deel van de wo ningen in de wijk dateert uit de ja ren twintig van de vorige eeuw. A^\ pagina 22 en 23: -oude sfeer te- rug; -renovatie niet voor zijn tijd; -volkshuisvesting buiten de vesten; zie www.pzc.nl/video door Emile Calon VLISSINGEN - Sociale werkplaats Lété/ADZ gaat onrendabele activi teiten afstoten. Werknemers van de Walcherse onderneming moe ten ook veel meer dan nu het ge val is gaan werken bij reguliere be drijven. Op die manier hoopt het bestuur dat de werkplaats met minder financiële steun van de drie gemeenten rond kan komen. Bij Lété/ADZ werken nu zo'n ne genhonderd mensen. Gezien de grote bezuinigingen waarmee de gemeenten te maken krijgen, is de ze week besloten dat de werk-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23