185 TOSCANE GENIETEN IN REIZEN 141 meningen brieven cor de <onSe £C?A zsewip /AI 2iy/wz n/seie. 8-daagse autorondreis oad.nl/toscane Vervuilde grond Dunya Tuinverlichting De Vos Kabinetsformatie 9 Zorg itóEPPIM! weGcoienRf Fiipore&jtT" vanaf per persoon I zaterdag 11 september 2010 WÊÊmKÊÊmamMmmMÊmmmÊÊmmmmmmamm sammmmm Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Onder de kop 'Biologische reini ging van mer kankerverwekkende stoffen vervuilde grond', schuilt een fraai plan. De milieubeweging had dus gelijk en geen 'groene leu gens'. Dow wil nu een groen ge baar maken. Een wilgenbosje, met of zonder distels? Bijzondere wil gen, want volgens de krant (van 1 september) geven de wortels zuur stof af. Bij een gerenommeerd be drijf als 'Tauw', zullen ze wel beter weten. Zuurstof komt vrij bij assi milatieprocessen met behulp van bladgroen. Wortels halen gewoon adem en scheiden kooldioxyde en andere afvalstoffen uit. Wellicht heeft de journalist de klok horen luiden? Het lijkt me beter de ver vuilde grond snel te saneren voor dat de benzeen en tolueen via het grondwater verdwijnen. Richard Struijk Noordweg 52, Oostkapelle In de krant van 6 september lees ik dat 'Dunya' tegen de grond gaat. Daarom wil ik namens de St. Suri name Jaarkalender, Dunya uit Vlis- singen bedanken voor de jarenlan ge gastvrijheid die ik voor mijn stichting in hun gebouw genoten heb! Ik weet dat ik namens vele an dere vrouwen spreek. Wat je ach tergrond of levenswijze ook is, bij Dunya ben je welkom. Voor Janny en haar mede bestuursleden wens ik de volle ruimte terug in Vlissin- gen! Nel Ton-Baan Vlasstraat 11, Serooskerke (W) In de krant van 7 september staat een artikel dat het gebruik van tuinverlichting promoot. Goed af geschermde functionele tuinver lichting nabij de woning is verde digbaar, ook al is het soms vooral voor het creëren van een veilig heidsgevoel. Maar spots die om hoog stralen en bomen, struiken en de nachthemel permanent in het licht zetten zijn ongewenst. We weten dat overmatige verlich ting in de nacht schadelijk is voor mensen en planten. De mooiste verlichting in de tuin is maanlicht, en als de maan er niet is dan is een aantal minuten donkerte adaptatie voldoende om bij helder weer te kunnen genieten van de sterrenhe mel. Het blijft opvallend dat ge luidsoverlast wel algemeen geaccep teerd is als zijnde hinderlijk en lichthinder nog steeds niet. Klaas Jobse Duinbeekseweg 22a, Oostkapelle Het college van Gedeputeerde Sta ten is niet van plan enzovoort. Zo is de politiek nog dagelijks bezig. Nog even en we zitten onder de vossen. U moet begrijpen dat een vos minstens vijf jongen per dracht krijgt. Op het moment is er ook een ganzenpopulatie. Kosten ten minste 10 miljoen euro voor heel Nederland. Als u kunt kiezen tussen een biefstuk of een taaie lap is dat toch ook niet moeilijk! Nou de vossen pakken al dat jonge wild en niet die oude ganzen van 40 of 50 jaar. De vos is uitgezet en onze kippen dan? Bedankt dat Neder land steeds groener wordt. C. Dieleman Havenstraat 20, Biervliet In de kranten wordt veel gespecu leerd over wie er nu de baas is in Nederland bij de kabinetsformatie. Is Wilders nu de baas of is Verha gen de slimmerik, misschien is de echte macchiavelli wel Rutte. Wel nee, deze mensen hebben het geen van alle voor het zeggen. De echte bazen van Nederland dat zijn de banken. Het volk moet het falen van de banken betalen. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Er moet toch een goed en simpel systeem te bedenken zijn, waarbij de patiënt/klant zelf de controle uitvoert op gedeclareerde nota's. Laten alle zorgverleners een ko pie-nota naar de klant sturen, die kan dan in, grote lijnen, nagaan of die behandelingen/onderzoeken/ medicijnen zijn uitgevoerd of gele verd. Geen ingewikkelde num mers, maar gewoon omschrijven wat er is gebeurd en geleverd. En nu niet het excuus, dat er veel men sen zijn die dit niet zouden kun nen; de overgrote meerderheid van de Nederlandse bevolking is prima in staat die controle uit te voeren en zo de verantwoording te ne men voor dit gedeelte van een be taalbare gezondheidszorg. Margriet Zagwijn Nieuwstraat 18, Ovezande Laat u overweldigen door al het moois wat Toscane te bieden heeft. Ontdek in uw eigen tempo de vele hoogtepunten zoals het indrukwekkende Florence, het cultuurrijke Pisa, het middeleeuwse Sienna en het rustieke Lucca en Arezzo. Tijdens deze rondreis "hoogtepunten van Toscane" reist u door het schilderachtige landschap en komt u ook minder bekende plaatsjes tegen die zeker de moeite waard zijn! Gedurende de reis verblijft u in comfortabele ***hotels o.b.v. logies ontbijt. Vertrek: 25 september, 2,9,16 of 23 oktober. Reisnummer: ITEB51-28 m M Bel 0900-8482 (0,15pm) ^v« v"?' ofganaaruwANVR-reisbureau. Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/toscane

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 14