Zeeland Kop Noordstraat blijft raad verdelen Bewonersactie tegen Waterdunen PZC 7 Pools Kruis proper voor herdenking deÜRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 NIEUW VOORSTEL B en W willen aankoop pand Eprom 20 en 21 doorzetten, maar laten financiële risico's onvermeld De Literatuurfabriek Museum Westdorpe presenteert historie van drie rk-kerken Donderdag 9 september 2010 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat in Ter- neuzen blijft de gemeenteraad ver delen. De discussie spitst zich op nieuw toe op de aankoop van het pand van Eprom Elektronica voor 130.000 euro en 670.000 euro scha deloosstelling voor de winkeleige naar. PvdA, CDA en D66 zetten daar grote vraagtekens bij. TOP-Ge- meentebelangen en WD zijn na drukkelijk voor. Begin deze zomer ontstond al veel politieke onrust over de verwer ving van het pand van Eprom. Het CDA kreeg het voor elkaar dat een kleine raadsmeerderheid (16 tegen 14 stemmen) de aankoop voorlo pig tegenhield. B en W kregen de opdracht mee de gemeenteraad eerst 'volledig te informeren over de stand van het krediet voor het plan Kop van de Noordstraat en de risico's hierin'. Inmiddels ligt er een nieuw voor stel van B en W. Het college geeft aan dat het de transactie wil door zetten. Er is gesproken met de eige naar van Eprom. Hij wil niet wach ten op de definitieve aankoop van zijn pand tot het project Kop van de Noordstraat wordt gerealiseerd. B en W noemen dit 'niet onbegrij pelijk'. „Want", staat in het voor stel, „er zijn twee onzekere facto ren: ten eerste of het project door gaat en ten tweede, als het project doorgaat, wanneer het project ge realiseerd wordt." B en W vrezen dat de eigenaar wel eens met een andere koper in zee kan gaan, als Terneuzen nu niet toehapt. De eigenaar is wel bereid de aankoop uit te stellen, tot uiter lijk eind 2012. CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma en zijn collega's Gijs van den Berg (PvdA) en Charles ten Hen gel (D66) reageren kritisch. „Ik moet het eerst nog in mijn fractie bespreken", houdt Siersema een slag om de arm, „maar het college heeft nog altijd geen uitleg gege ven over de financiële stand van zaken." Dat verbaast Ten Hengel ook. Hij blijft tegen. Van den Berg: „Het gat in de exploitatie van het project blijft te groot. We moeten voorzichtig zijn." Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen) en Mi- chiel Groeneveld (WD) oordelen heel anders. Ze vinden dat de ge meente moet doorpakken om 'het verloederde stukje binnenstad aan te pakken'. Met Eprom zijn overigens nog niet alle panden in het plangebied offi cieel aangekocht. Uit kadastergege- vens blijkt dat de oude winkel van Naeye-Verstraten nog altijd van Naeye en Verstraten is. Voor de ra men staat al wel een hele tijd een bord 'verkocht'. door Frank van Cooten AXEL - Carlo Vervaet uit Axel maakt een paar keer per jaar het Poolse Kruis aan de Hulsterseweg schoon. Dat deed hij gisteren ook samen met vrijwilligster Wouteri- ne Noordenne. Bij het kruis is vrijdag 17 septem ber van 10.00 tot 10.30 uur de her denkingsplechtigheid. Axel is be vrijd op 19 september 1944. De plechtigheid is dit jaar twee da gen eerder, omdat de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Ma- rijkeschool bloemen leggen. Ook zijn delegaties aanwezig van de Poolse ambassade, van de Eerste Poolse Pantserdivisie en van de Poolse oud-strijders. Medewerkers van de Poolse ambas sade openen om 17.00 uur een ex positie in museum Gdynia aan de Derde Verkorting. De Poolse pia niste Ula Danielewicz speelt om 20.00 uur in De Halle. Vervaet en Noordenne zijn lid van de werkgroep Poolse Kruis. Ver vaet zorgt ook voor de twee her denkingsborden aan de Derde Ver korting. „Het kruis en de borden slaan nog wel eens groen uit. We maken ze zo'n zes keer per jaar schoon. Het is belangrijk dat ze er proper bij staan." foto Peter Nicolai Markt 51 Middelburg T0118 886 886 door Martijn de Koning BRESKENS - Verontruste bewoners van Breskens roepen plaatsgeno ten op te protesteren tegen de aan leg van Waterdunen. Reggie Co- rijn en Peter Nicolai slaken 'een noodkreet' in een brief die ze huis-aan-huis hebben verspreid. „Tot nu toe zijn vooral boeren in actie geweest", vertelt Nicolai. „In woners van het dorp beseften niet dat Waterdunen ook hen raakt." De schrijvers wijzen er onder meer op dat de bereikbaarheid van Breskens achteruit gaat en dat vrachtverkeer tijdens de aanleg van Waterdunen voor overlast kan zorgen. Verder zou de aanname dat het plan toeristen trekt, ner gens op gebaseerd zijn. De initia tiefnemers vragen hun plaatsgeno ten een mail te sturen naar waterdunennee@zeelandnet.nl of het pamflet ondertekend bij hen in de bus te doen. Actiegroep Vrienden van Waterdunen Nee! verzamelt alle reacties. Volgens Guus Langeraert van de Vrienden heeft de groep vérgaande plannen om ook in andere dorpen een soortgelijke actie te starten. De club wil pamfletten en reacties op 1 oktober meenemen naar Middel burg. Provinciale Staten beslissen dan over over Waterdunen. „Mis schien kunnen we er het Abdij plein mee volleggen", verklaart Langeraert. Online veilinghuis Handel Wandel heeft alles te koop Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl op 1 oktober start seizoen 2010-2011 over boeken en schrijvers, o.l.v. Lidewij de Paris en Frank van Doeselaar meer informatie: zie www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67