kou en ongemak, maar léuk! U JE AM bd store zeeland 121 Kinderen en politiek willen kampvuur terug Blauwwieren ontdekt in Krammer Meetfietsen bekijken hobbeligheid paden Scholen doen mee aan Monumentendag Högsta Punkten van project Klein Zweden NOSTALGIE Voor het eerst trekt zaterdag een colonne van DDR-autootjes over Zuid-Beveland. Wrangier donderdag 9 september 2010 KNOKKE-HEIST s Bij exploit d.d. 3-9-2010 van gerechts deurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen, is t.v.v. Combivoordeel Hypotheken BV, gevestigd te Hoevelaken, bete kend aan o.m. hen die verblijven in de onroerende zaak of gedeelte daarvan staand en gelegen te 4381 BM Vlissingen aan de Wilhelminastraat 43, de grosse van de beschikking d.d. 2-9-2010 gegeven door de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, waarbij Combivoordeel verlof is verleend het huurbeding in te roepen tegen hen die verblijven op voormeld adres. Met gelijktijdig bevel het pand binnen 3 dagen na heden te ontruimen met al de hunnen en al het hunne en onder afgifte der sleutels ter vrije beschik king van Combivoordeel te stellen. Dat bij niet-voldoening aan dit bevel tot verdere executie, w.o. ontruiming, zal worden overgegaan. Afschrift van dit exploot kan betrokkene(n) verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders, Axelsestraat 12, 4537 AJ Terneuzen SCHOUWEN-DUIVELAND Circa 160 leerlingen van vijf basis scholen op Schouwen-Duiveland doen vrijdag mee aan de Open Mo numenten Klassendag. Het is een initiatief van de landelijke stich ting Open Monumentendag. Het doel is de belangstelling van jonge ren voor het verleden te wekken. Elke deelnemende school bezoekt morgen een ander monument. ZIERIKZEE Er zit schot in nieuwbouwproject Klein Zweden. Deze week werd het eerst 'högsta punkten' bereikt. Voor de 86 drie- en vierkamerap- partementen is veel belangstelling. Ruim 225 mensen hebben woning bouwvereniging Zeeuwland laten weten voor een appartement in aanmerking te willen komen. Esther Brouwer en Jean Pierre Maas zijn in de ban van DDR-auto's zoals Trabants (foto), Wartburgs en Barkassen. foto Ruben Oreel In Knokke-Heist komt een proef met 'meetfietsen'. Die zijn uitge rust met apparatuur waarmee ge meten wordt hoe vlak of juist hob belig de fietspaden zijn. Met de uit komsten kunnen de vijftien deelne mende gemeenten in Vlaanderen aan de slag met het verbeteren van de meest ongelijk liggende paden. langs naar een groot treffen in Magdenburg geweest, maar dan wel met onze gewone auto, een Mercedes. Tien uur schudden in zo'n klein autootje bij slecht weer: dat brengen we maar moeilijk op." Ook naar hun vakantiehuisje in voormalig Oost-Duitsland, vlakbij Mullhausen, zijn ze nog maar een keer met de Trabant geweest. Na zes jaar lidmaatschap van 2TVN, vonden Esther en Jean Pier re het hoog tijd voor een treffen in Zeeland. Jean Pierre: „Er zijn nog wel meer leden in Zeeland, maar het leek ons beter het voor zo'n eerste keer maar eens zelf te probe ren. We dachten dat we met een deelnemer of tien wel een leuke dag konden hebben, maar inmid dels hebben zich al meer dan 20 le den ingeschreven. De tocht heet 'Oemoemenoe?'. „Niet omdat dat echt een vraag is, want we hebben een duidelijke route over Zuid-Beveland uitge zet. Te beginnen bij het Trekker museum in Nisse, over dijkjes en langs boomgaarden naar Vlissin- gen-Oost, waar we scheep gaan voor een rondvaart door de ha ven." De tocht gaat over ongeveer veer tig kilometer. Volgens Jean Pierre is dat wel genoeg, want veel van de deelnemers hebben er al een hele lange, minder comfortabele tocht opzitten. Met een gangetje van veertig kilometer per uur doet de stoet de dorpen 's-Gravenpol- der, Kwadendamme, Oudelande, Ellewoutsdijk, Borssele en Nieuw- dorp aan. De start is rond 11.00 uur bij het Trekkermuseum aan de Palmboomseweg bij Nisse, waar de groep ontvangen wordt. Met een sukkelgangetje gaat het dan richting haven waar de rond vaartboot De Denick klaarligt. Of de Zeeuwse 2TVN-tocht een ver volg krijg hangt af van het succes. „Wie weet?" |gf MEEST GELEZEN Slachtoffers ongeluk komen uit Zeist. Meer vrijheid in woningbouw Ereburger van Kos uit Zierikzee(foto) VIDEO'S Bekijk de video's op het YouTube kanaal van de PZC. Het adres is: www.youtube.com/depzc. TIPS NAAR schouwen-duiveland@>pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Luc Oggel KRUININGEN - Het Reimerswaalse college van burgemeester en wet houders wil bezien of onder voor waarden toch kan worden doorge gaan met kampvuren als afsluiting van de kindervakantieweek. Naar aanleiding van klachten van om wonenden en uit milieu-oogpunt besloot het college afgelopen voor jaar een einde te maken aan de tra ditionele verbranding van hutten- dorpen. Als alternatief werd het verstoken van hout in vuurkorven geopperd. De CDA-fractie, die eerder schrifte lijke vragen had gesteld, wilde het onderwerp op de agenda van de raadsvergadering zien. Gister avond bleek dat de voltallige raad de vreugdevuren wil blijven toe staan. Met name bij het mi lieu-aspect werden de nodige vraagtekens gezet. Ook Jeugdvakantieweek Krabben- dijke was met een flinke groep pre sent en overhandigde 648 handte keningen aan burgemeester Jan Huisman. Min of meer onder druk zegde hij toe met de kinder vakantieweken in overleg te zullen gaan om te kijken of de kampvu ren toch onder voorwaarden - on der meer minder kuub hout - kun nen blijven doorgaan. OUDE-TONGE - In de Krammer bij Oude-Tonge zijn gisteren blauw wieren aangetroffen. Rijkswater staat constateerde dit toen zij on derzoek deed naar de zwemwater kwaliteit. Op basis van dit onderzoek heeft de provincie een waarschuwing af gegeven voor de blauwwieren en daarmee een verhoogde kans op gezondheidsklachten. De waar schuwing wordt ter plaatse door middel van bebording aangegeven. Het is nog niet zo erg dat er een negatief zwemadvies of zwemver- bod wordt opgelegd. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65