pzc Officier waarschuwt drugsfabrikanten deDRVKKERY Wekker (2) SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 RECHTBANK Volgens justitie had inwoner Kerkwerve onraad moeten ruiken Van het land De Literatuurfabriek Drankrijder raakt almanak rijbewijs kwijt Atelier in Zierikzee is springplank voor ondernemende burger m Donderdag 9 september 2010 Toeren in DDR-auto: herrie, kou en ongemak, maar leuk! Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl 1 **SSSf j- »"*i door Emile Calon MIDDELBURG - De eis van de Mid delburgse officier van justitie J. de Smet schokte gisteren de twee Rot terdammers die donderdagavond 3 juni van dit jaar bij een illegaal drugslaboratorium bij Kerwerve werden aangehouden. De officier vindt dat de beide man nen (46 en 48 jaar) zeven en ne gen jaar moeten worden opgeslo ten als waarschuwing naar ande ren die ook van plan zijn het zwaar verslavende Crystal Meth te produceren. Daarnaast eiste ze een werkstraf van 240 uur tegen een 49-jarige in woner van Kerkwerve. Op zijn ter rein, in twee gehuurde containers, was het drugslab gevestigd. De in woner van Kerkwerve hield tegen over de Middelburgse rechtbank vol dat hij niet wist wat de Rotter dammers deden in zijn containers. Hij had ze 'voor een gewone prijs' verhuurd aan een 61-jarige Rotter dammer die door justitie wordt ge zien als de hoofdverdachte en nog steeds spoorloos is. Volgens de offi cier had hij onraad moeten ruiken toen hij merkte dat er 's avonds en 's nachts in die containers werd ge werkt- en het slot was veranderd. De politie kwam het drugslab op het spoor na een tip, via Meld Mis daad Anoniem. Het duurde echter een half jaar voor er echt actie werd ondernomen, zo stelden de verdedigers vast. Volgens de offi cier had dat te maken met andere prioriteiten. De politie bracht na de inval naar buiten dat het om een XTC-lab ging. De Smet maak te gisteren bekend dat bij Kerkwer ve Crystal Meth werd geproduceer de. Volgens haar een zeer destruc tieve drugs. „Deze drugs zorgt voor beschadiging van de herse nen, acute leveraandoening, geheu genstoornis en impulsief en agres sief gedrag." De verdachten hebben volgens haar alleen maar oog voor het ei gen financieel gewin, geven niets om de gezondheid van de gebrui kers en tasten ook nog eens het mi lieu aan door afval illegaal en on verantwoord te lozen. De Smet: „Deze mensen moeten stevig wor den aangepakt." Volgens de advocaten zijn de twee aangehouden Rotterdammers maar kleine loopjongens en verdie nen ze een lichtere straf De raads man van de inwoner van Kerkwer ve vroeg om vrijspraak omdat zijn cliënt 'te goeder trouw handelde'. Uitspraak 22 september. NOORDGOUWE - Gelukkig waren de uien al water op het land was weggezakt. De meeu- bij Noordgouwe veranderde voor tientallen vo- van het land, want anders had de akkerbou- wen waren ondertussen maar wat blij met de gels in een groot zwembad waarin nog ge- wer beslist nog een paar dagen moeten wach- grote hoeveelheid regen die gisteren overdag noeg lekkers te eten viel te vinden, ten met oogsten totdat de grote hoeveelheid en 's nachts viel. Het land aan de Kloosterweg Behalve de meeuwen, trok de grote plas wa ter ook de aandacht van enkele toeristen die hun natte nazomer in Schouwen-Duiveland doorbrengen. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 op 1 oktober start seizoen 2010-2011 over boeken en schrijvers, o.l.v. Lidewijde Paris en Frank van Doeselaar meer informatie: zie www.drukkerijmiddelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - De politie heeft het rijbewijs ingenomen van een twin tigjarige Middelburger, omdat hij met te veel drank op zijn brom fiets zat. De man reed in de nacht van dinsdag op woensdag om 02.30 uur, op over de Stationsbrug in Middelburg. Surveillerende agenten controleerden de man. Daarbij bleek dat hij vijf keer te veel had gedronken. De collega op het Middelburgse nota riskantoor - een slechte slaapster - had al maandenlang, midden in de nacht, last van een soort belgeluidje, dat maar even duurde. Haar vriend - een vaste slaper - daarmee geconfronteerd, had zoiets van 'het zal allemaal wel, daar heb je haar weer'. Onlangs moest de vriend om vier uur in de nacht naar het toilet en hoorde dan eindelijk ook datzelfde geluidje. 'Daar heb je mij weer', dacht hij nog. Na eniq zoekwerk kwam de oplos sing. Sinds de wintersportvakantie in ja nuari ging trouw het reiswekkertje, dat in een la op de slaapkamer lag, om vier uur 's nachts af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61