Kunst voor de burgemeester rJ}\EA bd store 21 KIllMl Boottocht naar fossielen beleeft zestigste editie Jeugdroman over Watersnoodramp ZOMERWEKEN Kinderen uit alle kernen van Reimerswaal leveren een werkje l> Wrangier donderdag 9 september 2010 door Lilian Dominicus OOSTDIJK - Oostdijk had gisteren hooggeplaatst bezoek. Burgemees ter Jan Huisman van de gemeente Reimerswaal kwam in hoogst ei gen persoon langs op christelijke basisschool De Bornput. Huisman was er om de zeven kunstwerken in ontvangst te ne men die kinderen uit iedere kern van de gemeente Reimerswaal de ze zomervakantie hadden ge maakt. „Knap gedaan", was het commentaar van de eerste burger van Reimerswaal, die beloofde de werken een plek op zijn burge meesterskamer te geven. Het initiatief was ontstaan tijdens de zomeractiviteiten die coördina tor brede school, Jacqueline Sinke, jongerenwerker Jessica Dirksen en coördinator sport en bewegen Jor dan van Langevelde hadden geor ganiseerd. „Die waren een door slaand succes. We hebben heel hard gewerkt deze zomer", zegt Jacqueline. Tijdens de activiteit sport, spel en knutselen hadden de organisato ren in elke kern een vierkant doek neergelegd, waar kinderen hun creativiteit op mochten botvieren. Het leverde zeven zeer verschillen de kunstwerkjes op. Zo koos Ril land voor een ouderwetse plaat met afdrukken van handen, ging Krabbendijke voor abstract en pak te Oostdijk het doek in met ca deaupapier. „Echte kunst, over dui zend jaar zijn die heel veel geld waard", zo schatte Huisman in. De buitenactiviteiten die aan de uitreiking gekoppeld waren - er zou onder meer een springkussen zijn - konden door het slechte weer niet doorgaan. Mogelijk gaan die op een later tijdstip wel door. Rilland foto's Willem Mieras Kruiningen Hansweert Krabbendijke Oostdijk Waarde Yerseke 'mmmiwmmmm Bij exploit d.d. 3-9-2010 van gerechts deurwaarder P.J. Dielen te Terneuzen, is t.v.v. Combivoordeel Hypotheken BV, gevestigd te Hoevelaken, bete kend aan o.m. hen die verblijven in de onroerende zaak of gedeelte daarvan staand en gelegen te 4381 BM Vlissingen aan de Wilhelminastraat 43, de grosse van de beschikking d.d. 2-9-2010 gegeven door de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg, waarbij Combivoordeel verlof is verleend het huurbeding in te roepen tegen hen die verblijven op voormeld adres. Met gelijktijdig bevel het pand binnen 3 dagen na heden- te ontruimen met al de hunnen en al het hunne en onder afgifte der sleutels ter vrije beschik king van Combivoordeel te stellen. Dat bij niet-voldoening aan dit bevel tot verdere executie, w.o. ontruiming, zal worden overgegaan. Afschrift van dit exploot kan betrokkene(n) verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders, Axelsestraat 12, 4537 AJ Terneuzen ZIERIKZEE - Eén keer per jaar vist de familie Schot uit Zierikzee niet op mosselen maar, met gezelschap Kor en Bot en wetenschappers van natuurhistorische museum Na- turalis aan boord, op fossielen. Za terdag beleeft die Kor en Bottocht de zestigste editie. Sinds 1950 stelt de Zierikzeese vis sersfamilie haar schip gratis ter be schikking van de wetenschap. Dat levert vaak bijzondere vondsten op. In de Oosterschelde zijn fossie len te vinden van zo'n twee mil joen jaar oud. Sinds 1950 wordt structureel gezocht naar deze res ten van planten en dieren. Tijdens de jaarlijkse Kor en Bot tocht laten de vissers de mosselkor ren zakken tot een diepte van 35 a 45 meter om te vissen op fossielen op de bodem van de Oosterschel de. Over materiaal dat tijdens eer dere tochten gevonden is zijn veel nationale en internationale publi caties verschenen. Er werden on der meer fossiele resten van hye na's, mammoeten, herten en neus hoorns gevonden. Resten die erop wijzen dat de Oosterschelde lang geleden deel uitmaakte van een tropisch boslandschap. Om het ju bileum te vieren, is een speciale uitgave van Straatgras, het blad van Natuurhistorisch Museum Rotterdam verschenen. OUWERKERK - Uitgeverij Van Hol- kema Warendorf presenteert dinsdag 14 september om 9.30 uur in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk de nieuwe jeugdroman van Ineke Mahieu: Overal Water. Het verhaal gaat over de 12-jarige Nout, die ten tijde van de waters noodramp in 1953 in een klein huisje in een Zeeuws dorp achter de zeedijk woont. Als zijn ouders een paar dagen weg zijn, gaat Nout met zijn broer Leen op smok- keltocht. Zij worden betrapt en Nout wordt beschuldigd van dief stal. Dan steekt de storm op. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59