Waterstad Goese Schans wint prijs Z ieland Kerk viert nieuwbouw in Waarde deDRVKKERY Wekker (2) WONINGBOUWPROJECT Vakjury geeft plan waterwijk award voor hoge kwaliteit BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 Drankrijder raakt rijbewijs kwijt almanak De Literatuurfabriek WAARDE - De gereformeerde ge meente in Waarde groeit als kool. Twintig jaar geleden waren er nog maar 400 leden en doopleden, maar nu zijn het er al 750. Die kon den lang niet allemaal in de oude kerk. Toen in 2008 een stuk land bouwgrond van 2,2 hectare te koop kwam, aarzelde het kerkbe stuur niet. In 2009 kon aannemersbedrijf Fraanje met de bouw beginnen, naar een ontwerp van Levien de Putter. Het gebouw is multifunc tioneel door de vele zalen die ge splitst en samengetrokken kunnen worden. Daardoor kunnen er al tijd 650 mensen zitten en er kun nen honderd zitplaatsen worden bijgemaakt. Mocht de gemeente nog harder groeien, kan er een ga lerij worden geplaatst. Bij het ontwerp is rekening gehou den met de landschappelijke inpas sing, ook wat de honderd parkeer plaatsen betreft. Mocht het ooit no dig zijn, kan op het perceel nog een pastorie worden bijgebouwd. Ds M. Golverdingen, de vaste pre dikant van de gereformeerde ge meente in Waarde, ging gisteren voor in een feestelijke dienst voor een stampvolle kerk. De Adullam kerk, zoals de nieuwe kerk heet, is zaterdag 11 september open voor bezichtiging van 10.00 tot 17.00 uur. De kerk ligt aan de Meezeweg op nummer 2a. De nieuwe Adullamkerk in Waarde stroomt vol voor de feestelijke dienst waarmee de kerk gisteravond in gebruik werd genomen. foto Willem Mieras Donderdag 9 september 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Het woningbouwproject Waterstad Goese Schans heeft de eerste prijs gewonnen in een wed strijd van het vakblad Water, Wo nen en Ruimte, een uitgave van El- ba Media. Wethouder Loes Mee- wisse (WD, projectwethouder Goese Schans) is er verguld mee. Zij nam de award gisteren in Alme- re in ontvangst. Het woningbouwplan van het Rot terdamse bureau West 8 won giste ren in de categorie 'beste plan'. Naast de Goese Schans waren de woningbouwplannen De Stads- werven in Dordrecht en Citadel in Westland genomineerd. De Goese Schans sprong eruit vanwege de al gehele kwaliteit als waterstad die feitelijk een moderne versie is van oud-Hollandse watersteden als Delft en Schiedam. In de categorie 'gerealiseerde projecten' won De Gouden Kust in Maasbommel. De bouw van de eerste woningen in de Goese Schans (nu nog deels havenindustriegebied) begint in december. De eerste serie van vijf tig woningen is voor 70 procent verkocht. Het gaat om 18 stadswo ningen (rijtjeshuizen), 18 koopga- rantwoningen en 21 kadewonin gen. Dat laatste type woningen is aangepast. De verlaagde prijs heeft tot meer verkopen geleid. Later volgen nog eens 88 wonin gen, variërend van appartemen ten, stadswoningen, koopgarant- woningen tot herenhuizen en wa tervilla's. De Goese Schans telt in totaal 2000 woningen, uitge smeerd over vijftien, twintig jaar. Goes had en heeft hoge verwach tingen van de omvorming van het havenindustriegebied tot een wa terwijk, die als het ware een noor delijk verlengstuk vormt van de binnenstad. De moeizame woning markt vertraagt het project. Een fe nomeen dat zich overal in het land voordoet sinds de crisis. Wethouder Meeuwisse ziet de award dan ook als bevestiging dat aan de kwaliteit van het project niet mag worden getornd. „We wa ren overtuigd van het plan. Nu be vestigt een vakjury dat. We zullen de award dan ook gebruiken op de website en in nieuwsbrieven." Verkoopdirecteur Rob van Aver- maete verwacht dat veel gegadig den pas echt over de streep wor den getrokken als in december de eerste woningen verrijzen. „Dat zien ze echt hoe uniek dit woning bouwplan is." www.goeseschans.nl Prorail wekt irritatie op in Goese politiek met alternatief spoorbak Kinderen uit alle kernen Reimerswaal maken kunstwerkje Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - De politie heeft het rijbewijs ingenomen van een twin tigjarige Middelburger, omdat hij met te veel drank op zijn brom fiets zat. De man reed in de nacht van dinsdag op woensdag om 02.30 uur, over de Stationsbrug in Middelburg. Surveillerende agen ten controleerden de man. Daarbij bleek dat hij vijf keer te veel had gedronken. Tip? redactie@pzc.nl De collega op het Middelburgse nota riskantoor - een slechte slaapster - had al maandenlang, midden in de nacht, last van een soort belgeluidje, dat maar even duurde. Haar vriend - een vaste slaper - daarmee geconfronteerd, had zoiets van 'het zal allemaal wel, daar heb je haar weer'. Onlangs moest de vriend om vier uur in de nacht naar het toilet en hoorde dan eindelijk ook datzelfde geluidje. 'Daar heb je mij weer', dacht hij nog. Na enig zoekwerk kwam de oplos sing. Sinds de wintersportvakantie in ja nuari ging trouw het reiswekkertje, dat in een la op de slaapkamer lag, om vier uur 's nachts af. op 1 oktober start seizoen 2010-2011 over boeken en schrijvers, o.l.v. Lidewij de Paris en Frank van Doeselaar meer informatie: zie www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55