'Rechts' heeft vertrouwen in succes Pensioenreuzen slaan alarm binnenland 15 BelGompany 14- Lesje staatsrecht' Alle afgebeelde toestellen zijn verkrijgbaar met: kpn 0jg). (H) Leuk hoor, maar ik heb m'n stufi nog niet binnen... Tot 20% studentenkorting op je abonnement Je rekening wordt pas afge schreven als je stufi binnen is Internet op je mobiel voor maar 2,50 p/mnd zolang je abonnement loopt Samsung Galaxy S Gratis Gratis Samsung Galaxy Apollo Nokia N97 mini Gratis donderdag 9 september 2010 „Een lesje staatsrecht is goed voor de heren die dachten dat ze de zaak zelf naar de hand konden zetten," zegt Alexander Pechtold (D66) in de richting van CDA, WD en PW over de nieuwe tussenronde in de kabinetsformatie. foto Valerie Kuypers/ANP seren, ligt meteen op straat", zegt de hoogleraar staatsrecht. „Het dringt haar in een politieke rol. Daar is niemand bij gebaat. Het ware verstandiger als de Kamer het voortouw zou nemen bij de vorming van het kabinet, denkt Voermans. „Dan zou de rol van de koningin zich kunnen beperken tot de officiële aanstelling van de ministers en staatssecretarissen. Alleen bij een impasse zou het staatshoofd zich er nog mee moe ten bemoeien. Dat zou haar kwets baarheid aanzienlijk verminde- Opnieuw aangestelde informa teur Tjeenk Willink eist 'redelij ke mate van zekerheid' voor doorstart. PvdA, SP, GroenLinks en D66 zien niets in een rechts min derheidskabinet. Cohen wil stabiel kabinet. DEN HAAG - WD, PW en CDA vertrouwen er op dat zij deze keer wel een WD-CDA-minderheids- kabinet kunnen vormen dat steun krijgt van de PW. De voorzitters van deze fracties hebben dat aan de nieuwe informateur Herman Tjeenk Willink laten weten. Vóór zijn gesprekken stelde Tjeenk Willink gisteren dat hij een 'redelij ke mate van zekerheid' eist, eer er een doorstart komt van de onder handelingen tussen WD, CDA en PW. Als straks voor de derde keer moet worden geconcludeerd dat sa menwerking tussen deze drie niet mogelijk is, staat volgens hem de geloofwaardigheid van de toekom stige premier en de andere betrok kenen op het spel. WD-leider Mark Rutte, beoogd premier van een rechts minder heidskabinet, wuifde de bezorgd heid over zijn geloofwaardigheid weg: „Ik ben al vaker afgeschreven en hier sta ik weer", zei hij na zijn gesprek met Tjeenk Willink. Vol gens Rutte komt de rechtse samen werking er met een 'aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid'. PW-leider Geert Wilders wil doorgaan waar de onderhandelin gen vrijdag zijn gestopt, vertelde hij aan Tjeenk Willink. CDA'er Maxime Verhagen zei dat hij geen garanties kan geven over de afloop van het CDA-congres dat uiteinde lijk besluit over kabinetsdeelname. Maar hij is ervan overtuigd dat hij bezwaren in zijn fractie kan weg nemen. Koningin Beatrix benoemde Tjeenk Willink dinsdagavond laat opnieuw tot informateur na een turbulente dag. Aanvankelijk had den WD, CDA en PW de vorstin geadviseerd Rutte een 'proeve' van een regeerakkoord te laten schrij ven waar andere partijen zich bij zouden kunnen aansluiten. Maar opeens bleek Wilders toch verder te willen onderhandelen. Na het vertrek van de belangrijkste criti cus, Ab Klink, heeft Wilders zich bedacht. Hij meent dat er nu toch zaken te doen zijn met het CDA. WD en CDA willen dolgraag doorgaan met de PW. Maar deze wensen had de konin gin niet officieel gekregen van de drie, ze had op haar paleis alleen te horen gekregen dat Rutte een proeve moest gaan schrijven. Bo vendien ligt op haar bureau het eindverslag van de vorige informa teur die concludeert dat een rechts minderheidskabinet niet mogelijk is terwijl de partijen nu toch weer verder willen praten. D66-leider Alexander Pechtold ziet iets posi tiefs in de tussenronde in de kabi netsformatie onder leiding van in formateur Herman Tjeenk Wil link. „Een lesje staatsrecht is goed voor de heren die dachten dat ze de zaak zelf naar de hand konden zetten", zei Pechtold.De fractielei ders van PvdA, SP, GroenLinks en D66 zien niets in een rechts min derheidskabinet. PvdA-leider Job Cohen heeft de informateur ge zegd dat er een stabiel meerder heidskabinet moet komen. EINDHOVEN - Gepensioneerden dreigen in 2012 op grote schaal ge kort te worden op hun pensioen uitkering. Gistermiddag kwamen vijf van de grootste pensioenfond sen van Nederland met alarme rend nieuws. Ze waarschuwen in advertenties dat de oudedagsvoor zieningen bij ongewijzigd over heidsbeleid in 2012 mogelijk met procenten naar beneden gaan. Bij de waarschuwende fondsen zijn het ambtenarenfonds ABP, het pensioenfonds voor Zorg en Welzijn (samen goed voor vijf mil joen deelnemers) en het pensioen fonds voor de Bouw (800.000 aan geslotenen). Ook metaalpensioenfonds PME (700.000 deelnemers) luidt met collega-metaalfonds PMT (een mil joen aangeslotenen) de noodklok. Bij PME zijn tal van grote regiona le ondernemingen aangesloten. PME beheert onder meer de uitke ringen van (ex-)werknemers van truckfabrikant DAF, bussenbou wer VDL, schroevenproducent Nedschroef, chipfabrikant NXP en printplatenproducent Neways. De fondsen zijn in grote proble men geraakt door de lage beurs koersen en de sterk gedaalde ren te. Vorige week werd al bekend dat PME tot de veertien fondsen be hoort die door DNB strak gevolgd worden. Bij ABP, veruit het groot ste pensioenfonds in ons land, bouwen alle ambtenaren hun pen sioen op. Het fonds, dat tientallen miljarden euro's beheert, zit al eni ge tijd in de gevarenzone. De dek kingsgraad, die aangeeft hoeveel geld er in kas is ten opzichte vaa de verplichtingen, is onder de 100 gedaald. Die dekkingsgraad moet minimaal 105 zijn. ABP moet in een herstelplan aan toezichthouder De Nederlandsche Bank aangeven hoe het dat peil weer denkt te bereiken. Door de la ge rente en de zwakke aandelen- beurzen is de kans groot dat dit niet lukt. In dat geval moet ook ABP de pensioenen verlagen. Zo'n korting is volgens deskundi gen onontkoombaar als minister Donner de huidige regels voor pen sioenfondsen niet versoepelt. Voor al de lage rente is een groot pro bleem. Maar het ziet er niet naar uit dat de overheid hier iets aan verandert. vodafone T -Mobile- Aanbiedingen zijn geldig t/m 15 september 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl Verstaat je als geen ander 3 verstaal je ais geen anaer All (61/137) buzz Sofie Dirkx Feestje op vrijdag! - B Frederik Geerts rf H Francoise Gons Kevin Verbeke Mieke Knabben Ronald Tiebout Sophie Demeyer vanaf 3%95 26,50 p/mnd bijv. met Hi Student 30 Eindeloos Online 2 jaar (26,50 p/mnd), los: 599,99 vanaf 24t95 17,50 p/mnd bijv. met Hi Student 15 Eindeloos Online 2 jaar (17,50 p/mnd), los: 249,99 60^ dea vanaf 2%9S 20,50 p/mnd bijv. met Hi Student 20 Eindeloos Online 2 jaar (20,50 p/mnd), los-. 479,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5