uit 13 Lefties brengen soul vanuit hun tenen selectie De Man van La Mancha Teatro alia Moda Ensemble Lumaka Elliott Brood PianiD Guitar Duo donderdag 9 september 2010 door Mischa Beckers Lefties Soul Connection is een kwartet dat op de ja ren zestig en zeventig ge baseerde soul en funk speelt. Niet alleen in Europa maar ook in Japan en in de Vere nigde Staten krijgt de band veel aandacht. Zaterdag treedt Lef ties Soul Connection op tijdens de opening van het nieuwe sei zoen in De Spot in Middelburg. Aan de basis van de band staan gitarist/zanger Onno Smit en Ham mondspeler Alviz. „Onno en ik speelden hiervoor in een meer soul-/acidjazz- en funkband", zegt Alviz. „Begin 2001 organiseerde ik samen met twee andere DJ's een deep fünkavond in de Mazzo in Amsterdam. Ik luisterde steeds va ker naar rauw geproduceerde, meer obscure funk uit de jaren zes tig en begin jaren zeventig. Inspira tie kwam vooral van verzamel-lp's van DJ's als Keb Darge en Ian Wright en rauwe flink uit New Or leans." Smit en Alviz wilden deze muziek stijl ook live gaan spelen en richt ten in het najaar van 2001 een nieuwe band op. In eerste instan tie speelden ze obscure fïinknum- mers uit de jaren zestig na, maar gaandeweg ontstond een eigen stijl. De bandnaam was snel gevon den. „Drie van de vier bandleden zijn linkshandig. Dat vonden we opvallend. We spelen soulgebaseer- de muziek en dat maakt de connec tie. En, het is ook een aparte naam die past in de stijl. In de obscure funkscene heb je allerlei gekke na men zoals Larry Ellis the Black Hammer, Judge Suds The Soul Detergents, 5 ounces of Soul, Smo- kin Shades of Black en Fabulous Counts." De groep bouwde inmiddels een flinke reputatie op en bracht enke le cd's uit, waarvan de meest recen te Skimming the Skurri) van 2007 dateert. Live voegtt de groep meer vocalen toe dan op de albums. „Dat doen we om het publiek mee te krijgen en te onderhouden. Het is voor veel mensen moeilijk om een heel concert honderd procent instrumentale muziek aan te ho ren. Om een breder publiek te be reiken moet je daarom af en toe iets met vocalen doen. Gek genoeg kan het bijvoorbeeld in de dance dan weer vaak wel. Op ons aanko mende album komen wat stukken met gastvocalisten, waaronder de eerder uitgebrachte single met Cor- rina Greyson." Lefties Soul Connection krijgt af en toe een verzoek van gastvocalis ten die mee willen doen. De stijl en sound van de band vergt echter 'vocalisten die met ballen zingen, echt vanuit hun tenen en die echt soul hebben'. Die zijn naar het ge voel van de groep schaars. Op het podium maakt ook gitarist Paul Willemsen deel uit van de groep. Zo wordt het geluid nog meer aangedikt en krijgt Onno Smit meer vocale ruimte. Smit bracht onlangs het album Beans Fatback uit, waarin hij soul met country-invloeden mengt. Bij het album hoort een boek met bijzon dere foto's en recepten. Smits acti viteiten hiervoor passen prima op het moment. „Lefties is nu wat rus tiger omdat we bezig zijn met on ze nieuwe plaat. Het plan is om be gin volgend jaar ons derde album uit te brengen en weer op tournee te gaan. Er is ruimte voor de band leden om andere activiteiten te doen. Het is ook goed om even wat anders te doen, dat houdt het fris. Maar het ziet er ook naar uit dat we in de toekomst meer gaan samenwerken met gospel/soul-zan- geres Michelle David." Opening van het nieuwe seizoen De Spot in Middelburg, met Lefties Soul Connection, zaterdag 11 september. Aanvang: 21.00 uur. Bezetting: Onno Smit (gitaar, zang), Alviz (Hammondorgel, achtergrond zang), Pieter Bakker (bas), Cody Vogel (drums). In het voorprogramma speelt zaterdagavond de nieuwe Zeeuwse band Boaz' Smelly Kitchen, die bestaat uit leadzanger Boaz Brom (bekend van Boaz Black St the Soulpatrol, Trippin'), Jeroen van 't Leven (Hammondorgel), Eric van Doorn (gitaar), Collin Clement (bas) en Lennert Coemans (drums). Nabij het nieuwe aquaduct van de N57 wordt vier dagen de locatie voorstelling De Man van La Man cha opgevoerd, met Peter Faber (fo to), Ruud Hermans en Sophie van Hoytema in de hoofdrollen en veel inbreng van Zeeuwse acteurs en musici. Regie: Willem Nijssen. Do. 9, vr. 10, za. 11 en zo. 12 septem ber, nabij aquaduct, Middelburg, 20.00 uur (zo. om 15.00 uur). Incanto, de Zeeuwse stichting voor oude muziek, begint het sei zoen met een concert van het ba- rokensemble Teatro alla Moda. Dat bestaat uit Diego Nadra (hobo), Li- lia Slavny (viool), Benny Aghassi (fagot) en Cvetanka Sozovska (kla vecimbel). Zij spelen werken van Vivaldi, Zelenka en Pla. Vrijdag 10 september, Doopsgezinde kerk, Middelburg, 20.00 uur. De Stichting Kamermuziek Zee land begint een nieuwe serie con certen in kleine bezetting in Goes en Middelburg. De reeks wordt ge opend door Ensemble Lumaka, dat bestaat uit Mirjam Overlach (harp), Jana Machalet (fluit), Eke van Spiegel (viool), Martina Forni (altviool) en Ors Köszeghy (cello). Zondag 12 september, theater De Mythe, Goes, 15.00 uur. Elliott Brood is een Canadese band met een eigenzinnig, soms zelfs mysterieus geluid dat bij vla gen diep graaft in de Amerikaanse rootstraditie. Opzwepende death country, zoals ze het zelf noemen. Bluegrass, blues, folk en ook coun try zijn genres die allemaal van in vloed lijken te zijn op de groep. Zondag 12 september, De Spot, Middelburg, 20.00 uur. Het Pi, Guitar Duo een klassiek programma ten gehore in verschil lende locaties van SVRZ. Het en semble bestaat uit gitarist Robert Bekkers en pianiste Anne Ku. Ze spelen werken van onder anderen Vivaldi, Rodrigo en Piazzolla. Di. 14 sept., Simnia, Domburg, 15.00 uur. Wo. 15 sept, Casthuis, Middel burg, 19.00 uur. Do. 16 sept., Ter Valeke, Goes, 19.30 uur. Lefties Soul Connection

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49