6 luit 'Liedjes voor iedereen die ze horen wil' Bluesfestival in Lane MUZIEK MONUMENTAAL donderdag 9 september 2010 COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Programma-overzicht Donderdag 9 september Mime-act De Nar en de Harlekijn, 12.00 u. en 13.30 u: (binnestad Zierikzee). Zaterdag 11 september De Blauwe Schuyt, muziek uit de Middeleeuwen op 35 oude instrumenten, 10.30 u. onder de Beuze; 12.00 u. hoek Poststraat/Kerkplein. Ronnie Snipperdag, kinderprogramma met persiflages .op bekende hits, 11.00 en 12.00 u.:Muziektent. Catfish, Cajun en Tex-Mex muziek, 11.00 en 12.30 u.: Schuithaven. Tak 'N Djola, percussiegroep, 11.30 u: bij Concordia, 13.30 uur: Schuithaven. De Amazing Stroopwafels, 12.00 en 13.00 u.: Onder De Beuze, Kiddo, clownsoptreden, 13.30 en 14.30 u.: Muziektent. Jan Rot, zanger en 'vertaler van meesterwerken, repertoire van Bach tot wereldhits, 14.00 en 15.30 u.: Concordia. Triskell, muziekgroep met repertoire 'tussen Ierland en Amerika' 14.00 en 15.00 uur: bij Restaurant De Scheepswerf, Vissersdijk. Carlama Orkestar met swingend Balkanrepertoire. 15.00 en 16.00 uur: Onder de Beuze. The Original Zealand Street-Parade Jazzband, lopend door de stad, eerste ronde: 11.00 uur, tweede ronde: 13.00 uur. Giuliani Trio, instrumentaal ensemble met mandoline, gitaar en mandola, 11.00 u.: Slot Haamstede, 12.30 u.: Jacobuskerk Renesse, 14.30 u: Lutherse Kerk, Zierikzee. In Bluesclub The Lane in Oost burg wordt zaterdag voor de tweede keer het Bluesfestival gehouden. Afsluiter is net als vorig jaar Danny Bryant's Red Eye Band. Naast hoofdact Danny Bryant haalt de organisatie een andere topper naar Oostburg: de Schots- Britse band King King, met zanger en gitarist Alan Nimmo, die zijn sporen op het gebied van de blues- rock ruimschoots heeft verdiend. De band bijt 's middags al het spits af, omdat ze 's avond nog op het bluesfestival in Oosterhout moet verschijnen. Ook uit Engeland komt de band Greenmac, die een tribute brengt aan Peter Green. Frontman is de virtuoze sologitarist Dusty Miller. Hij heeft al drie keer naast Green op het podium gestaan. Fernando Neris treedt in The Lane op met zijn De Ferre Trio. Zij spe len ouderwetse, akoestische 'Ro bert Johnson-blues', maar dan in een geheel eigen stijl en met Spaanse passie. Slotact is wederom, na het succes van vorig jaar, Danny Bryant's Red Eye Band. Deze Engelse gitarist heeft de afgelopen jaren op talrijke grote bluesfestivals gespeeld en heeft, hoewel hij nog jong is, al een groot aantal albums op zijn naam staan. Bryant wordt gere kend tot de wereldtop van de he dendaagse blues. Bluesfestival, zaterdag vanaf 15.00 uur in The Lane, Oostburg. ze nieuwe cd Van eigen deeg, die begin dit jaar is uitgekomen. Na tuurlijk zingen we ook wat oudere nummers, want daar is meestal ook vraag naar", zegt Kerkhof. Hij schrijft alle teksten zelf. De bron voor een lied is meestal een terloopse ingeving. Hij hoort een fragmentje tekst, ziet een willekeu rig tafereeltje, leest iets of ervaart zelf een bepaalde emotie. Rond die aanleiding vormt zich dan meestal een lied is zijn ervaring. De teksten bieden een knappe mix van humor en ernst en vooral door aansprekelijke refreintjes blij ken talrijke nummers te beklijven bij mensen die dit trio diverse ke ren hebben gehoord. Nummers als het reeds genoemde Oude Maas- weg, maar ook Ome Koos en Ik ga naar Frankrijk zijn 'Stroopwa fels-evergreens' geworden. De ver knochtheid met Rotterdam en om geving draagt het ensemble van be gin af aan uit. Het lied Voor de storm doet ook een link met Zee land vermoeden. „Ja, dat klopt. Ik ben in 1953 geboren en hoorde als kind al vroeg verhalen over de wa tersnoodramp. Toen ik een jaar of vier was, bezocht ik met mijn moe der een tante die een kind had ge kregen in Hoedekenskerke. Ik vond het heel bijzonder dat ik toen in de bus zat die door het land reed waar die ramp had plaatsgevonden. Dat klopte natuur lijk niet echt, het was Zuid-Beve land, maar dat besefte ik niet. La ter in 1986 toen mijn zoon werd geboren dacht ik daar nog eens aan terug. Hoe moet je als ouder je kind beschermen als er een ramp gebeurt? Toen ik net vader was, speelde die atoomdreiging. Van daar die gedachte en dat lied dus." Kerkhof weet in zijn teksten tref fend een tijdsbeeld te schetsen. Dat specifieke details alleen zijn tijdgenoten aanspreken vindt hij prima. „Daar gaan we geen heden daagse varianten voor zoeken. De Schots-Britse band King King treedt op tijdens het Bluesfestival in Oost burg. door Ali Pankow De kracht van festival Muziek Monumen taal zit in de eerste plaats in het geva rieerde aanbod, maar met trio De Amazing Stroopwafels en met zanger Jan Rot heeft de or ganisatie dit keer wel twee dui delijke hoofdacts binnen ge haald. Dit kleinschalige 'Nazo merfestival Wereldmuziek' wordt zaterdag voor de 15e keer gehouden op Schouwen-Duive- land. Een voorproefje gaat vandaag al aan het echte festival vooraf met optredens van De Nar en de Harle kijn. Zij brengen een mime act op stelten in het centrum van Zierik zee om 12.00 en 13.30 uur. Het programma zaterdag, altijd ge koppeld aan Open Monumenten dag, speelt zich vooral op straat af. Met optredens op straten en plei nen begon 31 jaar geleden ook de muzikale carrière van de Amazing Stroopwafels. Initiatiefnemer was Wim Kerkhof uit Vlaardingen. Twee jaar eerder had hij zijn stu die geschiedenis ingeruild voor de muziek. „Dat trok me toch veel meer dan les gaan geven", zegt Kerkhof (contrabas, toetsen en zang). Over de filosofie achter de Amazing Stroopwafels kan hij kort zijn. „Wij besloten gewoon te gaan doen wat we zelf leuk vonden: liedjes zingen voor iedereen die ze horen wil. Dat doen we in feite nog." Kerkhof benadrukt dat het eigen plezier van muziek maken voorop staat bij hem en zijn com- panen die betrokken zijn bij de Zanger Jan Rot Amazing Stroopwafels. „Wij gaan niet voor de Emmy's of de Gram my's en niet voor registraties op de officiële hiüijsten. Het is natuur lijk wel lollig dat een nummer als Oude Maasweg twee jaar geleden dan toch op een 16e plaats in de Top 2000 bleek te staan." Kerkhof begon destijds met Fred Piek als duo de Amazing Stroopwa fels. In datzelfde jaar groeiden 'De Stroopwafels' uit tot een band om na een jaar of vier weer in een klei nere bezetting door te gaan. In Zierikzee manifesteren zij zich zaterdag als trio. Naast Kerkhof tre den ook Rien de Bruin (gitaar, ac cordeon, zang) en Arie van der Graaf (elektrische gitaar) op. „Wij brengen enkele nummers van on-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42